7 największych zalet wynajęcia biura
Lepiej wynająć biuro czy pracować zdalnie? Jak pokazują badania przeprowadzone przez GCUC, praca w przestrzeni biurowej zwiększa zaangażowanie i motywację do pracy, zmniejsza poczucie samotności, a także wpływa na budowanie relacji biznesowych.
Ale co wybrać, kiedy na szali znajdują się kontakty biznesowe i większa efektywność albo oszczędność czasu i poczucie prywatności? Warto przyjrzeć się perspektywie wynajęcia przestrzeni do pracy.
Izolacja wykluczona
Jednym z najgroźniejszych, ale często niedostrzeganych zagrożeń pracy zdalnej jest izolacja społeczna. Problem wykluczenia we współczesnym świecie wydaje się niemożliwy. Jednak pracując z domu, dość łatwo się odizolować, czego skutkiem może być depresja. Praca w biurze, w gronie innych osób sprzyja budowaniu relacji i nawiązywaniu znajomości. Omawianie projektów i rozwiązywanie ewentualnych problemów też jest zdecydowanie łatwiejsze w kontakcie bezpośrednim.
Adres pełen spotkań
Biuro daje możliwości nie tylko pracy zespołowej, ale również umówienia spotkań z klientem. W domu byłoby to raczej niemożliwe, a kawiarnia czy restauracja nie zawsze sprzyjają załatwianiu spraw biznesowych. Z kolei wynajmując biurko w przestrzeni coworkingowej, można organizować wydarzenia biznesowe i nawiązywać nowe kontakty, które mogą zaowocować w przyszłości.
Work-life balance
Pracując w biurze, z łatwością można oddzielić życie zawodowe od osobistego. Praca zdalna nie daje możliwości „zamknięcia za sobą drzwi”. Ten mały gest naprawdę dużo znaczy. Szczególnie dla pokolenia Z (osoby urodzone po 1990 roku), które przywiązują dużą uwagę do zachowania równowagi między pracą a życiem prywatnym.
Zwrot kosztów
Koszt wynajmu biura można odliczyć od podatku bez większego problemu. Mieszkanie co prawda też wrzuca się w koszty, jednak wymaga to większej liczby załatwień. Pracując z domu, trzeba się liczyć z opłatami związanymi z utrzymaniem nieruchomości. Oprócz standardowych rachunków (prąd, gaz, woda) do zapłaty jest również podatek.
Optymalne warunki
Biura oraz coworkingi zapewniają komfortowe warunki pracy. Ergonomiczne fotele, szybki internet, profesjonalny sprzęt biurowy, wyposażona kuchnia. Pracując z domu, trudno zapewnić sobie wszystkie te udogodnienia. Plusem pracy z biura jest również sala konferencyjna udostępniana na spotkania z klientami.
- Przestrzeń coworkingowa powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb, dzięki czemu pracownik ma pełen komfort podczas wykonywania swoich obowiązków. W nowoczesnych coworkach można w stu procentach wykorzystać potencjał płynący z wynajęcia biura, które powinno być miejscem nie tylko zapewniającym optymalne warunki, ale również dodającym energii i motywującym - komentuje Rafał Wilk, COO Solutions.Rent, jednego z warszawskich coworków.
Kontrolowana cicho-sza!
W biurze zazwyczaj jest wydzielona część wspólna i poświęcona pracy, w której panuje cisza. Praca zdalna nie daje możliwości całkowitego odseparowania się od domowników. Wykonywanie obowiązków zawodowych w domu ma sporą konkurencję, bo zawsze jest coś do zrobienia - wstawić pranie, ugotować obiad, zrobić zakupy… Czasem naprawdę trudno się skupić na pracy.
Wzrost efektywności
Jak wskazują badania magazynu Deskmag, 85% osób, które pracują w przestrzeniach coworkingowych, są bardziej zmotywowane, a 42% z nich odnotowało wzrost przychodów. Praca z biura podnosi efektywność, ponieważ czas pracy jest optymalizowany przez skupienie na wykonywaniu zadań. Praca w zespole, ale również atmosfera rywalizacji sprawia, że pomysłów jest więcej, a kreatywność szybuje w górę.
---
Solutions.Rent to innowacyjna przestrzeń coworkingowa w samym sercu Warszawy. Została ona zaprojektowana w oparciu o aktualne trendy w designie i z największą precyzją, po to, aby motywować, pobudzać kreatywność i zwiększać satysfakcję z pracy. Solutions.Rent dysponuje dwoma coworkingami: Plac Małachowskiego i Ethos przy Placu Trzech Krzyży.
Nadesłał:
More Bananas
|