Znamy finalistów II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
Znamy finalistów II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 19 marca 2010 roku, w Auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu spotka się 35 szczęśliwców, którzy uzyskali najlepsze wyniki w dwóch poprzednich etapach konkursu.
Jako finaliści, są już zwolnieni z pisemnej części egzaminu zawodowego, teraz powalczą o możliwość bezpłatnego studiowania w WSL.
Wybrani zostali z blisko 4,5 tysiąca uczniów ze 131 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, kształcących w zawodach technik logistyk i technik spedytor. Droga do finału nie była łatwa. 60 pytań testowych, 240 odpowiedzi z których trzeba znaleźć te poprawne, kilka miesięcy wytężonej nauki i 2 godziny rozwiązywania konkursowych testów - tak w skrócie można opisać przebieg ich zmagań, podczas szkolnego i okręgowego etapu olimpiady.
Wymagane zagadnienia też im tej drogi nie ułatwiały. Uczniowie musieli wiedzieć między innymi: od czego zależy ekonomiczna wielkość zamówienia, jak się odbywa realizacja sekwencji operacji i co powoduje zmiana lokalizacji punktu rozdziału w górę łańcucha dostaw. Maksymalnie mogli zdobyć 40 punktów, a aby przejść do III etapu należało uzyskać połowę z nich, co udało się zaledwie 35 osobom. Spotkamy się z nimi podczas finału 19 marca w siedzibie Wyższej Szkole Logistyki, organizatora Olimpiady.
„Drugi etap odbył się 10 grudnia w jedenastu okręgach na terenie całego kraju - mówi Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy WSL - poziom trudności był wyższy w stosunku do pierwszej edycji, a pomimo tego uczestnicy wykazali się większą wiedzą. Do finału kwalifikowaliśmy z wyższego pułapu niż w ubiegłym roku, co nas bardzo cieszy, bo to pokazuje, że poziom kształcenia w zawodach technik logistyk i technik spedytor podnosi się.
Najwięcej finalistów pochodzi z województwa wielkopolskiego (8 osób) i łódzkiego (6 osób). Pod względem ilości osób zakwalifikowanych do III etapu, wygrywa Zespół Szkół Spożywczych im. St. Staszica w Krajence, natomiast pod względem średniej liczby punktów zdobytych podczas II etapu - Zespół Szkół Technicznych z Torunia. Czy któraś z tych szkół zyska tytuł „Najlepszej Szkoły", przyznawany podczas Uroczystej Gali, podsumowującej przebieg II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej? Przekonamy się 16 kwietnia, bo właśnie wtedy nastąpi ogłoszenie wyników. Wcześniej jednak, uczniowie muszą zmierzyć się z finałowymi pytaniami.
Końcowe zawody różnią się od dwóch poprzednich. Tym razem, uczniowie zamiast rozwiązywać test, zmagać się będą z zadaniami problemowymi. Pytania przygotuje Komitet Naukowy II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Finaliści walczyć będą o możliwość bezpłatnego studiowania w Wyższej Szkole Logistyki oraz o atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Partnerami merytorycznymi Olimpiady są: Instytut Logistykii Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Przedsięwzięcie sponsorują firmy: Panopa Logistik Polska, Volkswagen Poznań, DPD Polska, Agrobex, DHL Express, L-Systems, Elettric80, Kuehne+Nagel oraz Raben. Patronat medialny objęły: Czasopismo „Logistyka", „Polska Gazeta Transportowa", „Logistyka a Jakość", „Transport i Spedycja", „Nowoczesny Magazyn", Portal Logistyka.net.pl, Spedycje.pl oraz Studentnews.pl.
Nadesłał:
kmatysik
|