Wystartowała kolejna edycja programu stażowego w ChM


2015-03-10
Łącznie 15 osób zyska szansę odbycia płatnego, trzymiesięcznego stażu w firmie ChM. Oferta została skierowana do studentów z całego kraju, więc szykuje się dość zacięta rywalizacja.

Ale nagrodą dla najlepszych będzie praca w jednej z najbardziej innowacyjnych firm w kraju, której wyroby – implanty ortopedyczne - trafiają do szpitali niemal na całym świecie. Rekrutacja potrwa do końca marca.

To już kolejna edycja programu stażowego w ChM. W ubiegłym roku do spółki trafiło ponad 100 aplikacji studentów z całej Polski. Szansę na trzymiesięczny staż, który rozpocznie się w lipcu, mają studenci ostatnich lat studiów, a także absolwenci, którzy odebrali dyplomy w ciągu minionych dwóch lat.

- Szczególnie poszukujemy studentów kierunków technicznych mechanicznych, bioinżynierii, biotechnologii, medycznych, chemii, informatyki i pokrewnych. W ubiegłym roku najliczniej reprezentowanym kierunkiem była inżynieria biomechaniczna, mechanika i budowa maszyn i co ciekawe chemia – mówi Janusz Mroczkowski, rzecznik prasowy ChM sp. z o.o.

Firma przygotowała 15 miejsc dla stażystów. Studenci będą mogli spróbować swoich sił praktycznie we wszystkich działach przedsiębiorstwa: jakości, przygotowania produkcji, technologicznych, utrzymania ruchu, badawczym, IT czy naukowym, który po rozbudowie przeniósł się do Białostockiego Parku Naukowo - Technologicznego.

Zaplanowano trzyetapową kwalifikację. W pierwszej kolejności analizie zostaną poddane nadesłane aplikacje. Spośród nich firma wybierze, jej zdaniem, te najciekawsze, których autorzy napiszą specjalny test kompetencyjny. Osoby, które poradzą sobie w odpowiedni sposób z zadaniami testowymi zostaną zaproszone do ostatniego etapu – rozmowy kwalifikacyjnej. Najlepsi będą mogli rozpocząć staż, a po pozytywnej ocenie staży otrzymają propozycję pracy w ChM.

ChM sp. z o.o. to wiodący producent cenionych przez specjalistów niemal na wszystkich kontynentach implantów i narzędzi dla ortopedii oraz traumatologii. Firma powstała w 1981 roku. Od tego czasu nieprzerwanie rozwija nowe technologie, opracowuje innowacyjne rozwiązania oraz wdraża autorskie koncepcje wykorzystywane w projektowaniu i produkcji kolejnych generacji nowoczesnych i bezpiecznych wyrobów medycznych.

Firma od lat blisko współpracuje z przedstawicielami środowiska medycznego, naukowego oraz ośrodkami badawczymi. Znakomitym przykładem takiej kooperacji jest implant zbudowany „na miarę” w oparciu o technologię druku 3D we współpracy z lekarzami z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Nadesłał:

publicum

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl