Najgorsze co możesz zrobić dla siebie – dieta zamiast dbania o zdrowie?


Najgorsze co możesz zrobić dla siebie – dieta zamiast dbania o zdrowie?
2021-09-28
Jeśli skorzystamy z nieco innego niż proponowane przez niekompetentnych dietetyków podejścia do życia, inaczej zaczniemy się odżywiać, inaczej zaczniemy patrzeć na dietetyczne porady i będziemy zdrowsi.

Co w życiu codziennym może nam naprawdę zaszkodzić i jakich porad dietetycznych nie należy słuchać?

Na początek wspomnijmy o tym, że by dobrze się odżywiać trzeba… dobrze spać. Nieregularny sen i jego zaburzone fazy to prosta droga ku problemom z trawieniem Sen to naprawianie. Sen to odchudzanie. Sen to regeneracja. Sen to zdrowie. Jeśli chodzisz regularnie spać, to masz szansę naprawić swoje ciało, odchudzić się i pozbyć się swoich chorób. Sama dieta także nie pomoże, jeśli nie będziesz właściwie dbać o swoje ciało – codziennie się ruszać i ćwiczyć. Jeśli nauczysz się wykonywać poprawne ćwiczenia z własnym ciałem, to będzie ono piękne i będziesz mieć gwarancję utrzymania dobrej kondycji do końca życia.

 

Dietetyczne porady, które możesz włożyć między bajki

Jak sprawa ma się z naszą dietą? Dieta wcale nie zależy od tego, kim jesteś. Diety to mit. Zostały stworzone przez przemysł spożywczy, który współpracuje z przemysłem farmaceutycznym. Diety i nauka o dietach stworzone są po to, by sprzedawać jak najwięcej jedzenia. Dlatego dietetycy, wymyślając i opracowując różne diety, nie biorą pod uwagę tego, że ktoś ich po prostu oszukuje. Twoje zdrowie nie potrzebuje żadnych suplementów. Ważne, by jeść rośliny, bo one dostarczą ci tego, co jest ci potrzebne. I ważne jest, by jeść regularnie, bo jeśli będziesz spożywać posiłki w nocy, , twoje ciało nie będzie mieć czasu na regenerację. Pojawi się insulinooporność, a po niej nadciśnienie, cukrzyca, zawały i nowotwory.

A jakie porady dietetyczne uważam za najbardziej szkodliwe?

·        "Jedz często, nie pozwalaj na głód" - jeśli będziesz jeść często i nie pozwolisz na to, by w twoim ciele pojawił się głód, a spożywać będziesz węglowodany, to będziesz chory. Zawsze będziesz mieć nadwagę, problemy z cukrem, wyniki twoich testów medycznych zawsze będą kiepskie. "Jedz 5 do sześciu małych posiłków dziennie" to najgorsza porada dietetyczna na świecie.

·        "Nie kładź się spać głodny" - kiedy położysz się spać bez jedzenia, twoje ciało wykona naprawy. Zrób tak, by w twoim organizmie nie było żadnego pokarmu na 4 do pięciu godzin przed snem, wtedy będziesz mógł zdrowieć.

·        "Licz kalorie" - to jedna z najgorszych porad dietetycznych na świecie. Kaloria kalorii nie jest równa. Chleb na przykład ma 1700 kalorii - 1700 kalorii bezwartościowego jedzenia. Tyle samo możesz uzyskać, jedząc daktyle, owoce, zdrowe roślinne tłuszcze. Wtedy dostarczysz sobie składniki odżywcze. Liczenie kalorii nikomu jeszcze nic nie dało.

·        "Kup mój program dietetyczny, posiłki tworzone z myślą o tobie, ćwicz więcej"

Te porady być może w zamierzeniu miały pomóc ludziom pozbyć się kilogramów, jednak tak naprawdę nie są one skuteczne. 95-99% ludzi na całym świecie nie jest w stanie być w żadnym programie dietetycznym przez taki czas, by doprowadzić swoje ciało do wymarzonego stanu.

 

Zapomnij więc o tragicznych poradach dietetycznych, a skup się na tym, co naprawdę działa. Jedz rośliny, ćwicz lekko, ale regularnie, najlepiej codziennie i pozostawaj pozytywnie nastawiony do życia – dzięki temu twoje problemy zdrowotne znikną.

 

Tekst przygotował Mariusz Budrowski

 

Mariusz Budrowski to współautor projektu „Odmładzanie na Surowo” – jego aktywność na facebooku obserwuje ponad 400 tys. osób, a kanał na YT subskrybuje prawie 300 tys. oglądających. Mariusz jest witarianinem, autorem bestsellera: „Surowe Zdrowie”, książki kulinarnej: „Na Surowo Przepisy” i książki dla dzieci „Wierszykowo na Surowo”. Dodatkowo jest także pomysłodawcą programów na odchudzanie, festiwalu Witariada, oraz konferencji Surowe Życie. Swoimi działaniami Mariusz chce inspirować Polaków do zmiany ich stylu życia i diety na takie, które przyniosą im zdrowie i poprawią jakość ich codziennego funkcjonowania.

Nadesłał:

Jakub Gniadzik

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl