Aplikacje mobilne w służbie biznesu, przemysłu i człowieka


2016-08-18
Rynek aplikacji mobilnych dynamicznie się rozwija, a jego wartość w 2018 roku - według danych Komisji Europejskiej - ma wynieść 63 miliardy euro. Mobilne rozwiązania są wykorzystywane m.in. w przemyśle, biznesie, rozrywce, a także przez osoby niepełnosprawne.

Przemysł otwarty na rozwiązania mobilne

Dedykowane mobilne aplikacje przemysłowe wspierają codzienną pracę kadry menadżerskiej jak również szeregowych pracowników, umożliwiając sprawne zarządzanie poszczególnymi etapami produkcji. Pozwalają one na opracowanie bardziej wydajnych i skutecznych narzędzi w zakresie komunikacji na linii: człowiek – maszyna, tym samym umożliwiając bieżący monitoring i kontrolę procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Zapewniają także stały dostęp do informacji o procesach produkcyjnych, co ma bezpośrednie przełożenie na jakość i bezpieczeństwo produkcji.  

Biznes korzysta z aplikacji

Aplikacje biznesowe poprawiają funkcjonowanie firmy, pozwalają menadżerom zaplanować pracę zespołu, umożliwiają pracownikom szybkie skanowanie dokumentów, a także usprawniają przepływ informacji w firmie. W dobie coraz trudniejszych warunków konkurencyjnych oraz ciągłego dążenia do przewidywania zachowań rynkowych rośnie zapotrzebowanie na systemy typu Business Intelligence (BI). Dzięki temu oprogramowaniu, dostępnemu z poziomu urządzeń mobilnych, menadżer może czerpać informacje na temat bieżącej kondycji przedsiębiorstwa, w łatwy sposób zarządzać kapitałem firmy i planować budżet. Ma także dostęp do różnego rodzaju analiz i raportów wewnątrzfirmowych.

Aplikacje mobilne w służbie niewidomych

Doświadczenia w zakresie tworzenia aplikacji dla biznesu oraz przemysłu przełożyły się na powstanie aplikacji dla użytkowników końcowych. Mobilne rozwiązania zmieniły dotychczasowe podejście do korzystania ze smartfonów, sprawiając że stały się one bardziej funkcjonalne, także dla osób niepełnosprawnych. Aplikacją, która wspomaga osoby z dysfunkcją wzroku w ich codziennych czynnościach jest Seeing Assistant. Pomaga ona osobom niewidomym i słabowidzącym m.in. w przemieszczaniu się, rozpoznawaniu przedmiotów, czy robieniu zakupów. – Ostatnio, funkcjonalności naszej aplikacji Seeing Assistant zaprezentowaliśmy w Pawilonie Polskim na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, na które otrzymaliśmy specjalne zaproszenie od Ministerstwa Rozwoju. Aplikacja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród zagranicznych pielgrzymów. Cieszymy się, że mogliśmy znaleźć się w gronie najbardziej innowacyjnych firm w kraju i pokazać nasze nowoczesne rozwiązanie dla osób z dysfunkcją wzroku  – mówi Joanna Wojdan-Liszewska z firmy Transition Technologies, z polskiej firmy informatycznej, czołowego dostawcy aplikacji mobilnych[1].

 

Aplikacja Seeing Assistant to grupa osobistych asystentów działających na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android. Została opracowana przez firmę Transition Technologies przy współpracy z Polskim Związkiem Niewidomych. Do tej pory została pobrana przez ponad 20 tys. użytkowników.



[1] W raporcie TOP Computerworld TOP 200, firma Transition Technologies zajęła 3 miejsce w kategorii: „Najwięksi dostawy aplikacji mobilnych w 2015 roku”. 

Nadesłał:

Mondaypr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl