Absolutorium Wyższej Szkoły Logistyki 2009


Absolutorium Wyższej Szkoły Logistyki 2009
2009-07-13
Radość, wzruszenie i ulga - to emocje, jakie towarzyszyły świeżo upieczonym absolwentom Wyższej Szkoły Logistyki, którzy w miniony weekend w auli UAM odebrali uroczyste absolutoria. Uczelniane mury opuściło 537 licencjatów i 366 magistrów.

Władze Wyższej Szkoły Logistyki wyróżniły najlepszych absolwentów za wyniki w nauce oraz za sukcesy sportowe, działalność w kołach naukowych i samorządzie studenckim.

Najlepszymi absolwentami Wyższej Szkoły Logistyki w roku akademickim 2008/2009 zostali:

Nikodem Kardzis – absolwent studiów stacjonarnych I stopnia (średnia ocen 4,7)

Sebastian Stępniak – absolwent studiów niestacjonarnych I stopnia (średnia ocen 4,7)

Monika Stańczyk – absolwentka studiów stacjonarnych II stopnia (średnia ocen 5,1)

Agata Piszcz - absolwentka studiów niestacjonarnych II stopnia (średnia ocen 4,98)

Uroczystości miały wspaniałą oprawę. W auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zebrali się absolwenci, ich rodziny i przyjaciele, władze Wyższej Szkoły Logistyki oraz Senat Uczelni.

- Zakończenie studiów to zakończenie pewnego etapu w życiu, a zdobycie wyższego wykształcenia to osobisty sukces – mówił do absolwentów Rektor Wyższej Szkoły Logistyki, prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski. – Dzisiaj wszystkich nas ogarnia wzruszenie. Za chwilę pożegnacie się z uczelnią, z jej nauczycielami, z młodszymi koleżankami i kolegami. Możecie być dumni, bo ukończyliście szkołę elitarną. Ukończyliście trudne studia, które dają Wam piękny zawód logistyka. Wasze przygotowanie do pracy jest bardzo wszechstronne. Posiadacie dużą wiedzę teoretyczną, cenne umiejętności praktyczne. Macie atuty, których mogą Wam pozazdrości inni – zachwalał.

 

Rok akademicki 2008/2009 był dla Wyższej Szkoły Logistyki kolejnym rokiem dynamicznego rozwoju. Uczelnia wprowadziła nową specjalność „Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw logistycznych”. Rozwinęła bazę laboratoryjną i we współpracy z czołowymi firmami informatycznymi uruchomiła w laboratoriach szereg zajęć z wykorzystaniem systemów informatycznych wspierających zarządzanie procesami i operacjami logistycznymi.

W minionym okresie wydawnictwo Uczelni wydało drukiem nowe podręczniki akademickie nawiązujące bezpośrednio do realizowanych programów dydaktycznych, napisane przez wykładowców uczelni. W tym samym czasie Wyższa Szkoła Logistyki prowadziła badania naukowe realizując szereg oryginalnych tematów badawczych z partnerami krajowymi i zagranicznymi, a także była współorganizatorem i organizatorem konferencji naukowych i seminariów. Pracownicy Uczelni wygłosili kilkadziesiąt referatów na konferencjach krajowych i zagranicznych. Opublikowali kilkaset artykułów w czasopismach naukowych. Równie aktywni byli studenci, którzy nie tylko prezentowali swoje osiągnięcia na różnych konferencjach naukowych, ale zorganizowali dwie ogólnopolskie konferencje studenckich kół naukowych: „Logistyka miejska” i „Logistyka w sporcie”. Byli także organizatorami warsztatów szkoleniowych w ramach programu Uczelni „LogMeeting – Spotkania i warsztaty w Wyższej Szkole Logistyki”, podczas których rozwijali umiejętności przydatne w przyszłej pracy zawodowej. Ponadto we współpracy ze studentami Politechniki Poznańskiej zorganizowali doroczną konferencję Międzynarodowe Forum Młodych Logistyków.

W minionym roku, uczelnia po raz pierwszy zorganizowała I Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną. W pierwszym etapie Konkursu wzięło udział blisko 2 tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Biblioteka Wyższej Szkoły Logistyki powiększyła swoje zbiory o ponad 2000 woluminów, a studenci i nauczyciele mają dostęp do ponad 150 czasopism naukowych w wersji elektronicznej z całego świata. W kończącym się roku akademickim studenci mieli także niepowtarzalną okazję spotkań z menedżerami i członkami najwyższego kierownictwa firm współpracujących z Wyższą Szkołą Logistyki takimi jak: Prologis, BZ WBK,  Panopa Logistic Polska, DB Schenker,  z którymi mogli rozmawiać o aktualnych rynkowych uwarunkowaniach działalności logistycznej i jej perspektywach.

WSL stała się uczelnią popularną. Wynika to z faktu, iż logistyka przeżywa ogromny rozkwit. Absolwenci tego kierunku są poszukiwani na rynku pracy i mają otwartą drogę do błyskotliwej kariery. Dostrzegają to również uczniowie szkół średnich, którzy garną się do zawodu logistyka i chcą kontynuować naukę w Wyższej Szkole Logistyki. W kończącym się roku akademickim w ramach programu współpracy z szkołami średnimi Uczelnię odwiedziła młodzież ze swoimi nauczycielami z ponad 30 szkół z całego kraju.

Wyższa Szkoła Logistyki, jest pierwszą w Polsce uczelnią logistyczną. Ma najszerszą w kraju ofertę edukacyjną w zakresie logistyki, o czym świadczy ponad 40 przedmiotów związanych z logistyką. Ma także wsparcie merytoryczne i osobowe Instytutu Logistyki i Magazynowania – państwowej jednostki badawczo-rozwojowej – lidera w zakresie kreowania, upowszechniania i wdrażania do praktyki nowoczesnych rozwiązań w zakresie logistyki i elektronicznej gospodarki - inicjatora utworzenia Uczelni.

Z przekonaniem o profesjonalnym przygotowaniu zawodowym naszych świeżo upieczonych absolwentów życzymy im sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu osobistym, będąc spokojnymi o ich rynkowy sukces.

Nadesłał:

kmatysik

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl