Dżentelmen na drodze
Dżentelmen za kierownicą powinien być przygotowany na wszystko. Zaczyna się to oczywiście od znajomości przepisów drogowych i wiedzie poprzez umiejętność radzenia sobie z awarią auta, na kulturalnym zachowaniu na drodze skończywszy.
Dżentelmen dostrzega również kogoś, kto potrzebuje jego pomocy… na przykład kobietę. Jednak nie może okazać jej wsparcia, jeśli nie posiada w samochodzie odpowiednich narzędzi. Dżentelmen kojarzony jest z mężczyzną, któremu zależy na zrobieniu dobrego wrażenia na kobiecie. Tymczasem zapewne każdy zapytany o to, komu kierowca powinien otwierać drzwi auta odpowie, że damie. Dżentelmen wie, że odpowiednie traktowanie należy się każdemu, nie tylko przedstawicielkom płci pięknej.
Drobne narzędzia to podstawa
Zapewne każdy kto prowadził auto, pamięta sytuację, w której bardzo potrzebował jakiegoś narzędzia, aby pomóc innej osobie na drodze, ale niestety nie miał go przy sobie. Jednak od tamtej chwili zawsze wozi ten przyrząd w samochodzie. Może kiedyś znów będzie potrzebny. W taki właśnie sposób powstają anegdoty o nieroztropnych kierowcach. Ale czy jakiś Dżentelmen chciałby być częścią anegdoty? Wydaje się, że każdy woli być raczej wzorem do naśladowania na drodze. Zarówno jeśli idzie o odpowiednie narzędziowe wyposażenie auta, jak i zachowanie wobec pozostałych kierowców, zwłaszcza kobiet.
Ruszając w drogę, bez względu na nasz stopień znajomości zagadnień związanych z serwisowaniem samochodów, powinniśmy zaopatrzyć się w klucze oczkowo- płaskie czy przedłużki. Do pełni podstawowego wyposażenia brakować będzie jedynie szczypiec uniwersalnych popularnie zwanych kombinerkami. Ponadto w samochodzie warto mieć również grzechotkę z ruchoma głowicą marki. –Ta ostatnia okaże się pomocna przy wykonywaniu prac w trudnodostępnych miejscach i umożliwi uzyskanie większego momentu dokręcenia – tłumaczy Tomasz Syska, ekspert marki PROLINE.
Podnośnik może uratować sytuację
W podróż samochodem warto zabrać ze sobą przede wszystkim podnośnik. Niektórzy użytkownicy aut decydują się na zakup małego podnośnika hydraulicznego. To dobre rozwiązanie, choć trzeba powiedzieć, że do takiego zakupu należy się przygotować.
Po pierwsze, podnośniki hydrauliczne (oprócz modeli o niskim profilu) potrzebują znacznie więcej prześwitu, aby można było umieścić je pod autem.
Po drugie, należy stawiać je na twardym podłożu. Przed przystąpieniem do podnoszenia samochodu należy sprawdzić, czy zawór spustowy jest zamknięty. Wykonując ruchy dostarczoną w zestawie dźwignią, wytwarzamy ciśnienie, które wprawia tłok w ruch. Aby opuścić samochód należy odkręcić zawór i tym samym obniżyć ciśnienie w tłoku – Korzystając z podnośników hydraulicznych, samochód podniesiemy znacznie szybciej i wygodniej. Elementem nośnym jest ciśnienie oleju, które unosi tłok, a ten podnosi auto. Nie zajmuje on dużo miejsca w bagażniku i w zależności od modelu oferuje udźwig od 2 do aż 20 ton – tłumaczy Tomasz Syska, ekspert marki PROLINE.
Kulturalne traktowanie innych na drodze i niesienie pomocy w przypadku awarii jest możliwe tylko, jeśli posiadamy w samochodzie odpowiednie przyrządy. Prawdziwy dżentelmen wszak przygotowany jest na każdą okoliczność.
Nadesłał:
RedPen
|
Wasze komentarze (1):
-
~R_Gurgiel, 2016-07-15 16:44:29
Ja osobom wypożyczającym auto radzę sprawdzić czy takie właśnie rzeczy jak lewarek i apteczka w aucie są. W słabych wypożyczalniach wierzcie mi - oszczędzają na tym jak się da, w Panek nie miałem problemów z wyposażaniem.