Zamknięcie galerii na czas remontu – jak nie stracić wszystkich klientów?


2015-08-31
W związku z trendem na spędzanie wolnego czasu w galeriach oraz rosnącą konkurencją między obiektami, zaistniała potrzeba przebudowania większości takich budynków. Nowe rozwiązania w zakresie konstrukcji tymczasowych umożliwiają przeprowadzenie remontu galerii bez strat finansowych.

Obecnie trwają prace remontowe w co najmniej 8 centrach handlowych na powierzchni 87 100 mkw. W ciągu ostatnich 10 lat podaż powierzchni centrów handlowych zwiększyła się o 132%[1], co oznacza rosnącą konkurencję między zarządcami tych obiektów. Ewoluuje również  ich charakter - coraz częściej stają się miejscami, gdzie spędza się wolny czas - pojawiają się w nich salony urody, kluby fitness, kina czy kręgielnie. Takie zmiany wymagają często gruntownego remontu lub rewitalizacji.

Obecnie w aglomeracjach na terenie kraju konkurencja pomiędzy obiektami handlowymi jest bardzo zacięta, a pojawienie się kolejnych dużych galerii w ich pobliżu z pewnością będzie wymagało podjęcia przez zarządców istniejących obiektów dodatkowych działań zwiększających ich atrakcyjność - twierdzi Joanna Tomczyk z firmy doradczej JLL.

Zamknięcie tak dużej przestrzeni handlowej, jaką są galerie, generuje wielomilionowe straty, dlatego ich zarządcy dążą do wyłączania na czas remontu, jak najmniejszych powierzchni. W takiej sytuacji istotne staje się zabezpieczenie konsumentów przed kurzem i hałasem. Tych wymagań nie spełniają tradycyjne plandeki ochronne montowane podczas przeprowadzanych prac. Bezpiecznym rozwiązaniem na powyższe problemy jest innowacyjny system Protect niemieckiej firmy Layher.

Rozwiązanie to składa się z kompleksowego zestawu budowlanego opartego przede wszystkim o elementy kasetowe. W zależności od potrzeb są one wykonane z tworzyw sztucznych (dzięki czemu przepuszczają światło) lub z blachy. Dzięki kasetom o różnej długości i elementom narożnym można doskonale dopasować tymczasowe ścianki działowe do każdej geometrii.  Z montażem całego systemu poradzi sobie nawet jeden pracownik. 

O wykorzystaniu tymczasowych ścianek działowych decyduje przede wszystkim szybkość montażu oraz atrakcyjność ich wyglądu. Powierzchnie remontowane z pomocą systemu Protect wyglądają o wiele korzystniej niż tradycyjnie stosowane rusztowania odkryte. Co więcej obudowy te są elektrostatyczne, dzięki czemu nie osiadają na nich zanieczyszczenia. Zasłona może uchronić klientów przed kurzem, a jednocześnie odgrodzić remontowaną przestrzeń od części sklepowej - podsumowuje Grzegorz Dziewulski, Prezes Layher Sp z o. o.

Podczas remontu miejsc publicznych duże znaczenie odgrywa bezpieczeństwo nie tylko ekipy remontowej, ale także odwiedzających. W celu zapewnienia bezpieczeństwa osób znajdujących się w pobliżu prowadzonych prac należy zwrócić uwagę, czy wykorzystywane elementy nie stanowią zagrożenia dla otoczenia. Tylko kompleksowe zastosowanie oryginalnych systemów, takich jak tymczasowe ścianki działowe, daje gwarancję skuteczności i pełnej ochrony.

Layher to globalny lider w zakresie produkcji systemów rusztowań. Od 70 lat jest synonimem innowacyjności, najwyższej jakości
i gospodarności oraz bezpieczeństwa. W Polsce obecny od 1997 roku.

Firma wspiera swoich klientów oferując im doradztwo i wsparcie techniczne przy planowaniu i realizacji projektów. Dział techniczny odpowiada za przygotowanie projektu wraz ze schematami poszczególnych etapów montażu rusztowań oraz planami ich zabudowy. Prowadzi także szkolenia dla montażystów oraz kadry nadzorczej, zarządzającej, kierowników budów, majstrów i brygadzistów. Wszystkie produkty Layher wytwarzane są na południu Niemiec, w jedynej fabryce w Güglingen-Eibensbach.

Więcej informacji:

Aleksandra Adrian

Mail: aleksandra.adrian@procontent.pl

Tel.: 881 337 333


[1] Zgodnie z danymi firmy doradczej JLL za II kwartał 2015 roku.

Nadesłał:

aadrian

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl