Kupno wyposażenia biura łatwiejsze dzięki leasingowi online


2018-10-31
Dobre komputery, profesjonalny projektor, szybkie drukarki, meble – każdy startupowiec potrzebuje odpowiedniego sprzętu i wyposażenia, by móc sprawnie pracować albo zrobić odpowiednie wrażenie na kontrahentach, inwestorach, pracownikach. Jak sfinansować taką inwestycję, kiedy firma dopiero startuje?

Startup kojarzy się z firmą „garażową”, która może rozwijać się szybko przy bardzo niewielkich kosztach. W rzeczywistości stworzenie produktu, który „zmieni świat”, wymaga bardzo dużo pracy, a do tego nie jest tanie. Trudno obyć się choćby bez sprawnego sprzętu komputerowego, czasem niezbędne jest w pełni wyposażone biuro. Jak sfinansować takie wydatki na starcie? – W przypadku mojej firmy kredyt bankowy nie wchodził w grę, bo działamy krócej niż rok. Finansowanie z banku jest drogie i niedostępne bez historii finansowej firmy. Dlatego szukałem finansowania dostępnego dla startupów, wygodnego i bez zbędnych formalności. Najlepszym rozwiązaniem okazał się leasing online – mówi Karol Kaliszczak, szef Global Systems, startupu tworzącego oprogramowanie komputerowe.

Leasing online umożliwia wyleasingowanie sprzętu IT, mebli, RTV/AGD oraz maszyn i urządzeń do wartości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W przeciwieństwie do tradycyjnego leasingu, finansowanie można uzyskać bez wychodzenia z domu i wizyty w oddziale banku czy innej instytucji finansowej. Wszystko odbywa się przez Internet. Usługa jest skierowana także do startupów. Finansowanie może uzyskać firma dowolnej wielkości – wystarczy, że została zarejestrowana na terenie RP, a jej właściciel ma dobrą historię kredytową – regularnie spłacał kredyt albo kartę kredytową.

Leasing online można porównać do wynajmu długoterminowego. Zamawiamy sprzęt i zamiast od razu zapłacić całą sumę, spłacamy tylko raty, czyli de facto finansujemy go ze środków obrotowych. Tak jak w przypadku tradycyjnego leasingu, raty możemy odliczyć od podatku, a na końcu wykupić używany sprzęt za niewielkie pieniądze – mówi Cezary Zbierzchowski, z Siemens Financial Services, który oferuje leasing online SimplyLease.

Finansowanie online

Jedną z największych zalet leasingu online jest oszczędność czasu. Do uzyskania finansowania nie potrzeba spotkań z przedstawicielem handlowym. Leasing online można wziąć bezpośrednio w sklepie internetowym.

Wystarczy wybrać przedmiot, który chcemy wyleasingować i wskazać odpowiednią formę płatności. Zostaniemy wtedy przekierowani do odpowiedniej aplikacji – mówi Kamil Kornak, właściciel firmy Kuplaptopa.pl, który oferuje leasing online w pełni zintegrowany ze swoim systemem sprzedaży.

Historię kredytową właściciela firmy bada algorytm, dzięki czemu informacja o przyznaniu leasingu trafia do przedsiębiorcy online w niecałe 15 minut.

W celu weryfikacji tożsamości wystarczy przelać 1 zł na wskazane wcześniej konto. Umowa jest przesyłana kurierem. Po jej podpisaniu wyleasingowany sprzęt zostanie wysłany na adres dostawy. Po podpisaniu umowy leasingowej firma oferująca leasing online dokonuje pełnej płatności za sprzęt, a klient płaci jedynie raty leasingowe – wyjaśnia Cezary Zbierzchowski, odpowiedzialny za SimplyLease.

Leasing online zmniejsza też ryzyko popełnienia błędu podczas wprowadzania danych dotyczących leasingowanego produktu – opis sprzętu wypełniany jest automatycznie, na podstawie cech produktu oznaczonych na stronie sklepu.

Jeżeli chcemy wyleasingować customizowany sprzęt, musimy go zwykle opisać we wniosku o finansowanie. Bywa to skomplikowane, a ewentualna pomyłka może zakończyć się odrzuceniem wniosku lub, co gorsza, dostawą sprzętu nie spełniającego naszych oczekiwań. Dlatego w bardziej skomplikowanych zamówieniach – w moim przypadku to był customizowany laptop – automatyczne wypełnienie opisu przez sklep internetowy Kuplaptopa.pl okazało się sporym ułatwieniem – mówi Karol Kaliszczak ze startupu Global Systems.

Leasing to coraz częściej wybierany sposób finansowania inwestycji w firmach w Polsce. Wartość umów leasingowych w pierwszych trzech kwartałach 2018 r. wyniosła 58,2 mld zł, co oznacza wzrost o 18,7 proc. w ciągu roku (dane Polskiego Związku Leasingu). Natomiast tylko w obszarze IT ta wartość wzrosła o ponad 18 proc. w skali roku i wyniosła w badanym okresie 696,4 mln zł. Dzięki temu do końca września tego roku przy pomocy leasingu sfinansowano ponad 10 tys. inwestycji rozumianych jako zakup m.in. sprzętu IT lub oprogramowania.

 

 

Kontakt dla mediów:

Stanisław Onyszkiewicz

Starszy Konsultant

so@clearcom.pl

+48 502-510-700

 Nadesłał:

so@clearcom.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl