Najwyższa jakość produkcji


Najwyższa jakość produkcji
2014-02-12
Każdy kto posiada własny dom zetknął się z problemem ogrzewania. Są różne sposoby aby zapewnić sobie ciepłą wodę przez cały rok i przyjemne ciepło w chłodne dni. Każdy jednak wymaga wykonania odpowiednich instalacji. Ważne jest by konstrukcje te były dobrej jakości.

Obecnie mamy do wyboru całą gamę instalacji grzewczych - w tym urządzenia elektryczne czy piece gazowe. Wciąż jednak najpopularniejsze są kotły na paliwo stałe - głównie węgiel kamienny.

Jakość wykonania takiego kotła jest rzeczą niezwykle istotną. W jego wnętrzu pali się przecież ogień. Co więcej - przez kocioł przepływa też woda, która jest zazwyczaj nośnikiem ciepła w instalacjach centralnego ogrzewania. Skutki przecieku wody na palenisko płonące wewnątrz kotła byłyby katastrofalne. Spalany węgiel, czy drewno wytwarzają też spaliny zawierające dużą ilość toksycznych i niebezpiecznych substancji. Nie ma więc tutaj miejsca na partaninę i kiepskie materiały.

- Jakość wykonania i bezpieczeństwo eksploatacji naszych kotłów są dla nas sprawą priorytetową. Ta myśl przyświeca nam od etapu projektowania poprzez proces produkcji i instalacji u klienta. Dlatego postawiliśmy na nowoczesne technologie wytwarzania kotłów - mówi Marcin Biadała z pleszewskiej firmy Kotły Biadała.

Kotły firmy Biadała produkowane są z wysokiej jakości stali kotłowej. To bezstopowa stal o wysokiej wytrzymałości na wysokie temperatury i ciśnienia. Elementy potrzebne do budowy pieca wycinane są metodą plazmową. Specjalny gaz przepływa przez dyszę i przy pomocy elektrody jest bardzo silnie jonizowany. Zwiększa to jego przewodnictwo elektryczne, powstaje w ten sposób plazma. Energia przenoszona przez nią precyzyjnie przepala stal, usuwając od razu skrawki powstałe przy cięciu.

W ten sposób wycinane są całe korpusy pieca, które później są formowane poprzez gięcie. W ten sposób zredukowana zostaje ilość potrzebnych spawów - nawet o 50%. Dzięki temu kocioł jest solidniejszy i trwalszy. Cały ten proces jest wykonywany automatycznie.

Proces spawania elementów jest również zautomatyzowany. Spawy wykonywane są w technologii MAG, przy zastosowaniu otuliny z argonu i domieszki dwutlenku węgla. Spawanie niektórych elementów kotła odbywa się również elektrodą otuloną.

Do gotowego korpusu montowane są podzespoły. Zależnie od modelu pieca są to m.in. ruszty, paleniska, podajniki i wentylatory. Niektóre piece wyposażone są w elektroniczne urządzenia sterujące. Kocioł następnie pokrywany jest szczelną warstwą izolacyjną, a następnie stalową obudową. Na koniec jeszcze drzwiczki, pojemniki na popiół i inne detale.

­- Zastosowane materiały oraz technologia produkcji dają nam pewność, że nasze kotły są wysokiej jakości. Dlatego spokojnie możemy dać ośmioletnią gwarancję na części wytwarzane u nas. Gwarancja na podzespoły zależy już od tego co oferują nam dostawcy. Trzymamy się jednak zasady, że to co robimy musi być najwyższej jakości - zapewnia Biadała.

Jego firma na rynku działa od prawie 30 lat - od 1986 roku i zatrudnia obecnie 30 pracowników przy produkcji kotłów. Hala produkcyjna zajmuje powierzchnię 1600m2 i co roku opuszcza ją ok. 3 tysięcy kotłów.

Nadesłał:

Euroforum

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl