Zawory mieszające NovaMix do różnorodnych zastosowań instalacyjnych


Zawory mieszające NovaMix do różnorodnych zastosowań instalacyjnych
2022-08-03
Instalacje grzewcze, sanitarne czy solarne - zawory mieszające firmy Taconova znajdują zastosowanie w niemal wszystkich kluczowych obszarach techniki domowej. Produkty z serii NovaMix pracują samoczynnie i bez dodatkowej energii pomocniczej.

Dzięki temu poprawiają efektywność systemów oraz komfort i bezpieczeństwo korzystania z instalacji.

 

W instalacjach wody pitnej zawory mieszające NovaMix nadają się do montażu w punkcie centralnym – można je doskonale połączyć na przykład z systemami solarnymi – lub bezpośrednio w punkcie poboru. Ograniczają one wysoką temperaturę wody do wartości stałej i zapewniają w ten sposób skuteczną ochronę przed poparzeniem. Jest to bardzo przydatne w przypadku gospodarstw domowych z małymi dziećmi. Dodatkowo zawory NovaMix zwiększają ilość dostępnej ciepłej wody.

 

Wszechstronne zastosowanie w systemach grzewczych

Produkty z serii NovaMix są stosowane również w ogrzewaniu płaszczyznowym (podłogi, ściany, stropy aktywowane termicznie) do podmieszania żądanej temperatury zasilania albo jako zawór rozdzielczy w instalacjach klimatyzacyjnych. Zawory Taconova odgrywają istotną rolę także w instalacjach wykorzystujących odnawialne źródła energii, zwłaszcza przy ładowaniu zasobnika z kotła na paliwo stałe. Ich zastosowanie przeciwdziała tworzeniu się kondensatu, w szczególności w trakcie procesu rozpalania. Ogranicza to powstawanie smoły i zapobiega korozji kotła.

 

NovaMix Value: precyzyjna regulacja temperatury

Samoczynny termostatyczny zawór mieszający, NovaMix Value zapewnia stałą temperaturę wody w punkcie poboru z możliwością dokładnej, bezstopniowej regulacji w zakresie 20-50°C, 45-65°C lub 35-70°C. Dzięki trzem dostępnym średnicom (DN 15, 20 i 25) produkt ma szeroki wachlarz zastosowań w instalacjach sanitarnych i grzewczych. W wersji z zaworami zwrotnymi nie są potrzebne dodatkowe uszczelnienia. Kolejną cechą charakterystyczną jest kolba regulacyjna, która posiada uszczelnienie po obu stronach (dotyczy to również zaworu NovaMIx High Capacity), co zapewnia pewną ochronę przed poparzeniem, a jednocześnie ogranicza do minimum niepożądane domieszki zimnej wody. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie temperatury dostępnej w buforze. Zawory NovaMix Value posiadają powłokę zapobiegającą osadzaniu się kamienia, gwarantującą długotrwałą bezproblemową eksploatację.

 

NovaMIx Compact: skuteczna ochrona i elegancki design Podumywalkowe termostatyczne zawory mieszające NovaMix Compact skutecznie pilnują stałej temperatury wody zmieszanej w punkcie poboru. W ten sposób gwarantowana jest ciągła ochrona przed oparzeniem, nawet przy wysokich temperaturach wody w zasobniku. Produkty te przeznaczone są do stosowania w instalacjach sanitarnych, zarówno w budynkach prywatnych, jak i publicznych. Ze względu na estetyczny wygląd doskonale nadają się do montażu bezpośrednio pod umywalką, gdzie nie rzucają się w oczy. Zakres regulacji wynosi do 70 °C w przypadku modelu NovaMix Compact 70 oraz 50 °C w modelu NovaMix Compact 50 TMV2.  Dla hydraulicznego bezpieczeństwa wbudowano zawory zwrotne na dopływie ciepłej i zimnej wody. Produkt jest dopuszczony do montażu w dowolnej pozycji. 

Nadesłał:

brandpromotions

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl