Bottari wrzuca piąty bieg z Microsoft Dynamics NAV
Firma Bottari zdecydowała się na implementację rozwiązania Dynamics NAV celem usprawnienia zarządzania kluczowymi obszarami działalności przedsiębiorstwa, w tym zarządzania magazynem, finansami czy pracą handlowców
Bottari, przedstawiciel włoskiego koncernu Bottari S.p.a specjalizującego się w produkcji i dystrybucji akcesoriów samochodowych, tuningowych, rowerowych, motocyklowych i kosmetyki samochodowej, zdecydował się na wdrożenie systemu Microsoft Dynamics NAV.
Do decyzji o implementacji oprogramowania przyczynił się dynamiczny rozwój firmy, a tym samym konieczność nadzorowania i usprawnienia wszystkich procesów zachodzących w obrębie przedsiębiorstwa.
Przed wdrożeniem systemu firma korzystała już z oprogramowania do zarządzania obszarem sprzedaży, magazynu oraz zakupów, jednak aplikacje te nie pozwalały na efektywne zarządzanie zapasami i miejscami magazynowymi, co skutkowało mniej wydajnym wykorzystywaniem zasobów i gospodarowaniem towarów. Stary system uniemożliwiał także integrację z systemem finansowo-księgowym, co tym bardziej skłaniało Zarząd firmy do wdrożenia nowego, bardziej funkcjonalnego oprogramowania.
– Analiza potrzeb biznesowych firmy wykazała, że zastosowanie wyłącznie standardowych rozwiązań nie wystarczy, aby w pełni sprostać oczekiwaniom naszego Klienta. To zadecydowało, że nasi specjaliści opracowali również narzędzia wspierające procesy zarządzania miejscami magazynowymi, system raportowania dla Zarządu, aplikację do elektronicznej wymiany dokumentów z klientami (EDI), system zarządzania handlowcami oraz funkcjonalność wspomagającą pakowanie i wysyłkę towarów do sieci handlowych – wymienia Karol Kamiński, Dyrektor Operacyjny z firmy Resolution, będącej autoryzowanym partnerem Microsoft Dynamics, która dokonała implementacji systemu.
Eksperci z Resolution wdrożyli kilka kluczowych modułów w celu zautomatyzowania procesów zachodzących w firmie, tj. moduły do zarządzania finansami, sprzedażą i marketingiem, zakupami, magazynem oraz kluczowy dla Bottari moduł wspomagający zarządzanie magazynem wysokiego składowania (WMS).
– Moduł wspierający zarządzanie finansami pozwala na monitoring kluczowych informacji, które następnie mogą zostać zaprezentowane kadrze menedżerskiej w przejrzystej formie. Na podstawie tych danych menadżerowie mogą podejmować efektywne decyzje oraz trafnie przewidywać, które działania i w jakim zakresie należy podjąć, aby firma mogła się dalej dynamicznie rozwijać i pozyskiwać nowych, zadowolonych klientów – wyjaśnia Artur Podlewski, Dyrektor ds. Rozwoju, Resolution.
Wdrożona aplikacja do zarządzania obszarem sprzedaży i marketingu umożliwia automatyzację wielu procesów sprzedażowych, a także spersonalizowanie czynności dotyczących kontaktów z poszczególnymi klientami. Z kolei specjalistyczne narzędzia Dynamics NAV pozwalają na zaprojektowanie magazynu w taki sposób, aby jak najwydajniej zagospodarować jego powierzchnię i umożliwić pracownikom maksymalną ergonomię jego użytkowania. Dzięki aplikacji gromadzącej dane o zapasach w czasie rzeczywistym, pracownicy firmy mają bieżący dostęp do informacji na temat dostępności i miejsca składowania konkretnego towaru i są w stanie udzielić dokładnej informacji, kiedy i w jakiej ilości dany towar będzie dostępny. Z kolei personel działu zakupów może utrzymywać optymalny poziom zapasów i ograniczać koszty ich przechowywania, maksymalizując w ten sposób wydajność przyjęć i wydań towarów oraz stopień wykorzystania powierzchni magazynu. Dodatkowo, system pozwala na analizowanie kluczowych czynników determinujących wydajność działania firmy poprzez generowanie raportów w każdym momencie, uwzględniając przy tym dowolne parametry.
– Dzięki funkcjonalnościom oferowanym przez Dynamics NAV, jak również specjalnie opracowanym przez firmę Resolution, wyraźnej poprawie uległ proces planowania zakupów i zamawiania towarów, ofertowania sprzedaży oraz zarządzania zapasami. Zastosowanie zintegrowanego rozwiązania wpłynęło również na szybsze przetwarzanie danych oraz na ich większą spójność – podsumowuje Katarzyna Michnowska, Manager ds. Zakupów, Bottari.
– Firma Bottari dołączyła do grona przedsiębiorstw, w których zarządzanie poszczególnymi obszarami działalności wspomagane jest systemem Microsoft Dynamics NAV. Wdrożona aplikacja nie tylko pozwala Bottari konkurować z innymi firmami na tak dynamicznym rynku, jakim jest branża motoryzacyjna, ale – co ważne – stwarza firmie również nowe możliwości rozwoju – mówi Janusz Małgorzaciak, Ekspert Rozwiązań ERP Microsoft Dynamics, Microsoft.
Informacje o firmie :
Resolution Sp. z o.o. to dynamiczny zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny księgowości, logistyki biznesowej, nowoczesnych metod organizacji i zarządzania, a także programowania systemów klasy ERP wspomagających funkcjonowanie przedsiębiorstw.
Firma powstała na bazie wieloletnich doświadczeń w zakresie obsługi technologicznej biznesu. Zespół dysponuje bogatą wiedzą i szerokim doświadczeniem a także profesjonalnym zapleczem technicznym, dzięki czemu realizuje najtrudniejsze i najbardziej zaawansowane projekty informatyczne.
W swoim portfolio firma posiada wiele wdrożonych projektów informatycznych, które pozwoliły przedsiębiorstwom zoptymalizować funkcjonalnie i kosztowo procesy zarządzania firmą. Wiele z projektów wymagało bardzo szerokiego i kompleksowego podejścia, począwszy od dogłębnej analizy sytuacji, poprzez szczegółowe opracowanie indywidualnego rozwiązania, aż do wdrożenia i pełnego nadzoru podczas uruchomienia systemu.
Elastyczność, wieloletnie doświadczenie wzbogacane każdym nowym projektem, nowatorskie rozwiązania oraz profesjonalizm stanowią podstawę świadczenia najwyższej jakości usług dla stałych i nowych Klientów Resolution.
Informacje o firmie :
Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET.
Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 95 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. Microsoft współpracuje z ośmioma tysiącami partnerów i dwudziestoma tysiącami inżynierów w całej Polsce.
Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi, są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Dlatego też, polski oddział Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją tego zobowiązania i prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem „wykluczenia informacyjnego”. W listopadzie 2008 roku Microsoft za projekt „Partnerstwo dla Przyszłości” otrzymał główną nagrodę – statuetkę Złotego Spinacza, przyznawanego w najważniejszym konkursie w polskiej branży PR „Złote Spinacze”, a w niespełna rok wcześniej, zaszczytny tytuł „Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2007” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski. Celem tego realizowanego od 2004 r. projektu jest wspieranie polskiej edukacji w innowacyjnych działaniach, które przeciwdziałają zjawisku „wykluczenia cyfrowego” młodego pokolenia.
Z kolei w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi, firma wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii – wiedzy, informacji i umiejętności informatycznych. W uruchomionym we wrześniu 2006 roku programie „Microsoft dla non-profit”, firma przekazuje bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji społecznych. W 2007 roku Microsoft otrzymał tytuł Dobroczyńcy Roku 2006 w kategorii „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy”, przyznany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Microsoft konsekwentnie potwierdza także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując od kilku lat czołowe miejsca w badaniu prowadzonym przez Hewitt Associates i zdobywając tytuł „Najlepszego Pracodawcy w Polsce”.
Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801.
Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.
Dodatkowych informacji udzielą:Agnieszka Dziedzic
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: adziedzi@microsoft.com
Joanna Frąckowiak
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: joannafr@microsoft.com
Piotr Kaniowski
Microsoft Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
tel. 0 22 594 10 00
fax. 0 22 594 10 02
e-mail: v-piotrk@microsoft.com
Anna Wardziak
Microsoft Sp. z o.o.
Audience Marketing Manager
Al. Jerozolimskie 195 A
02-222 Warszawa
kom. 0 608 314 617
e-mail: v-anward@microsoft.com
Jakub Chojnacki
Dyrektor Zarządzający
Resolution Sp. z o.o.
tel. 0 44 732 56 68
e-mail: jakub.chojnacki@resolution.pl
Resolution Sp. z o.o.
Al. Armii Krajowej 22B
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. 0 44 732 56 68
e-mail: resolution@resolution.pl
Nadesłał:
EW
|