Zdalna rejestracja spółek


Zdalna rejestracja spółek
2017-01-30
Żyjemy w czasach, kiedy bardzo modne oraz powszechne stało się zakładanie spółek. Wiele osób decyduje się na ten krok i podejmuje wyzwanie związane z założeniem, a następnie prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Nie da się jednak ukryć faktu, iż wiele osób rezygnuje z owego planu z powodu licznych i skomplikowanych formalności, które wiążą się z procedurą zakładania spółek. W związku z tym prezentujemy Państwu dzisiejszy artykuł, który będzie poświęcony omówieniu jednego z rozwiązań mających na celu uproszczenie spraw związanych z rejestracją firmy.

Sposobem, o którym mowa jest zdalna rejestracja spółek, która z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularna. Nie da się ukryć, iż jest to znaczne uproszczenie dla osób, które decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej.

Przepisy, które zostały określone w Kodeksie Spółek Handlowych, informują nas o tym, iż istnieje możliwość rejestracji spółki np. z ograniczoną odpowiedzialnością w sposób znacznie uproszczony, poprzez tzw. system S24, który polega na zawarciu umowy spółki bez formy aktu notarialnego. Z kolei możliwość takiej rejestracji daje portal, który zamieszczony został na stronie prowadzonej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Wnioski, które złożone zostaną w trybie S24 rozpatrują odpowiednie wydziały Krajowego Rejestru Sądowego w dni robocze, w godzinach pracy poszczególnych sądów. W przypadku założenia spółki z o.o. poprzez system S24 przy wykorzystaniu dostępnego wzorca umowy, na pokrycie kapitału zakładowego wnosi się tylko i wyłącznie wkłady pieniężne. W sytuacji, gdy przedsiębiorca jako swój wkład, chciałby do spółki wnieść aport, wówczas obowiązkowe jest przeprowadzenie procesu rejestracji w sposób tradycyjny, a więc poprzez sporządzenie, a następnie podpisanie aktu notarialnego. Po tym, jak zdalna rejestracja spółki zostanie przeprowadzona w sposób prawidłowy, pokrycie kapitału zakładowego powinno nastąpić nie później niż 7 dni od dnia dokonania wpisu do rejestru.

Poniżej przedstawiamy etapy przeprowadzenia procesu zdalnej rejestracji:
1. Rejestracja użytkowników w systemie.
2. Przygotowanie danych niezbędnych do zarejestrowania spółki.
3. Wprowadzenie danych do systemu.
4. Wygenerowanie dokumentów oraz wniosku.
5. Złożenie podpisu elektronicznego na dokumentach.
6. Opłacenie sporządzonego wniosku.
7. Złożenie dokumentów rejestracyjnych spółki do Sądu Rejestrowego.

Rozwiązanie, którym jest zdalna rejestracja podmiotów gospodarczych staje się coraz bardziej popularna i korzysta z niej wielu przedsiębiorców, którym zależy na szybkim założeniu swojej działalności, a którzy nie mają wiedzy ani czasu na uzupełnianie oraz kompletowanie całej niezbędnej dokumentacji. Spółki założone za pomocą systemu S24 są gotowe do działania w zaledwie 1-2 dni, co z pewnością jest ogromną zaletą tego rozwiązania.

Przedsiębiorco, jeżeli planujesz szybko rozpocząć swoją działalność, zdecyduj się na rozwiązanie którym jest zdalna rejestracja spółek, a której liczne korzyści będziesz mógł odczuć bardzo szybko.

Nadesłał:

Konsultant_Finansowy

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl