Kolagen – fakty i mity


2018-04-03
Czego nie wiemy o kolagenie

Choć kolagen w większości z nas kojarzy się głównie jako „eliksir młodości”, to tak naprawdę nasz organizm zawdzięcza mu znacznie więcej. Odpowiednia jego ilość zapewnia nam nie tylko cerę pozbawioną zmarszek, ale i sprawne stawy. Czego jeszcze nie wiemy o tym złotym środku? W Internecie możemy znaleźć wiele informacji na temat kolagenu, ale które z nich są prawdziwe?

Trzy na trzy, czyli fakty i mity na temat kolagenu

Niezbędny do prawidłowego funkcjonowania FAKT – kolagen to jeden z głównych składników, który odpowiada za utrzymanie spoistości, wytrzymałości na rozciąganie oraz elastyczności ścięgien. Jego niedobór powoduje więc zaburzenia mogą narządu ruchu. Osoby, u których brak kolagenu jest najbardziej dokuczliwy, często skarżą się na bóle kręgosłupa, sztywność stawów czy problemy z poruszaniem się, co jest poważnym problemem dla wszystkich miłośmików sportu.

Zanika po 30 roku życia – FAKTprawdą jest, że wytwarzanie kolagenu w naszym organizmie zaczyna się zmniejszać po upływie 30 roku życia. Jak się okazuje, podstawową przyczyną w niszczeniu kolagenu, a także zaburzeń w procesie jego odnowy jest wzmożona i nieumiętnie prowadzona aktywność fizyczna (np. uprawianie sportów wyczynowych - kolarstwo, tenis, jogging – bez odpowiedniego przygotowania np. braku rozgrzewek przed rozpoczęciem aktywności).

Dieta i odpowiednia suplementacja to podstawa FAKT - chcąc cieszyć się sprawnymi stawami przez długie lata, niedobory kolagenu w naszym organizmie powinniśmy uzupełniać nie tylko poprzez odpowiednio dobraną dietę bogatą w wapń i wiatminę C, ale również poprzez zastosowanie odpowiedniej suplementacji. Aby utrzymać stawy w dobrej kondycji, warto sięgać po suplementy diety z kolagenem np. 4Flex (innowacyjny preparat zawierający unikalny kolagen  FortiGel®), który pomaga utrzymać sprawne stawy na dłużej.

Tylko na piękną cerę – MIT – nie da się ukryć, że wielu z nas słysząc słowo kolagen, w pierwszej chwili kojarzy go z modnym dzisiaj niwelowaniem zmarszczek. To prawda, przez wiele lat był składnikiem wypełniaczy, a pierwsze jego implanty pojawiły się u schyłku lat 70. Dziś jednak jego wachlarz zastosowań jest o wiele bogatszy. Wykorzystuje się go m.in. do produkcji gąbek, pomocnych w leczeniu oparzeń, jest stosowany w profilaktyce schorzeń tkanki łącznej (chrzęstno-stawowej).

Jest bardzo drogi MIT – naturalny kolagen sam w sobie jest substancją drogą, ale zawierające go tabletki czy suplementy diety jak np. 4Flex zawierający unikalny kolagen FortiGel® (30 saszetek 69 zł) nie są aż tak kosztowne. Dość drogie są profesjonalne zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej m.in. zastrzyki z koleganu, których głównym zadaniem jest redukcja jego niedoborów.

Kupimy go tylko w gabinetach medycyny estetycznej MIT – choć kolagen jest bardzo popualarnym środkiem stosowanym w gabinetach medycyny estetycznej, to istnieją też mniej inwazyjne sposoby, by korzystać z walorów tego preparatu. Wśród nich jest stosowanie preparatów kolagenowych na stawy, które pomagają utrzymać stawy w dobrej kondycji i dostaniemy je w aptekach.

Nadesłał:

38PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl