Leasing auta dla nowej firmy – jak wybrać najlepszy?


Leasing auta dla nowej firmy – jak wybrać najlepszy?
2018-12-16
Dopiero rozkręcasz biznes, ale już teraz potrzebujesz pojazdu do celów służbowych? Zamiast angażować zgromadzony kapitał, weź pod uwagę leasing dla nowych firm – to rozwiązanie, które może przynieść sporo korzyści. Dowiedz się, jak wybrać najlepszą ofertę.

Leasing cieszy się niesłabnącą popularnością wśród przedsiębiorców. W tej formie finansowania spory potencjał widzą także nowo powstałe firmy, które – z powodu zbyt krótkiego okresu działalności i braku historii kredytowej – nie zawsze mogą liczyć na kredyt samochodowy.



Leasing dla nowych firm – kryteria wyboru oferty

Leasing leasingowi nierówny:oferty różnią się między sobą pod wieloma względami, np. wysokością opłaty wstępnej, wymaganymi formalnościami czy kosztami. Dlatego przypadkowy wybór nie wchodzi w grę – trzeba porównać rozwiązania proponowane przez różne firmy leasingowe. Oto aspekty, na które warto zwrócić uwagę.



  • Dostępność leasingu dla nowych firm

Mimo że leasing jest łatwiej dostępny niż kredyt bankowy, nie wszyscy leasingodawcy oferują usługi dla nowo powstałych firm. Warto się więc upewnić, czy istnieje możliwość uzyskania tego rodzaju wsparcia finansowego.



  • Wysokość opłaty wstępnej

Opłata wstępna to wkład własny, który musi wnieść przedsiębiorca w momencie podpisywania umowy leasingowej. Minimalna wartość uzależniona jest przede wszystkim od polityki wewnętrznej konkretnej firmy.

Jeżeli startujesz z własnym biznesem i nie chcesz angażować wszystkich środków, sprawdź, który leasingodawca proponuje opłatę wstępną na poziomie np. 10% wartości samochodu.



  • Wysokość miesięcznych rat

Chociaż wysokość rat leasingowych uzależniona jest m.in. od wartości opłaty wstępnej i wykupu, można je zmniejszyć. Przykładem może być leasing dla nowych firm – Leasing SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępny w ramach Toyota Leasing. W tym przypadku miesięczne raty są nawet o 60% niższe niż w standardowej ofercie. Przedsiębiorca spłaca wyłącznie tę część wartości auta, która wynika z rzeczywistej utraty wartości w trakcie trwania umowy leasingowej.



  • Możliwość wymiany samochodu na nowy bez angażowania środków

Jeżeli po skończonej umowie leasingowej nie chcesz dalej korzystać z pojazdu, wcale nie musisz. Zwrócić uwagę na oferty, które nie wymagają angażowania dodatkowych środków przy zaciąganiu kolejnego leasingu. Ciekawą opcją jest rozwiązanie, w którym dealer gwarantuje odkup auta – pozwala to na sfinansowanie opłaty wstępnej kolejnego leasingu.



  • Dodatkowe rabaty

Niektóre firmy leasingowe proponują dodatkowe rabaty, np. w zakresie ubezpieczenia komunikacyjnego czy związane z serwisowaniem pojazdu. Umożliwia to obniżenie kosztów użytkowania samochodu w przedsiębiorstwie.

Leasing dla nowych firm powinien być rozwiązaniem szytym na miarę – tylko dostosowanie go do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pozwoli osiągnąć maksymalne korzyści.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl