WikiVid – platforma z zaletami
WikiVid jest platformą edukacyjną posiadającą bardzo wiele zalet, które w znacznym stopniu przekładają się na funkcjonalność serwisu. Do najważniejszych rozwiązań należy zaliczyć:
Przejrzysty interfejs – twórcy WikiVid zdecydowali się na minimalistyczny design serwisu. Stonowana kolorystyka nadaje stronie przejrzysty układ. Zastosowanie takiego rozwiązania powoduje, że każdy użytkownik może sprawnie poruszać się po WikiVid już podczas pierwszej wizyty.
Skatalogowane VIDs – obecnie w skład platformy wchodzi ponad 40 kategorii naukowych. W każdej z nich znajdują się VIDs poruszające daną tematykę. Użytkownik odwiedzający WikiVid już po kilku chwilach może dotrzeć do merytorycznych informacji, których poszukiwał.
Pliki tekstowe – WikiVid oprócz dodawania VIDs oferuje także uzupełnienie go plikiem tekstowym.
Profesjonalny support – wszyscy użytkownicy napotykając na jakiekolwiek problemy techniczne bądź inne niezrozumiałe kwestie mogą liczyć na szybką i kompleksową pomoc specjalistów. Z uwagi na międzynarodowy charakter platformy, użytkownik ma zapewnioną obsługę w wielu językach.
Aplikacja mobilna – fachowcy zajmujący się sprawami technicznymi serwisu zadbali o komfort użytkowników tworząc dla nich aplikację mobilną WikiApp. Aplikacja zapewnia kompleksowe korzystanie z serwisu na urządzeniach mobilnych wyposażonych w system Android. Internauta korzystający z WikiApp będzie mógł, między innymi zarejestrować się w serwisie, założyć konto użytkownika, korzystać z zaawansowanej wyszukiwarki oraz dodawać i przeglądać VIDs.
Lista życzeń – miejsce, w którym użytkownicy mogą zamieszczać swoje propozycje VIDs. Wszyscy poszukujący informacji na dany temat będą mogli o nie poprosić. Natomiast dla innych lista życzeń posłuży jako źródło inspiracji do tworzenia własnych VIDs. Wprowadzenie takiego rozwiązania daje wszystkim użytkownikom możliwość decydowania o tym jakiego rodzaju wiedza powinna się znajdować na platformie.
Dotacje dla autorów – WikiVid dał użytkownikom możliwość wchodzenia w interakcje, ale także zarobku. Wszyscy internauci będą mogli wesprzeć ulubionego autora dowolną kwotą pieniężną. Dotacje przekazuje się za pośrednictwem systemu płatności PayPal. WikiVid z tego tytułu nie pobiera żadnych opłat prowizyjnych.
Nadesłał:
Dominik Muchowicz
|