Wybór bramy garażowej nie taki łatwy jakby się wydawał.
Zakup bramy garażowej może się początkowo wydawać bardzo prostym zakupem. Na taką czynność złożyć by się mogło obejrzenie oferty, wybranie koloru i udanie się do sklepu. Jednak rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowania. Skorzystaj z kilku porad i wybierz swoja bramę garażową rozsądnie.
Od czego zacząć?
Od projektu domu. Naprawdę. Garaż powinno się zaplanować w momencie tworzenia projektu budynku. Dlaczego? Aby stworzyć wjazd w standardowych rozmiarach. W innym przypadku koszt zakupu bramy może znacznie przekroczyć nasze oczekiwania. Wiadomo im mniej standardowo, tym drożej. Rozeznajmy się na rynku znanych producentów jakie rozmiary bram występują najczęściej.
Jaki rodzaj wybrać?
W odpowiedzi na to pytanie pomoże nam pięć punktów:
-powierzchnia jaką dysponujemy przed wjazdem do garażu;
-stan konta;
-ocieplenie budynku garażu;
-oświetlenie garażu światłem dziennym, czy raczej egipskie ciemności są okej;
-kolor i wzór drzwi.
Czy zapisaliście już złote myśli na kartce? Jeśli tak to warto poznać specyfikację poszczególnych punktów. Jeśli mamy długi podjazd, a niekoniecznie chcemy wydawać krocie to warto zakupić standardowe drzwi skrzydłowe. Najtańsza opcja, wymagająca co najmniej 1-2 m wolnej przestrzeni pomiędzy zaparkowanym samochodem, a garażem. Masz garaż zaraz przy ulicy? Masz bardzo stromy zjazd do garażu? Zapomnij, to nie jest dla Ciebie. Musisz wydać więcej niż zakładałeś na początku. Skoro już ustaliliśmy, że musisz zwiększyć budżet to teraz masz opcję garażu uchylnego. Nie jest on bardzo drogi, a doskonale sprawdza się w garażach z dużym podjazdem, z tymi budynkami przy samej ulicy to różnie bywa, bo mimo wszystko potrzebujesz odrobinę wolnej przestrzeni, żeby podnieść drzwi garażowe do góry. Przy wyborze takiej bramy kierujmy się zasadą im więcej sprężyn tym łatwiej i prościej przy otwieraniu, lub druga wersja im więcej sprężyn tym proporcjonalnie maleje problem kiedy jedna z nich ulegnie autodestrukcji. Jak się to ma to stanu konta? A tak, że można naprawdę, potocznie mówiąc zaszaleć na zakupach i kupić sobie bramę garażową segmentowaną. Ogromnym plusem jest brak potrzeby jakiegokolwiek wolnego miejsca. Ten rodzaj drzwi garażowych nie wychodzi poza ramy budynku. W przypadku bramy górnej chowa się w suficie, a w przypadku bramy bocznej jedzie po prowadnicach wzdłuż ściany. Kwestia ocieplenia garażu jest bardzo prosta. Jeżeli garaż mamy ocieplony warto kupić ocieplone drzwi, żeby móc zaoszczędzić na ogrzewaniu. Przed nieocieplone drzwi garażowe ciepło bardzo szybko ucieka. Każdy z wyżej wymienionych rodzajów drzwi garażowych może występować w wersji ocieplonej, bądź też nieocieplonej. Teraz padnie pytanie, a co z tym światłem? Drzwi garażowe mogą być wyposażone w tzw. pasy świetlików. Zazwyczaj jest to jeden ewentualnie dwa pasy. Świetliki wykonane są albo z odpornego na uderzenia poliwęglanu, albo z akrylu. Jeżeli marzą nam się wpadające do pomieszczenia promienie słoneczne musisz poszerzyć nasz budżet.
Co powinno przykuć naszą uwagę?
Producent. To przede wszystkim. Nie warto kusić się na super promocje lub nieznanych producentów. Lepiej zaufać tym, którym zaufały już tysiące. Chyba, że lubimy się denerwować i kląć pod nosem kiedy coś się w szybkim czasie zepsuje. Wiadomo, od producenta też się może zepsuć, ale za to może być pewni, że fachowy serwis szybko naprawi niedoskonałość.
Dodatkowe elementy.
O przeczytanie proszę tylko osoby, które są w stanie jeszcze bardziej nagiąć swój budżet. Mowa tu przede wszystkim o automatyce do bram garażowych. To taka trochę opcja dla leniwych i bardziej wygodnych. Wiadomo, jak pada to przyjemniej jest nacisnąć przycisk pilota i poczekać aż brama sama Ci się otworzy. Tutaj wachlarz cenowy jest różny. Sama automatyka mocie kosztować tyle co brama. Plusem jest jednak to, że można ją zainstalować do każdego rodzaju bramy garażowej.
Anpok
Nadesłał:
arequipa
|