Młode Miasto – nowo powstająca dzielnica Gdańska stawia na lokale użytkowe


Młode Miasto – nowo powstająca dzielnica Gdańska stawia na lokale użytkowe
2021-03-22
Na terenie Młodego Miasta, dzielnicy położonej nieopodal Europejskiego Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej, niebawem powstanie 4500 mieszkań wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Zdjęcia i wizualizacje: https://wetransfer.com/downloads/9a6665e084f3cf6bf71033f217fe2e4f20210322110712/f4b63f56780f073a397f4577c8a9d20920210322111016/56c991

 

Powstanie Młodego Miasta jest ściśle związane z planem przywrócenia do życia dawnych terenów stoczniowych. W ostatnich latach wybudowano tu Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej. Oczywistym jest, że powstanie nowych miejsc do zamieszkania w tak atrakcyjnych przestrzeniach oraz bliskość obiektów o znaczeniu historycznym i turystycznym znacznie podnosi prestiż tej lokalizacji, ale wymaga również utworzenia infrastruktury towarzyszącej, podnoszącej jakość życia przyszłych mieszkańców. A temat jest niebagatelny, gdyż w najbliższej okolicy powstanie tu ponad 4500 mieszkań.

 

W centrum i na uboczu

 

Jeszcze kilka lat temu zwiedzanie największych atrakcji turystycznych Gdańska, położonych wzdłuż nabrzeża Motławy, kończyło się na wysokości Targu Rybnego. Inwestycje powstałe na dawnych terenach stoczniowych sprawiły jednak, że obszar atrakcyjny turystycznie znacznie się powiększył. Główną zaletą przechodzącego dynamiczną rewitalizację Młodego Miasta jest fakt, że znajduje się ono jednocześnie w centrum miasta, ale i na uboczu, co zapewnia jakże cenioną kameralność i wygodę.

Od najważniejszych gdańskich zabytków, w tym także Żurawia, mieszkańców Młodego Miasta będzie dzielić zaledwie kilka minut spaceru. Ustronność lokalizacji pozwala z kolei uniknąć turystycznego gwaru. Niewątpliwym atutem dzielnicy jest również bezpośredni kontakt z nabrzeżem i bliskość przystani jachtowej, co przyciąga amatorów wodnej rekreacji.

 

Inwestycje mieszkaniowe

 

Naturalną odpowiedzią na rosnącą popularność Młodego Miasta było powstanie prestiżowych inwestycji mieszkaniowych. W ciągu kilku ostatnich lat pojawiło się tu kilkaset apartamentów i mieszkań, które znalazły swoich nabywców niemal natychmiast – jeszcze na długo przed ukończeniem prac budowlanych. W najbliższej przyszłości deweloperzy planują oddanie do użytku kolejnych etapów swoich inwestycji. Wiele wskazuje więc na to, że przestrzeń znajdująca się na styku starej i nowej historii Gdańska już niedługo może stać się najmodniejszym i przez to – niezwykle pożądanym miejscem do zamieszkania.

 

Lokalizacja zapewnia inwestorom wiele korzyści, między innymi dostęp do wodnych atrakcji, zabytków Gdańska czy obiektów kultury i sztuki - mówi Bartłomiej Oset, wiceprezes zarządu NDI Development, spółki przygotowującej inwestycję Chlebova Apartamenty przy u. Wiosny Ludów 4. Miejsce to zapewnia wytchnienie od zgiełku centrum miasta, a jednocześnie pozwala czerpać z komfortu prawdziwego zacisza domowego z widokiem na nabrzeża Motławy i najważniejsze gdańskie atrakcje. To właśnie te czynniki bezpośrednio przekładają się na dobre wyniki sprzedaży.

 

Zakup nieruchomości w tak atrakcyjnej lokalizacji z pewnością będzie również dobrą inwestycją. Bliskość gdańskich zabytków przyciągnie bowiem turystów zainteresowanych krótkoterminowym najmem apartamentów, zwłaszcza w dobie panującej pandemii i wciąż niestabilnej sytuacji na rynku hotelowym.

 

Lokale użytkowe

 

Zakrojone na szeroką skalę procesy inwestycyjne w sektorze mieszkaniowym nie mogły umknąć uwadze przedsiębiorców z branży usługowej i gastronomicznej. Oczywistym jest, że tak duża ilość mieszkańców i turystów skupionych w jednym miejscu będzie wymagać odpowiedniego zaplecza. Deweloperzy, zdając sobie sprawę z tego faktu, wyszli naprzeciw ich oczekiwaniom, przeznaczając najniższe kondygnacje przygotowywanych przez siebie obiektów mieszkalnych, właśnie pod szeroko rozumiane usługi. W lokalach usługowych, zrealizowanych dotychczas inwestycji bardzo szybko pojawiły się nowe restauracje, kawiarnie, cukiernie i sklepy spożywcze.

 

Nowym przykładem może tu być wspomniana już inwestycja Chlebova. Ten 6-kondygnacyjny obiekt składający się ze 163 apartamentów klasy premium będzie oczywiście pełnił przede wszystkim funkcję mieszkalną i apart hotelową. Na parterze budynku deweloper przewidział natomiast przestrzenie dla lokali użytkowych, zlokalizowanych w najbardziej wyeksponowanej części inwestycji – przy trakcie nadwodnym, głównej gdańskiej rzeki Motławy, która na całym nabrzeżu rozkwita nowymi lokalami gastronomicznymi. Zostały one przystosowane do zagospodarowania jako sklepy, punkty gastronomiczne oraz usługowe. W rogu budynku, od strony Motławy, został natomiast zaprojektowany 2-poziomowy lokal restauracyjny o łącznej powierzchni 402 m2 z antresolą oraz pięknym widokiem na rzekę.

 

Perspektywy

 

Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie na Młodym Mieście powstawać będą kolejne inwestycje o charakterze miastotwórczym. Oprócz mieszkań, apartamentów i lokali użytkowych, przewidziane są również place miejskie, promenady i ścieżki rowerowe. Dzięki temu ta odradzająca się dzielnica ma szansę już niedługo stać się kolejną popularną przestrzenią Gdańska, która wpisze się na listę najatrakcyjniejszych miejsc do spędzania wolnego czasu i odniesie sukces porównywalny z tym, który nieco wcześniej odniosła rewitalizacja Wyspy Spichrzów. 

Nadesłał:

mateuf8

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl