Zakup terenu budowlanego


2013-01-25
Bardzo często podczas przygotowania terenu pod budowę robiona jest analiza gruntu, która ma na celu zbadanie czy podłoże nadaje się do wybudowania danego obiektu lub drogi czy wymaga na przykład odpowiedniego przygotowania.

Wówczas wiemy, że proces budowy jest mozolny i długotrwały, ale taki sam jest proces przygotowania.

Warto zastanowić się czego potrzebujemy, aby odpowiednio przystosować grunt pod budowę danego obiektu. Zazwyczaj zajmują się tym specjalistyczne firmy, które wykonują stabilizacje gruntu. Wymagany jest to tego odpowiedni sprzęt i wykwalifikowany operator maszyny. Stabilizację możemy wykonywać różnymi metodami. Najbardziej popularną jest mieszanie spoiwa z gruntem przy pomocy odpowiednich maszyn.

Stabilizacja przebiega przez rozsypanie na powierzchni spoiwa. Są to różne materiały. Czasami jest to mieszanka popiołu i wapna, czasami także mieszanka żwiru, betonu, w zależności od technologii stosowanej przez daną firmę. Ważne jest jednak, aby uszczelnianie przebiegało właściwie, przez zastosowanie odpowiedniego sprzętu. Jest to proces, w którym rozsypane spoiwo przez rozsiewacz podłączony do ciągnika silnikowego równomiernie zostaje rozrzucone na powierzchnię.

Po tym elemencie następuje recykler przejeżdża po gruncie i na daną głębokość miesza spoiwo z gruntem. Jest to czasami wapno, cement, popiół czy spoiwa hydrauliczne. Stabilizacje gruntu kończy zagęszczenie powierzchni przez walce. Jeśli teren jest zbyt mocno przesuszony warto przed zagęszczeniem podłoża polać je wodą z polewaczek. Stabilizacja ma na celu zwiększenie nośności gruntu, w celu bezpieczeństwa konstrukcji budynku czy innej formy budowlanej.

Jak widać czasami procesy budowy wymagają bardzo wielu procesów, które mają na celu przygotowanie terenu pod budowę. Jest to element niezbędny dla bezpieczeństwa stwiania konstrukcji i samej żywotności budynku.

Nadesłał:

l.nowak1815

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl