MODA NA MEDYCYNĘ ESTETYCZNĄ W STOMATOLOGII


MODA NA MEDYCYNĘ ESTETYCZNĄ W STOMATOLOGII
2018-03-26
Wzorem zagranicznych klinik stomatologicznych, również w polskich można spotkać coraz szerszą ofertę zabiegów medycyny estetycznej. Wybierając się do stomatologa z zamiarem wyleczenia zębów, dziś możemy również poprawić urodę, rozjaśnić cerę czy ujędrnić skórę twarzy.

Wypełnienie pierwszych zmarszczek, wampirzy lifting czy mezoterapia – to wszystko można wykonać podczas wizyty w gabinecie dentystycznym, u jednego zaufanego lekarza.

 

WAMPIRZY LIFTING

Czyli tzw. terapia osoczem bogatopłytkowym, jest popularnym zabiegiem stosowanym zarówno na twarz, jak i na skórę głowy, aby poprawić kondycję włosów. Z zabiegu korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni mający problem z łysieniem. Jest to zabieg regeneracyjny, polegający na wstrzykiwaniu pacjentowi osocza z jego własnej krwi, w celu wypełnienia zmarszczek oraz ujędrnienia cery, a także stymulacji odrostu włosów oraz ich zagęszczania. Dzięki zabiegowi, który jest idealną alternatywą dla osób obawiających się botoksu czy operacji plastycznych z użyciem skalpela, nasza skóra nabiera kolorytu, staje się elastyczna, lepiej odżywiona, a przede wszystkim zdrowsza, a lekki obrzęk pojawiający się tuż po zabiegu, ustępuje już po paru godzinach. Ta naturalna metoda stosowana była od końca lat 80., szczególnie przez sportowców, którzy wykorzystywali ją do leczenia urazów.

- Podczas zabiegu lekarz pobiera od pacjentki próbkę krwi, którą następnie odwirowuje w specjalnej wirówce z uwzględnieniem odpowiednio dobranych parametrów, do momentu uzyskania osocza.  Ważne, by nasz organizm posiadał dużo minerałów i wody, dzięki czemu krew będzie bardziej wartościowa, a przez to rezultaty terapii lepsze. W trakcie wstrzykiwania zwiększa się w organizmie  liczba naczyń krwionośnych, ilość kolagenu oraz tkanki łącznej. Efekt ujędrnienia skóry widać już po pierwszym dniu – mówi doktor Urszula Jarosz-Kajdrys, z kliniki stomatologicznej Varsovia Dental.

LIPOLIZA

Na ten zabieg często decydują się kobiety szczupłe lub z lekką nadwagą, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z konkretnej partii ciała, np. boczków lub oponki na brzuchu. To nieinwazyjne modelowanie sylwetki, które polega na rozpuszczeniu tkanki tłuszczowej za pomocą zastrzyków z substancją powodującą likwidację komórek tłuszczowych. Lipolizę stosuje się także do poprawy konturu twarzy, np. likwidacji podwójnego podbródka.

- Lipoliza to najbezpieczniejsza z metod odchudzania, ponieważ rozpuszczanie tłuszczu zachodzi w naturalny sposób, a jego usuwanie z organizmu odbywa się w normalnym procesie metabolizmu. Po zabiegu może pojawić się obrzęk oraz utrzymujące się przez jakiś czas bolesne i piekące zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki, które znikają jednak już po paru dniach. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Co ważne, po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności – dodaje Urszula Jarosz-Kajdrys.

Zabiegu lipolizy nie powinny stosować osoby mające problemy z ukrwieniem, nadciśnieniem oraz zmagające się z poważnymi chorobami, np. cukrzycą.

MEZOTERAPIA

To jedna z najskuteczniejszych metod zatrzymywania procesów starzenia się skóry. Zabieg polega na nakłuwaniu cienkimi igiełkami odpowiednich miejsc np. twarzy, szyi, czy dłoni oraz wstrzykiwaniu różnego rodzaju koktajli sporządzonych z substancji odżywczych i regenerujących lub kwasu hialuronowego, w zależności od problemów kosmetycznych, z którymi przyszliśmy na zabieg. W skład takiej dawki wchodzą również: witaminy, mikroelementy czy kwasy nukleinowe.

- Podczas tego zabiegu lekarz wstrzykuje płytko pod skórę substancje lecznicze. Preparat jest podawany szybkim, precyzyjnym nakłuciem, w miejsce uprzednio znieczulone specjalną maścią. To idealny zabieg, by poprawić kondycję naszej skóry i odmłodzić ją; zapobiega też niektórym problemom natury estetycznej. Szczególnie polecany dla osób chcących rozjaśnić plamy na skórze czy cienie pod oczami, zlikwidować drobne zmarszczki na twarzy, szyi, dekolcie, trądzik lub blizny; stosuje się go również przy problemach z wypadaniem włosów – dodaje ekspertka.

Wprowadzenie zabiegów medycyny estetycznej do gabinetów stomatologicznych wynika z faktu, iż stomatolodzy posiadają rozległą wiedzę na temat anatomii człowieka, a szczególnie twarzy, lepszą niż w salonach kosmetycznych, w których nie zawsze możemy mieć pewność, co jest nam podawane i czy na pewno wyjdziemy zadowolone z zabiegu. Stomatolog doskonale zna obszary, gdzie przeprowadzana jest terapia, wie gdzie znajdują się wszystkie naczynia krwionośne, wiązki nerwowe czy inne ważne struktury i jak dobrać odpowiednią substancję, by nie zaszkodzić pacjentce. Dodatkowym czynnikiem, który wpłynął na rozwój usług medycyny estetycznej w gabinetach stomatologicznych, było rosnące zainteresowanie pacjentek, które podczas leczenia zębów chciały jednocześnie poddać się nieinwazyjnym zabiegom poprawiającym urodę.

Nadesłał:

dorota5

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl