2015-03-26
Niektórych powierzchni nie powinno się pokrywać zwyczajną gładzią. Mowa tutaj o miejscach, które są narażone na działania wysokich temperatur. W tym wypadku należy postawić na ognioodporną gładź szpachlową.
Kiedy temperatury za oknem nie są zbyt wysokie, warto zadbać o ciepło rodzinnego ogniska. Wieczór przy kominku może być idealną okazją do odprężenia się po całym dniu. Pamiętajmy o tym, aby nic nie zakłóciło tych spokojnych chwil. Gładź szpachlowa ognioodporna zagwarantuje nam brak jakichkolwiek przykrych niespodzianek, które może spowodować działanie tak wysokich temperatur.
Nie tylko estetyka
Gładź szpachlowa ognioodporna VITCAS HRP jest stosowana wówczas, gdy chcemy uzyskać gładkie i równe wykończenie powierzchni, które są poddawane działaniu wysokich temperatur do 650°C. Doskonale nadaje się do zastąpienia tradycyjnej gładzi gipsowej w miejscach takich jak kominy, ściany w pobliżu pieców czy kominków. W przeciwieństwie do niej produkt marki VITCAS nie pęka pod wpływem gorąca. Jednak walory estetyczne to nie wszystko. Nie do przecenienia pozostaje również bezpieczeństwo wszystkich domowników.
Optymalne połączenie
Produkt oferowany przez markę VITCAS jest gotową mieszanką proszku. Po dodaniu wody nabiera płynnej konsystencji i staje się gotowy do użycia. Z powodzeniem można go używać w połączeniu z Tynkiem Ognioodpornym Vitcas FR. - Gładź szpachlowa powinna być stosowana na powierzchni co najmniej 3m2 od źródła ciepła, czyli pieca lub kominka. Zalecana maksymalna grubość powłoki wynosi 3-6 mm - wyjaśnia ekspert z działu technicznego firmy VITCAS POLSKA (http://www.vitcas.pl/).
Zastosowanie w trzech krokach
Pamiętajmy o tym, by gładź ognioodporna była stosowana na ścianie, która została uprzednio oczyszczona z pozostałości starej gładzi lub tynku. Kolejnym krokiem jest upewnienie się, czy nałożony wcześniej tynk ognioodporny jest suchy. - Powierzchnia, na której będzie stosowana gładź, powinna zostać pokryta ognioodpornym gruntem Vitcas PVA - tłumaczy ekspert z działu technicznego firmy VITCAS POLSKA.
Dobra rada
Pożądaną konsystencję uzyska się po zmieszaniu produktu z zimną wodą za pomocą mieszadła. Na jeden kilogram gładzi należy dodać 200 ml wody. Po odpowiednim przygotowaniu produktu zaleca się nakładanie równomiernej warstwy, której grubość mieści się w granicach od 3 do 6 mm.
Za pomocą wilgotnej gąbki powinno się wygładzać wszelkie nierówności, które są wynikiem wcześniejszego szpachlowania. Po wyschnięciu gładzi nie powinno się jej szlifować. Produkt musi schnąć trzy dni zanim zostanie poddany działaniu wysokiej temperatury. Po tym czasie można go również pomalować.
Gładź szpachlowa ognioodporna jest prosta w użyciu, więc z powodzeniem mogą ją stosować domowe “złote rączki”. Samodzielnie wykonana praca da nam ogromną satysfakcję. Dodatkowo, zyskamy pewność, że użyty przez nas produkt to doskonały wybór dla powierzchni narażonych na działanie wysokich temperatur.