Gala Złotych Certyfikatów Rzetelności 2011
Już niebawem, 15 czerwca 2011 roku, w teatrze Sabat w Warszawie, odbędzie się uroczysta gala wręczenia Złotych Certyfikatów Rzetelności. Projekt zainicjowany przez program Rzetelna Firma, którego patronem jest Krajowy Rejestr Długów, ma w tym roku swoją drugą edycję.
W tym roku w harmonogramie gali wręczenia Złotych Certyfikatów Rzetelności przewidziany jest panel dyskusyjny „Etyka biznesu w polskich realiach gospodarczych", do którego zaproszeni zostali goście ze świata biznesu i finansów. Będą wśród nich min. : Krzysztof Kuniewicz - Dyrektor Zarządzający Bibby Financial Services Sp. z o.o; Katarzyna Kreczmańska-Gigol - Katedra Finansów SGH; przedstawiciel zarządu Kredyt Banku; Adam Łącki - Prezes Krajowego Rejestru Długów; Waldemar Sokołowski - prezes programu Rzetelna Firma. Uczestnicy panelu będą zastanawiali się m.in. nad znaczeniem etyki w polskim biznesie oraz korzyściami, jakie niesie ze sobą postępowanie zgodnie z zasadami moralności. Galę zwieńczy spektakl zespołu Teatru Sabat „Rewia forever", którego autorką jest Małgorzata Potocka - założycielka Teatru.
Podmioty gospodarcze ubiegające się o wyróżnienie Złotym Certyfikatem Rzetelności muszą m.in. pozytywnie przejść weryfikację w Krajowym Rejestrze Długów, przedstawić zaświadczenie o braku zaległości podatkowych oraz wobec ZUS za okres ostatnich trzech miesięcy, a także posiadać minimum trzy referencje wystawione przez partnerów biznesowych, również należących do grona Rzetelnych Firm. Konieczne jest również uzyskanie pozytywnej opinii członków Kapituły Złotych Certyfikatów Rzetelności. W ubiegłym roku wyróżnienia otrzymały 304 przedsiębiorstwa z całej Polski, które zadeklarowały uczciwość i transparentność w prowadzeniu biznesu. W tym roku podczas pierwszej gali, jaka miała miejsce w trakcie III. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Złotym certyfikatem Rzetelności uhonorowane zostały 94 firmy o różnym profilu działalności.
Informacje o programie Rzetelna Firma: Program Rzetelna Firma powstał w 2008 roku. Jego celem jest propagowanie rzetelności płatniczej, etyki oraz transparentności w obrocie gospodarczym w Polsce. Do zawiązanej w 2008 roku inicjatywy przyłączyło się już ponad 37 000 firm z całej Polski. Celem programu Rzetelna Firma jest budowanie przewagi konkurencyjnej, poprzez wyróżnianie na rynku wiarygodnych partnerów. Według przeprowadzonych badań, aż 71% Polaków kupiłoby towar lub usługę w firmie, która terminowo reguluje należności. Certyfikat Rzetelności ma za zadanie umożliwić im podjęcie świadomej decyzji.