O przyszłych lekarzach, artystach i rozmowach kwalifikacyjnych - eksperci na azir.edu.pl


O przyszłych lekarzach, artystach i rozmowach kwalifikacyjnych - eksperci na azir.edu.pl
2021-03-02
Przyszły lekarz musi przede wszystkim zastanowić się, czy potrafi być konsekwentny, ponieważ pacjenci często nas zaskakują – mówi prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, w najnowszym filmie opublikowanym na platformie edukacyjnej azir.edu.pl. Małgorzata Frankowska, dyrektor HR w Benefit Systems, radzi słuchaczom AZiR, jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną, a prof. Lech Majewski z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych zdradza, jak być artystą nieprzeciętnym.

Na platformie edukacyjnej azir.edu.pl regularnie zamieszczane są nowe filmy z wypowiedziami ludzi sukcesu: znanych menedżerów, przedstawicieli nauki, kultury i sztuki. Opowiadają oni o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Kilkuminutowe filmy, nagrane specjalnie dla AZiR, można oglądać bezpłatnie. Partnerem strategicznym AZiR jest Żabka Polska.

Jak podkreśla prof. Skarżyński, lekarz powinien rozwijać swoją wyobraźnię, korzystając z różnych dziedzin, a jego wiedza nie powinna ograniczać się do znajomości grup krwi czy leków. W innym wypadku nie będzie dobrym lekarzem. Czym, jeśli nie medycyną interwencyjną, może zajmować się przyszły lekarz,? O tym również mówi prof. Henryk Skarżyński w wypowiedzi dla AZiR: https://azir.edu.pl/wyklad/jaki-powinien-byc-przyszly-lekarz/

Jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną? – Na pewno najważniejszą kwestią jest bycie świadomym, z kim mamy umówioną rozmowę – nie chodzi tylko o to, z kim personalnie i jaką funkcję ta osoba pełni w danej firmie. Często się tak zdarza, że kandydaci wysyłają wiele aplikacji i po prostu nie pamiętają, do jakiej firmy i do jakiej branży przychodzą na spotkanie. A my zwracamy uwagę na to, czy ktoś jest zmotywowany do tego, żeby związać się właśnie z nami, chociażby na krótkotrwałą przygodę – podkreśla Małgorzata Frankowska, dyrektor HR w Benefit Systems, która od ponad 20 lat pracuje w obszarze HR, w organizacjach o różnym profilu działalności.

Według niej, pożądane cechy kandydata do pracy, z punktu widzenia rekruterów, to: inicjatywa, otwartość, ciekawość świata czy chęć do rozwoju. – Mam na myśli przede wszystkim ciekawość do tego, żeby uczyć się nowych rzeczy i poszukiwać nowych rozwiązań, czyli po prostu – warto być otwartym i mieć inicjatywę do działania – mówi Małgorzata Frankowska. Czy warto mówić pracodawcy o swoich oczekiwaniach? Więcej w nagraniu: https://azir.edu.pl/wyklad/jak-przygotowac-sie-na-rozmowe-kwalifikacyjna/

– Warto pamiętać o tym, że wszyscy mamy uzdolnienia plastyczne – jedni większe, drudzy mniejsze. Tak samo, jak mamy uzdolnienia literackie, muzyczne, bo to jest właśnie konstrukcja człowieka – przekonuje prof. dr hab. Lech Majewski, znany grafik i plakacista, absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a obecnie jego wykładowca.

Jak podkreśla, warszawska ASP uczy studentów bardzo szeroko. A co jest najważniejsze w edukacji? – Dotarcie do tego genu, który posiada każdy z nas. Oczywiście jest tu wiele przedmiotów ściśle technicznych, ale to sam student musi niejako poszukiwać własnego języka i my mu go pomagamy odnaleźć. To ten język jest podstawą do bycia artystą nieprzeciętnym. My zakładamy, że tu wszyscy są wybitni, ale życie to później weryfikuje – mówi prof. Lech Majewski: https://azir.edu.pl/wyklad/jak-byc-artysta-nieprzecietnym/

Cyfrowa forma Akademii gwarantuje możliwość korzystania z jej zasobów wszystkim osobom z dostępem do Internetu, niezależnie od miejsca zamieszkania czy szkoły, do której uczęszczają. Patronat medialny nad platformą objęły: dziennik Polska The Times, Agencja Informacyjna oraz portale: NaszeMiasto.pl, NaszaHistoria.pl, RaportCSR.pl, podlasie24.pl.

Więcej informacji na azir.edu.pl oraz na Facebooku https://www.facebook.com/AZiR.edu/

Nadesłał:

Akademia Zarządzania i Rozwoju

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl