Lato z planszówkami w CH Reduta! Odwiedź centrum i dołącz do gry!


Lato z planszówkami w CH Reduta! Odwiedź centrum i dołącz do gry!
2024-07-03
Warszawskie centrum handlowe Reduta zaprasza na Wakacyjny Maraton Gier Planszowych! Organizatorzy przygotowali mnóstwo emocjonujących tytułów i fantastycznych rozgrywek. Wpadnijcie do galerii w letnie soboty i podejmijcie nowe wyzwania!

Planszówki to doskonała forma spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi i z rodziną. Gry nie tylko rozładowują napięcie i zmniejszają poziom stresu, ale także pomagają w budowaniu i utrwalaniu relacji międzyludzkich. Uczą również uczciwości, cierpliwości i empatii.

Do wspólnych rozgrywek i międzypokoleniowej rozrywki zaprasza centrum handlowe Reduta, zlokalizowane na warszawskiej Ochocie. W prawie wszystkie soboty w lipcu i sierpniu, galeria organizuje Wakacyjny Maraton Gier Planszowych. Odwiedzający będą mieli okazję nie tylko zagrać w najpopularniejsze gry towarzyskie, ale również poznać zasady planszówek, których wcześniej nie znali.

Do dyspozycji graczy będą tytuły takie jak Jenga XXL, bilard holenderski, KLASK 4, szachy turniejowe, Taboo, Dixit, Wystrzałowe Katapulty i wiele, wiele innych! By wziąć udział w rozgrywkach wystarczy odwiedzić galerię w sobotę godzinach 12:30 – 16:30 w sobotę. Maraton odbędzie się 6, 13, 20 i 27 lipca oraz 3, 10, 17 i 31 sierpnia.

Choć w ostatnich latach możemy mówić o renesansie gier planszowych, ta forma rozrywki była bliska ludziom od tysięcy lat! Tradycja wywodzi się jeszcze z czasów prehistorycznych, a komplet jednej z najstarszych gier, odnaleziony na terenach dawnej Mezopotamii, datuje się na 2600 r. p.n.e. „Złota era” planszówek miała jednak miejsce na przełomie XIX i XX wieku na terenie Stanów Zjednoczonych, kiedy to powstały wtedy tytuły takie, jak Monopoly, Scrabble czy Gra w życie.

Mimo, że planszówki mają przede wszystkim wartość rozrywkową, wiele badań podkreśla także ich dobroczynny wpływ na ludzki umysł. Przeprowadzone przez psychologów analizy wykazały, że osoby, które regularnie grały w analogowe gry osiągały lepsze wyniki w testach pamięci i myślenia w wieku 70 lat. Miały także mniejszą skłonność do chorób takich jak demencja. Pozytywny wpływ planszówek widoczny jest także u najmłodszych. Zdaniem naukowców, dzieci wybierające tę formę rozrywki mają lepiej rozwinięte funkcje poznawcze mózgu oraz większą zdolność logicznego, analitycznego myślenia. Często przejawiają także ponadprzeciętne zdolności matematyczne.

Pełną listę dostępnych tytułów, a także więcej informacji nt. harmonogramu wydarzeń i aktualnej oferty centrum handlowego Reduta można znaleźć na stronie internetowej galerii.

Nadesłał:

KatarzynaD.

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl