Zostań św. Mikołajem - jak to zrobić i ile to kosztuje


2014-11-14
Mikołajem można zostać na własny użytek – w gronie najbliższych, w dzień Wigilii, a także komercyjnie - w centrum handlowym. Obojętnie, czy dla najbliższych, czy z chęci zarobku, warto zadbać o to, aby jako Święty wyglądać profesjonalnie i godnie. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Mikołajem można zostać na własny użytek - w gronie najbliższych, w dzień Wigilii, a także komercyjnie - w centrum handlowym. Obojętnie, czy dla najbliższych, czy z chęci zarobku, warto zadbać o to, aby jako Święty wyglądać profesjonalnie i godnie. Podpowiadamy, jak to zrobić.


Praca w charakterze Świętego Mikołaja wymaga znajomości kolęd, umiejętności bawienia się z dziećmi a także refleksu. Zdarzają się bowiem dociekliwe dzieci, które Świętego pytają, gdzie zaparkował sanie czy - co jedzą renifery? W grudniu Mikołaja w charakterystycznym czerwonym stroju spotkać można w galeriach handlowych, podczas imprezy kulturalnej, jest on atrakcją dla dzieci w przedszkolach i domach kultury.


Św. Mikołaj domowy a komercyjny
Co roku w grudniu na portalach agregujących oferty pracy zaczynają pojawiać się ogłoszenia dotyczące pracy w charakterze Św. Mikołaja. Oferty kierowane są zarówno do studentów (np. roznoszenie ulotek w stroju Św. Mikołaja), jak i do mężczyzn w wieku od 50 lat do pracy jako Święty w centrum handlowym czy podczas firmowej Wigilii. Zdarzają się również ogłoszenia od osób prywatnych, które chcą, aby św. Mikołaj zjawił się u nich w domu.
-

Najczęściej zgłaszają się do naszego sklepu agencje eventowe, szkoły, przedszkola i inne ośrodki edukacyjne - zdradza Rafał Łączyński z portalu strojemikolaja.pl. - W naszej ofercie znajdują się stroje zarówno dla Mikołajów, jak i Aniołków czy reniferów - zapewnia właściciel sklepu.
Za Mikołaja coraz częściej przebierają się także ojcowie, dziadkowie, głowy rodziny. To doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Zapotrzebowanie na ekwipunek św. Mikołaja zaczyna się już przed Mikołajkami a kończy dopiero po Świętach.

Odpowiedni strój
Aby zostać profesjonalnym Mikołajem, warto zainwestować w odpowiedni strój. Cena stroju dla Świętego Mikołaja w supermarkecie zaczyna się już od kilkunastu złotych, jeśli jednak chcemy mieć pewność, że strój jest porządny, warto zainwestować więcej.
- Dzieci potrafią od razu wychwycić wystającą gumkę czy nieudolnie przyklejoną brodę - ostrzega Rafał Łączyński ze sklepu strojemikolaja.pl, gdzie znaleźć można profesjonalne przebrania świąteczne. - Warto zainwestować więcej, ale mieć strój na lata - dodaje.


Idealny Św. Mikołaj powinien posiadać komplet składający się ze spodni i kurtki, czapki z pomponem, brody, sztucznego brzucha (chyba że Mikołaj dysponuje własnym). Dobrze, by miał także worek na prezenty, dzwonek, buty z wysokimi cholewami i białe rękawiczki.


Jeśli chcemy przebrać się za Mikołaja podczas domowej Wigilii, pozostaje tylko znaleźć odpowiedni strój i można działać. Te oferowane w sklepie strojemikolaja.pl wyróżnia przede wszystkim wysoka jakość. Spodnie i kurtka wykonane są z eleganckiego i wytrzymałego materiału. Oferowane dodatki to między innymi mosiężny dzwonek czy drewniany pastorał.

- Stroje, które znajdują się w naszym sklepie, są wykonane z najwyższą starannością - zapewnia ekspert z portalu strojemikolaja.pl.- Zależy nam także na komforcie ich użytkowników, dlatego stroje wykonane są z miękkiego polaru a w komplecie znajduje się także bawełniana czerwona koszulka, dzięki czemu w stroju nie jest gorąco - dodaje.


Luksusowy strój Świętego składa się łącznie z siedemnastu elementów i jest to wydatek rzędu 700 złotych. Strój ten wykonany jest z miękkiego polaru i w jego skład wchodzi między innymi długa broda, skórzany pas, bawełniane rękawiczki, okulary zerówki, drelichowy worek na prezenty, mosiężny dzwonek a nawet klej do brody. Najtańszy komplet można jednak kupić już od 99 złotych - składa się on z siedmiu elementów i jest dobrą opcją dla osób, które stroju Świętego Mikołaja potrzebują do użytku domowego.

Nadesłał:

mstankiewicz

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl