Aby nadzieja miała gdzie mieszkać


Aby nadzieja miała gdzie mieszkać
2010-06-11
Zbudowaliśmy dla nadziei dom, by miała gdzie się schronić i zostać z nami aż do wyzdrowienia dzieci – mówiła na uroczystym otwarciu Domu Nadziei im. Jana Pawła II Agnieszka Aleksandrowicz, Prezes Fundacji Na Ratunek dzieciom z chorobą nowotworową.

Dnia 9 czerwca dzieci zmagające się z chorobą nowotworową, a nie wymagające całodobowej hospitalizacji, dostały możliwość przebywania z rodzicami w Domu Nadziei czyli miejscu, w którym mali pacjenci mogą poczuć się jak w domu, a nie jak w szpitalu.

Dom Nadziei im. Jana Pawła II mieści się przy ul. Bujwida 42, tuż obok Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Do dyspozycji chorych dzieci i ich rodziców Fundacja Na Ratunek dzieciom z chorobą nowotworową oddała kilkupiętrowy budynek, w którym na małych pacjentów czeka 14 pokoi, poradnia konsultacyjna, przeszczepowa, szpital dzienny. Dla maluchów przygotowane zostały też sale rehabilitacyjne, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, dzięki któremu mali pacjenci mogą w szybszym tempie odzyskiwać zdrowie. W ciepłe dni wypoczynkowi służy plac zabaw i ogródek, w którym odbyło się uroczyste otwarcie.

Na uroczystości otwarcia obecni byli przedstawiciele władz miasta i Kościoła: wiceprezydent Wrocławia Jarosław Obremski oraz Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski, którzy wraz z kierownikiem Kliniki – prof. Alicją Chybicką oraz przewodniczącym Rady Fundacji Grzegorzem Dzikiem przecięli symboliczną wstęgę, tym samym uroczyście otwierając Dom Nadziei. Dla chorych dzieci Majka Jeżowska - znana wszystkim gwiazda piosenki dziecięcej, zaśpiewała jeden ze swoich największych przebojów A ja wolę moją mamę.

Dla dzieciaków zatańczył również Rafał Tito Kryla - gwiazda popularnego show You Can Dance, który przeprowadził z dzieciakami szybki kurs tańca nowoczesnego. Gwiazdą  uroczystości został też mały Kuba, który tańcząc z Tito zachwycił publiczność uroczą solówką i otrzymał na koniec swojego występu burzę oklasków. Dzieci i artyści zasadzili też symboliczne Drzewko Nadziei. Ciężka praca maluchów w przydomowym ogródku została jednak szybko nagrodzona – dzieciaki mogły otrzymać autografy swoich idoli, przejechać się zabytkowym automobilem bez dachu, wziąć udział w konkursach z nagrodami i zajadać się łakociami.                             

To wspaniała inicjatywa, której nie udałoby się zrealizować bez pomocy setek ludzi dobrej woli – mówi Agnieszka Aleksandrowicz. Dom Nadziei im. Jana Pawła II to oaza dla małych pacjentów, którym na pewno łatwiej zmagać się z chorobą w otoczeniu najbliższych.  Te dzieciaki mają niesamowitą wolę życia. Nie można pozwolić, by choć na chwilę straciły nadzieję na wyzdrowienie.

Nadesłał:

k.gromada

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl