Łazienkowe less is more


2018-11-08
Uniwersalna i odporna na zmieniającą się modę, a do tego piękna i funkcjonalna. Taka właśnie jest minimalistyczna łazienka urządzona w duchu „less is more”. Jak zaprojektować ją ze smakiem i uzyskać efekt, na którym nam zależy? Pamiętajmy, że mniej znaczy więcej.

Minimalistyczna łazienka krok po kroku

Po pierwsze, dokładnie zmierzmy pomieszczenie i wydzielmy strefy - mokrą i suchą. Strefa sucha służy wypoczynkowi. Wbrew pozorom, zalicza się do niej wanna, ale i wygodny fotel, jeśli mamy do dyspozycji więcej przestrzeni. Tam też możemy umieścić szafki, suszarkę, dodatkowe dekoracje czy sprzęt AGD. Strefa mokra obejmuje umywalkę, toaletę i prysznic. Co ważne, umywalkę warto umieścić blisko drzwi, aby każdy z domowników miał do niej łatwy dostęp. Zastanówmy się nad funkcjonalnym rozmieszczeniem wszystkich elementów - zgodnie z zasadą od największego do najmniejszego. Dla ułatwienia warto przygotować sobie „modele" poszczególnych części wyposażenia i przy użyciu odpowiednio wyskalowanej kartki, spróbować różnych ustawień. Zastanówmy się też nad optymalnym rozmieszczeniem gniazdek elektrycznych. Na końcu pozostaje nam już tylko wybór odpowiedniej kolorystyki oraz konkretnego wyposażenia i związanego z tym sposobu montażu.

Prostota i funkcjonalność w łazience

W projektowaniu minimalistycznego wnętrza najważniejsze jest zachowanie równowagi pomiędzy estetyką i funkcjonalnością. To trend idealnie wpisujący się w łazienkowe metraże XS, w których każdy skrawek wolnego miejsca jest na wagę złota. Warto skorzystać z rozwiązań, które optycznie powiększą naszą łazienkę. Postawmy na bezkołnierzową, podwieszaną toaletę, która ułatwi również sprzątanie. W pojemnych, prostych w formie meblach ukryjemy kosmetyki, drobiazgi czy środki czyszczące. Wybierzmy te, które są odporne na wilgoć, aby mieć pewność, że łazienka posłuży nam przez lata. Umywalka, toaleta, bidet i wanna powinny nawiązywać do siebie stylistyczne. Spójna linia i delikatne, cienkościenne formy idealnie wpisują się w potrzeby minimalistycznej łazienki, która zachęca do relaksu. Postawmy też na jakość: dzięki nowoczesnym technologiom, ceramika łazienkowa może być idealnie biała, o gładkim szkliwie i niezwykłej wytrzymałości.

Ostrożnie z kolorami

W minimalistycznych aranżacjach raczej nie znajdziemy szalonych czerwieni, mocnych zieleni czy niespokojnych żółci. Przy urządzaniu łazienki w tym stylu postawmy na kolory takie jak biele, szarości, brązy czy beże. Pamiętajmy, monochromatyczny nie znaczy monotonny! Wnętrza w tych barwach pomogą się nam zrelaksować podczas wieczornej kąpieli, a jednocześnie nie przytłoczą w trakcie porannej toalety. Klasyczna biel, ponadczasowy dąb czy szary mat staną się uniwersalną bazą dla pokreślenia naszego stylu. Bardziej zdecydowany akcent kolorystyczny możemy wprowadzić, dzięki dodatkom - ręcznikom, świecom czy roślinom w osłonkach, jeśli tylko w łazience mamy dostęp do dziennego światła. Możemy postawić też na jeden ekstrawagancki akcent, np. ozdobą ramę lustra.

Spójne wyposażenie to gwarancja harmonijnego wnętrza

Jeśli obawiamy się o właściwy dobór mebli czy ceramiki pasujących do minimalistycznego wystroju wnętrza warto skorzystać z gotowych kolekcji, które pomogą nam kompleksowo urządzić naszą łazienkę, a dodatkowo zapewnią stylistyczną spójność. Kolekcja Crea marki Cersanit składa się z 47 elementów - cienkościennych umywalek, wanien do zabudowy, mebli łazienkowych o prostych formach, bezkołnierzowe toalety i bidety, które możemy dowolnie łączyć i stworzyć efektowne i konsekwentne wnętrze bez obawy o brak dopasowania. A to wszystko w duchu „less is more".

Nadesłał:

MultiComm

Wasze komentarze (3):

  • avatar
    minka , 2019-04-27 13:53:25

    Mi bardzo podobają się płytki imitujące kamień. Są praktyczne i z tego co zauważyłam modne. Ja kupowałam takie płytki w bokaro wyglądają bardzo elegancko.

  • avatar
    kokonia , 2019-03-21 12:22:26

    Większość wyposażenia kupiliśmy w salonie Bokaro w Gdańsku, piękne maja tam rzeczy, począwszy od płytek do kabin, umywalek. Najbardziej jestem zadowolona z płytek, piekne , duże z kolekcji villeroy&boch.

  • avatar
    ~Paula, 2018-11-14 10:32:20

    teraz to już cywilizacja dalej poszła i zamiast bidetów lepiej kupić sobie deskę myjącą. Ja mam z USPA taki gadżet i jest bardzo przydatny. Panel jest łatwy w obsłudze. no i ważna rzecz jak się ma małą łazienkę to sie rezygnuje z bidetu bo miejsca nie ma a tu się montuje deskę na wc i już.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl