Asysta z Instytutu Jakości


Asysta z Instytutu Jakości
2011-07-03
Jak zadowolić klienta, jak sprzedać się marketingowo, wreszcie jak zarządzać firmowymi finansami. Asysta fachowców z Wielkopolskiego Instytutu Jakości ułatwi życie przedsiębiorcy. Program rozpoczął się w maju.


A. Usługa doradztwa-asysty w prowadzeniu działalności gospodarczej obejmuje:

1. Etap I: Diagnozę potrzeb biznesowych klienta

2. Etap II : Wsparcie doradcze w zakresie zidentyfikowanych w Etapie I potrzeb, zgodnie z ustaloną ścieżką postępowania.

Asystent pomoże przedsiębiorcy w pierwszych i następnych zmaganiach z Urzędem Skarbowym czy ZUSem, wesprze jego działania marketingowe, nie tylko na tym podstawowym poziomie, wdroży również bardziej skomplikowane metody takie jak strategie marketingowe, w tym wykorzystania marketing mix-u, analizy SWOT, analizy wpływu czynników zewnętrznych i wewnętrznych na pozycję strategiczną firmy, budowania relacji z klientami, podwykonawcami, klientami, wykorzystania nowoczesnych technologii w marketingu, w tym strony www).

Przedsiębiorstwo, nawet to najmniejsze powinno być dobrze zorganizowane. Zarówno na poziomie szefa jak i poszczególnych pracowników. Asystent pomoże także w doborze personelu, podziale obowiązków i odpowiedzialności. Doradzi też jakie będą skutki prawne prowadzenia działalności gospodarczej, zmiany formy lub zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, zawieszanie, zamykanie działalności gospodarczej).

Przedsiębiorca uzyska także pomoc w finansach przedsiębiorstwa. Asystent pomoże mu w opracowaniu kosztorysu przedsięwzięcia, zaoferuje także pomoc w zastosowaniu podstawowych narzędzi zarządzania finansami poprzez planowanie przepływów pieniężnych i kosztów oraz controllingu; pomoc w zarządzaniu kapitałem obrotowym poprzez wskazanie jak utrzymać bezpieczny poziom należności, zobowiązań, zapasów i gotówki; konsultacje w zakresie zasad i potencjalnych korzyści z pozyskiwania krótkoterminowych, średnio i długoterminowych źródeł finansowania oraz porównywanie tych źródeł pod względem korzyści ekonomicznych, w tym: kredyty kupieckie, factoring, pożyczki i kredyty z sektora pozabankowego, kredyty bankowe długoterminowe, leasing, obligacje, środki pieniężne od inwestorów kapitałowych z wyszczególnieniem podstawowych dokumentów wymaganych przez instytucje i przy współpracy z tymi instytucjami; wybór najkorzystniejszej formy opodatkowania prowadzonej działalności; odpisy oraz konsekwencje budżetowe przyjętych odpisów. 

Nadesłał:

Wielkopolski Instytut Jakości
http://wnj.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl