Melatonina na sen w spray’u
Zbyt mała ilość snu może powodować gorsze samopoczucie, osłabienie, pogorszenie pamięci i koncentracji czy zaburzenie gospodarki hormonalnej. Sen wspomaga suplement diety, który zawiera melatoninę w formie nanoemulsji. Podaje się go, za pomocą spray’u, na błony śluzowe jamy ustnej.
Niestety różnego rodzaju problemy ze snem ma około 30% ludzi, a jest on podstawową potrzebą fizjologiczną człowieka, która wpływa na:
1. Samopoczucie i nastrój
Sen jest bardzo ważny dla równowagi psychicznej i fizycznej człowieka, a jego brak jest odczuwalny praktycznie od razu. Gdy nie prześpimy odpowiednio tylko jednej nocy, momentalnie czujemy się zmęczeni i rozdrażnieni. Zbyt mała ilość snu wpływa negatywnie na mózg, który nie funkcjonuje wtedy sprawnie.
2. Energię do działania
Kiedy dorosły człowiek nie przesypia regularnie 7-8 godzin może nie mieć ochoty do działania. Czuje się wówczas ociężały i senny, a czynność, którą najchętniej by wykonywał to leżenie na kanapie. Osoba pozbawiona snu szybko się męczy, nawet po nieznacznym wysiłku.
3. Zapamiętywanie, kojarzenie czy koncentrację
Niedobór snu ma niekorzystny wpływ na naszą sprawność i efektywność w pracy czy szkole. Sen wzmacnia połączenia miedzy komórkami nerwowymi (neuronami), zapewnia dotlenienie i odprężenie, pozwala segregować nowe informacje zdobyte w ciągu dnia, a także wzmacnia wspomnienia. Dlatego, aby poprawić pamięć i koncentrację należy więcej spać.
4. Gospodarkę hormonalną
Zbyt mała ilość snu wpływa na zaburzenie gospodarki hormonalnej, które może powodować zwiększenie apetytu, a co za tym idzie wzrost masy ciała. Dzieje się tak, gdyż organizm produkuje leptynę, czyli hormon odpowiedzialny za brak uczucia głodu podczas snu. Niestety niedobór snu wpływa na obniżenie jego poziomu.
Melatonina wspomaga sen.
Melatonina to, wydzielany w nocy, hormon gruczołu szyszynki, który bierze udział w cyklu snu-czuwania. Dane naukowe wskazują na jej pozytywną rolę we wspomaganiu snu:
- u ludzi w podeszłym wieku
- u osób długotrwale przyjmujących produkty nasenne
- przy pracy zmianowej, stwierdzono, że pracownicy po zmianie nocnej statystycznie śpią krócej o 2 godziny, niekiedy skracają ten czas nawet do 4 godzin
- w zespole jet lag, polegającym na desynchronizacji organizmu, z powodu szybkiego pokonywania wielu stref czasowych, podczas lotów transkontynentalnych.
Nowoczesne formy preparatów.
Związki, które wchłaniane są przez błonę śluzową stają się coraz bardziej popularne, gdyż:
- przenikają szybko, ponieważ tkanka pod nabłonkiem jest dużo silniej unaczyniona
- nie przechodzą przez wątrobę, a więc nie ma utraty większej porcji.
Nanoemulsja.
Melatonina nie rozpuszcza się w wodzie, dlatego, aby była możliwość podania jej podjęzykowo (przez śluzówkę) stworzono opatentowaną nanoemulsję w postaci spray’u. Nanoemulsja to jednorodne wizualnie, mikroskopijne cząsteczki o średnicy nieprzekraczającej 100 nanometrów (nm), a więc 200-krotnie mniejsze od ludzkich komórek. Daje im to możliwość wniknięcia w głębsze warstwy śluzówki i wysoką efektywność działania.
Melatonina w formie spray’u.
Niedawno opracowana, płynna emulsja w postaci spray’u pozwala uniknąć efektu pierwszego przejścia, związanego z metabolizmem melatoniny w wątrobie, który jest odpowiedzialny za utratę większej porcji. Postać ta umożliwia skuteczną absorpcję przez błonę śluzową jamy ustnej i zwiększa powierzchnię kontaktu.
Dostępna w Polsce.
Tego lata na rynku pojawił się Tonaxinum Melatonina Spray, który jest pierwszym suplementem diety w Polsce, zawierającym melatoninę w formie opatentowanej nanoemulsji. W ciągu dnia, krótko przed snem, zażyć należy 1-2 aplikację, więc 12ml opakowanie wystarczy na miesiąc regularnego stosowania. Rozpylacz kierujemy w kierunku otwartych ust i naciskamy pompkę tak, by rozpylić preparat na błony śluzowe, w jamie ustnej lub pod język.
Nadesłał:
agencja_pyry
|