Znajdź swoje miejsce w biznesie


Znajdź swoje miejsce w biznesie
2012-07-16
Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (PAIP) jest stowarzyszeniem, które specjalizuje się w projektowaniu nowych metod transferu wiedzy naukowej do środowisk przedsiębiorczych, wspieraniu współpracy przedsiębiorców i inwestorów oraz w promocji innowacji i przedsiębiorczości.

PAIP w przeciągu kilku lat ewoluował z małej i lokalnej organizacji do instytucji posiadającej 7 biur zamiejscowych m.in. w Katowicach, Wrocławiu i Lublinie. Obecnie jest jedną z niewielu instytucji, która konsekwentnie buduje system wspierania przedsiębiorczości opartej na wiedzy. W budowie tego systemu aktywnie współpracuje z uczelniami wyższymi i instytucjami szczebla samorządowego. Dzięki współpracy z Politechniką Poznańską, Politechniką Świętokrzyską oraz 12 innymi szkołami wyższymi w całej Polsce model wypracowany przez PAIP jest wdrażany na terenie całego kraju. W codziennej pracy bardzo mocno współpracujemy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego oraz jesteśmy odpowiedzialni za działania związane z wdrażaniem Regionalnej Strategii Innowacji w województwie wielkopolskim w obszarze Innowacyjne Instytucje Otoczenia Biznesu – mówi Kamil Skorupiński, specjalista ds. promocji i marketingu.

Nasza działalność została uhonorowana wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Inicjatywy stworzone w PAIP dwa razy (2009 i 2011) zdobyły I miejsce w konkursie Wielkopolski Lider Innowacji. Jeden z projektów został nagrodzony tytułem Innowacyjny Projekt Unijny przez Fundację Innowacji i Rozwoju w poprzedniej edycji konkursu Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwojudodaje Skorupiński. W 2011 PAIP za inicjatywę preinkubacji otrzymał prestiżową nagrodę Regional Innovation Award przyznawaną przez Zgromadzenie Regionów Europy (Assembly of European Regions).

PAIP jako jedna z nielicznych organizacji stworzył autorski system wspierania młodych przedsiębiorców. Młodzi ludzie mogą korzystać z wielu komplementarnych działań, które pozwalają dopracować pomysł (szkolenia, doradztwo), w razie potrzeby znaleźć wspólników (program kojarzenia ludzi o różnych potencjałach), następnie go przetestować na rynku (preinkubacja), a na końcu sfinansować rozpoczęcie działalności (dotacje do 40 tys. zł), bądź uzyskać środki na rozwój i wdrożenie produktu/usługi na rynek (do 800 tys. zł).

Stowarzyszenie swoją działalność finansuje dzięki środkom unijnym oraz krajowym. Łączna wartość projektów realizowanych bądź zrealizowanych przez PAIP to ok. 40 mln zł, co czyni z niego lidera w tym zakresie.

Szczegółowe informacje o projektach realizowanych przez PAIP znajdują się na stronie www.paip.pl.

Nadesłał:

PAIP

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl