Wydrukuj sobie obraz
Polacy zmieniają swoje podejście do wystroju wnętrz. Chcemy mieszkać ładniej i nowocześniej.
Ciężkie meble, ciemne wnętrza i dodatki pamiętające w najlepszym wypadku lata ’90 to niestety wciąż standard w wielu polskich domach. Na szczęście wraz z coraz większym otwarciem na świat, zmienia się też nasze postrzeganie estetyki przestrzeni domowej. Według najnowszych danych Polacy gruntowanie zmieniają wystrój mieszkania co 8 lat. Przytulne i klasyczne, albo nowoczesne i przestronne wnętrza można zaaranżować nawet w niewielkim mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty. Dzięki współczesnym technologiom, pomysłom DIY i rozwiązaniom, które oferują firmy na rodzimym rynku, przy niewielkich nakładach finansowych, każde, nawet najbardziej archaiczne, czy po prostu nudne wnętrze, nabierze zupełnie nowego charakteru.
Modernizujemy, odświeżamy, rozjaśniamy
Zatem postanowione – zmieniamy wygląd salonu, sypialni bądź kuchni. Jeśli nie możemy od razu pozwolić sobie na wymianę mebli na nowe, postarajmy się skupić na detalach. Bez względu na to czy lubimy romantyczny klimat czy bardziej odpowiadają nam minimalistyczne wnętrza w stylu skandynawskim, na pierwszy ogień powinny pójść stare, zakurzone zasłony, które często niepotrzebnie zabierają nam cenne światło słoneczne, tak potrzebne szczególnie podczas długich zimowych miesięcy. W prosty sposób możemy je zastąpić nowoczesnymi, lżejszymi żaluzjami, zasłonami, które sami wykonamy z płótna o designerskim wzorze lub – o ile pozwala nam na to sąsiedztwo za oknem – zostawimy bez niczego! To samo z dywanami. Zastanówmy się czy stary, zakurzony i poprzecierany dywan jest nam naprawdę niezbędny, być może kryje się pod nim piękny parkiet lub estetyczne panele, które warto, tylko w okolicach stołu lub łóżka, zasłonić mniejszym, przytulnym dywanikiem. Kolejnym krokiem powinna być analiza kolorystyki wnętrza. Dzięki innowacyjnym farbom dostępnym obecnie na rynku, w szybki i wygodny sposób sami możemy pomalować ściany – wszystkie, albo, zgodnie z najnowszymi trendami, tylko jedną lub wybrany element powierzchni. Przy samodzielnym malowaniu kluczowe jest jednak wyraźne zachowanie proporcji, najlepiej jeśli jeden kolor będzie dominujący, a drugi go jedynie podkreśli.
Dodatki dodają klimatu
Jeśli ww. sposoby to dla nas wciąż za dużo pamiętajmy, że czasami, aby zmienić charakter pokoju czy sypialni wystarczą jedynie bibeloty. Przede wszystkim pozbądźmy się starych świeczników, obrazów na ścianach czy porozrzucanych często w nieładzie magazynów, papierów lub innych rzeczy, które można poukładać w nowoczesnych pojemnikach lub po prostu schować. Stare ramki zdjęć czy obrazów zastąpmy nowymi lub bardziej współczesnymi antyramami, podobnie z ozdobnymi poduszkami np. na kanapie. Doskonałym pomysłem jest również ożywienie ścian artystycznymi obrazami i grafikami. Możemy je powiesić solo lub stworzyć z nich kompozycję wg własnego uznania. Z danych banku zdjęć Fotolia wynika, że wśród najczęściej kupowanych w celach aranżacyjnych plików znajdują się obrazy przedstawiające naturę oraz duże miasta. – Polacy coraz częściej zwracają uwagę na estetykę swojego domu. Nie mówimy tu tylko o mieszkańcach dużych miast, ale coraz częściej o osobach zamieszkujących wsie i miasteczka. W odziedziczonym domu czy podarowanym mieszkaniu nie chcemy już mieszkać w takich samych wnętrzach jak nasi rodzice 20 lat temu. Ten trend jest bardzo wyraźny w naszych wyborach zakupowych dotyczących dekoracji wnętrzarskich. Sprzyja temu z pewnością powrót mody na fotodekoracje oraz intensywny rozwój branży Web-to-print, gdzie na stronie firmy sami wybieramy plik graficzny i w ciągu 48h dostajemy gotowe do użycia obrazy, grafiki ścienne, naklejki czy fototapety – mówi Beata Jaroszewska z serwisu Fotolia.
Fotolia – miliony aranżacyjnych możliwości
Firmy zajmujące się takimi wydrukami oferują obecnie szeroki wybór materiałów oraz formatów, dlatego możemy zdecydować się na klasyczne wydruki plakatowe lub wydruki na płótnie canvas – imitujące prawdziwe obrazy. Zdjęcia oraz oryginalne grafiki wektorowe znajdziemy na stronie banku zdjęć Fotolia – największego europejskiego dostawcy kreatywnych plików, który oferuje ponad 36 milionów obrazów. Cena takiego zdjęcia z bazy Fotolii, w planie abonamentowym, nawet w największym rozmiarze wynosi już od 0,54 zł za plik. W ofercie serwisu znajdziemy również wiele oryginalnych inspiracji aranżacyjnych. Pamiętajmy, że wybrane pliki w formie grafik wektorowych można bez straty jakości powiększać w zależności od pomysłu oraz możliwości aranżacyjnych wnętrza. Bez problemu zrobimy z nich fototapetę tylko na jedną część ściany lub sufit, stylowy plakat czy oryginalny obrazek, który włożymy w piękną ramkę.
Dodatkowe informacje o ofercie Fotolia oraz zdjęcia można znaleźć na stronie http://pl.fotolia.com
Nadesłał:
katarzyna.prochniak@globalbrand.pl
|