Jasna podłoga w ciepłych i chłodnych odcieniach
Podłogi w jasnych barwach to doskonały sposób na optyczne powiększenie i rozświetlenie wnętrza. Nic dziwnego, że chętnie wybieramy je do kompaktowych mieszkań. Stanowią uniwersalne tło dla pozostałych elementów wystroju, dlatego sprawdzają się w różnych stylach aranżacji.
Do wyboru są dekory w ciepłych i chłodnych odcieniach. Jak je rozróżnić i z czym warto je łączyć?
Po wpisaniu w wyszukiwarce Google Grafika hasła „jasna podłoga”, przed naszymi oczami pojawia się bogata gama zdjęć i produktów. Nawet jeśli skoncentrujemy się wyłącznie na panelach laminowanych, to i tak zauważymy bardzo duże zróżnicowanie wzorów i odcieni. Jasne panele mają bowiem niejedno oblicze. Modele desek różnią się między sobą nie tylko strukturą powierzchni, nasyceniem koloru czy wyrazistością i gęstością rysunku drewna, ale również temperaturą barwową. To kryterium umożliwia dokonanie podziału odcieni podłóg na ciepłe i zimne.
Podłoga z ciepłym refleksem
Dla osób poszukujących jasnych paneli w ciepłym odcieniu, dobrym rozwiązaniem będą deski w kolorze beżowym i piaskowym, w których dominuje żółty pigment (np. Expedition 4V Dąb Tanganika i Elite 4V Dąb Alcamo). Dzięki nim wnętrze stanie się jeszcze bardziej przytulne. Tego rodzaju podłogi idealnie wpisują się w założenia rustykalnego stylu aranżacji. Będą też pięknym dopełnieniem pomieszczeń w klimacie boho i eko. Podkreślą naturalny charakter przestrzeni, zwłaszcza jeśli ich struktura oraz dekor odzwierciedlają właściwości prawdziwego drewna.
Z czym je łączyć? Można je zestawiać – na zasadzie kontrastu – z meblami w ciemnym kolorze drewna. Ten pomysł świetnie sprawdza się w stylu japandi, czyli hybrydzie japońskiej i skandynawskiej estetyki. Innym rozwiązaniem jest połączenie ich z neutralnymi barwami, inspirowanymi krajobrazem za oknem. Mogą to być np. pastelowy błękit i seledyn, trawiasta zieleń lub rozbielony brąz. Jasne podłogi w ciepłej tonacji będą prezentowały się ponadczasowo w parze ze ścianami w kolorze ecru.
Panele w chłodnych odcieniach
Fanom chłodnych odcieni podłóg na pewno przypadną do gustu panele w barwach bieli (np. Arteo Dąb Famara) i szarości (np. Arteo Świerk Grimaud, Casa Corona Dąb Marenati). Nie będzie zaskoczeniem, że te idealnie pasują do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, industrialnym i prowansalskim. Minimalistycznym przestrzeniom dodają świeżości i podkreślają nieskazitelność pomieszczeń.
Podłogi w zimnych odcieniach dobrze prezentują się w otoczeniu bieli, szarości, jadeitu, pastelowego różu oraz błękitu. Jeśli jednak nie chcemy, by ich temperaturę przejął cały wystrój, możemy dodać wyposażenie i dodatki w ciepłych kolorach. Wtedy tonacje przyjemnie zrównoważą się i osiągniemy efekt pełen harmonii.
Jasne podłogi na liście bestsellerów
– Od dłuższego czasu obserwujemy duże zainteresowanie klientów podłogami w jasnych odcieniach. Bardzo dużą popularnością cieszą się panele w różnych wariantach bieli i beżu. Najczęściej taki wybór wynika z chęci rozjaśnienia niewielkich pomieszczeń. Jednocześnie podłoga staje się wtedy neutralnym tłem dla innych elementów wystroju. Jest uniwersalna, dlatego nawet jeśli zmienimy kolor ścian czy kupimy nowe meble, to i tak będzie pasowała do całości – komentuje Michał Białas, kierownik działu marketingu i reklamy, Classen.
# # #
Classen od ponad pięciu dekad działa w branży wyposażenia wnętrz, posiadając jedną z największych fabryk podłóg na świecie. Na polskim rynku firma reprezentowana jest przez spółkę CLASSEN-POL SA oraz Classen Floors Systems. Firma posiada własny zakład produkcyjny w Rybniku-Zwonowicach, który odpowiada za obsługę środkowo-wschodniego rynku europejskiego. Szeroka gama produktów obejmuje oprócz paneli podłogowych również drzwi, meble kuchenne oraz materiały wykończeniowe. Od 2014 roku Classen jest członkiem Klastra Technologii Drewna „Lignum”. Spółka należy także do Związku Polskie Okna i Drzwi.
Więcej informacji o firmie Classen można uzyskać pod adresem www.classen.pl
Nadesłał:
ImagoPR
|