Warszawa stolicą designu WAWA Design Festival 2014
24 innowacyjne wystawy, 15 wykładów prowadzonych przez ekspertów z branży, 11 warsztatów rozbudzających kreatywność oraz liczne wydarzenia towarzyszące wprowadzające w świat mody, designu i filmu – tak przedstawia się bilans tegorocznej edycji Wawa Design Festival 2014.
Na tym wydarzeniu nie zabrakło również firmy Roca, prezentującej pracę dyplomową absolwentki ASP Łódź – Małgorzaty Płoskońskiej.
Stymulowanie kreatywności projektantów, kuratorów i władz miasta, poszerzanie wiedzy o współczesnym człowieku i jego potrzebach, a do tego popularyzowanie rodzimych twórców stanowią główne cele festiwalu Wawa Design. To ważne wydarzenie w harmonogramie imprez promujących wzornictwo oraz świadomość na temat rzeczy ładnych odbywało się w tym roku w SOHO Factory w dniach 5-14 września pod hasłem Przynależność//Potrzeba przynależności. Motyw przewodni miał uświadomić odwiedzającym centrum festiwalowe gościom, że każdy posiada swój niepowtarzalny kod DNA, determinowany przez pochodzenie i wychowanie. Wszystkich cechuje również dająca bezpieczeństwo potrzeba przynależności do grupy.
Firma Roca zaangażowała się w Wawa Design Festival 2014, przygotowując dla zwiedzających wystawę – prezentację pracy dyplomowej Małgorzaty Płoskońskiej, absolwentki łódzkiej ASP. Autorka zaproponowała projekt ceramicznych akcesoriów hotelowych odznaczających się przyjaznym designem, idealnie pasujących do ceramiki z serii Gap.
Udział w Wawa Design Festival to okazja do promowania idei funkcjonalnego projektowania; łączącego w sobie piękne wzornictwo oraz praktyczne zastosowanie przedmiotów codziennego użytku. W projektowaniu również staram się łączyć te cechy, a prezentowana podczas festiwalu seria akcesoriów hotelowych jest tego najlepszym przykładem. Kolekcja połączona z umywalką z serii Gap oraz baterią L20, tworzy elegancką linię produktów, zamkniętą w subtelnej, minimalistycznej formie – mówi Małgorzata Płoskońska, autorka pracy.
Uczestnicy Wawa Design Festival 2014 mieli okazję uczestniczyć również w innych wystawach studentów Akademii Sztuk Pięknych, wystawach cyklicznych takich jak Projekt Warszawiak, a także m.in. DNA przedmiotu, Mebel Marzeń, Ogarnij Miasto. Odwiedzający mogli też zapisać się na kreatywne warsztaty fotograficzne, malarskie czy scrapbookingu, a także wysłuchać wykładów takich jak: Czy warto się uczyć designu, projektowania? albo Inteligentne wnętrza na światowym poziomie. Wydarzeniami towarzyszącymi były: Tragi Mody, V edycja Wzorów, koncerty oraz projekcje filmowe.
Nadesłał:
AgencjaS4
|