Dlaczego instytucje finansowe mogą podjąć walkę z cyberprzestępcami


Dlaczego instytucje finansowe mogą podjąć walkę z cyberprzestępcami
2016-11-04
W dzisiejszych czasach prawdopodobieństwo, że zostaniesz okradziony online jest dwudziestokrotnie wyższe niż, że spotkasz na swojej drodze kieszonkowca.
Na przykład statystyki brytyjskie (przekazane przez Office for National Statistics – ONS) wskazują, że w ciągu ostatniego roku doszło do 6 milionów wyłudzeń w sieci, co oznacza, że są one najczęściej popełnianym typem przestępstw wobec dorosłych.

Jednocześnie dane zawarte w raporcie „W obronie cyfrowych granic” przygotowanym przez PWC wskazują, że liczba cyberataków na firmy w Polsce rośnie znacznie szybciej niż na świecie (wzrost o 46% w Polsce, wobec 38% na świecie).

Dane te są tylko potwierdzeniem tego, co wiedzieliśmy już wcześniej – cyberprzestępcy wygrywają walkę w sieci. Natomiast odpowiedzialnością firm jest przeprowadzenie kontrataku. Niektóre z nich są jednak lepiej do niego przygotowane niż inne.

Firmy z branży finansowej na celowniku hakerów

Jasnym jest, że firmy różnego typu próbują chronić się przed potencjalnymi atakami. Jednak to te oferujące usługi finansowe są narażone najbardziej, gdyż to one zarządzają najbardziej wartościowym kapitałem w sieci. Na przykład, miliony indywidualnych kont jest obsługiwanych bezpośrednio przez banki. Między innymi z tego powodu sektor finansowy zawsze będzie pierwszym celem hakerów, wykorzystujących dla zysku jego słabości.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://magazynit.pl/it-solutions/dlaczego-instytucje-finansowe-moga-podjac-walke-z-cyberprzestepcami.html

Nadesłał:

openmediagroup

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl