Ogrodowy prysznic – idealny na upalne letnie dni


Ogrodowy prysznic – idealny na upalne letnie dni
2016-08-25
Dla części z nas zewnętrzny prysznic to znane rozwiązanie z wakacyjnych wycieczek hotelowych. Może w tym roku warto uatrakcyjnić swój ogród o tego typu rozwiązanie i zaskoczyć znajomych podczas grilla w ogrodzie?
Taki prysznic to również idealny sposób na schłodzenie się podczas gorących letnich dni, które spędzamy wypoczywając w słońcu na wygodnym leżaku. W dalszej części pokażemy krok po kroku jak zrobić to samemu.




Potrzebna przestrzeń:
Wysokość ok. 1,8 m / średnica ok. 2 m.
Lista niezbędnych materiałów:
- ogrodowy prysznic z kranem, wykonany ze stali szlachetnej,
- wąż do podłączenia kranu,
- około 70 impregnowanych pali drewnianych z drewna świerkowego na ogrodzenie, długość 2,5 m (średnica 6 cm) – w zależności od wysokości budowanego prysznica ,
- od 6 do 8 grabów pospolitych w doniczce, wysokość ok. 1,8 m,
- około 2 m2 płyt z kamienia naturalnego, liczba zależna od planowanej powierzchni prysznica,
- około 0,4 m3 żwiru na drenaż, ilość w zależności od powierzchni prysznica,
- około 0,4 m3 piasku pod bruk do układania płyt, ilość w zależności od powierzchni prysznica,
- drut ogrodzeniowy, cynkowany, ok. 4 m.

Wkręty:
- 2 wkręty do drewna ze stali szlachetnej (3,5x50 mm) do zamocowania prysznica.

Lista narzędzi:
- piła szablasta PSA 900 E firmy Bosch,
- wiertarko-wkrętarka akumulatorowa PSR 10,8 LI-2 firmy Bosch,
- sekator akumulatorowy AHS 55-20 LI firmy Bosch.

Osprzęt:
- rękawice robocze,
- bardzo długie wiertła do drewna (2 x 300 mm).

Inne:
- szpadel,
- grabie,
- gumowy młotek,
- młot kowalski.

Stopień trudności: średni.
Czas: ok. 6 godzin i czas poświęcony na zakup materiałów.





Krok 1 
Najpierw znajdź odpowiednie miejsce w swoim ogrodzie i zaplanuj kształt ogrodowego prysznica. Następnie w miejscu, gdzie powstanie prysznic, ułóż płyty z kamienia naturalnego. Wokół płyt zaznacz szpadlem kontur wyznaczający powierzchnię prysznica.

Wskazówka: przy określaniu powierzchni i kształtu należy zwrócić uwagę na to, aby prysznic był wygodny w użyciu, a wejście do niego było odpowiednio szerokie. Owalny kształt z lekko przesuniętym wejściem zapewni użytkownikom większą prywatność. 

Krok 2 
Następnie, wewnątrz zaznaczonego szpadlem konturu prysznica, wykop ziemię na głębokość około 20 cm. 
Krok 3
Przygotuj grunt do dalszych prac. Na całej powierzchni wykopu wysyp równomiernie warstwę żwiru (tylko nie zużyj całego, jeszcze się przyda). Następnie przykryj ją warstwą piasku i wyrównaj powierzchnię.

Krok 4

Gdy podłoże jest już gotowe, ułóż w obrębie konturu płyty. Łącz te większe z mniejszymi –będą ze sobą ładnie kontrastować. Między płytami należy zostawić ok. 5-10 cm odstępu. 

Po ułożeniu płyt na piasku, dociśnij je lekko ręką, a następnie użyj gumowego młotka, aby mocno wbić je w podłoże. Wszystkie szczeliny między płytami wypełnij pozostałym żwirem, który posłuży jako drenaż.

Krok 5

Postaw pale na zewnątrz konturu wypełnionego płytami – będą pełnić funkcję parawanu i zapobiegać zbytniemu rozprzestrzenianiu się wody. Aby zwiększyć stabilność konstrukcji, wbij pale młotem kowalskim bezpośrednio w ziemię na głębokość ok. 50 cm. Pamiętaj o pozostawieniu otworu na wejście do prysznica (ok. 1,5 m).

 
Wskazówka: aby prysznic ładnie komponował się z ogrodem, możesz zagospodarować dodatkowo dwa miejsca o długości ok. 30 cm na postawienie krzewów. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, wykop szpadlem doły o głębokości ok. 20 cm i zasadź w nich graby pospolite. 
Krok 6
Teraz możesz przejść do wykończenia. Przy użyciu piły szablastej PSA 900 E skróć górne krawędzie pali. Możesz zróżnicować ich wysokość – daj się ponieść swojej kreatywności!

Krok 7
Połącz pale drutem ogrodzeniowym, aby dodatkowo wzmocnić i ustabilizować konstrukcję. Użyj akumulatorowej wiertarko-wkrętarki PSR 10,8 LI-2 oraz cienkiego wiertła do drewna i wywierć otwór w każdym palu, w górnej i dolnej części (na wysokości ok. jednej trzeciej długości pala). Następnie przewlecz drut przez dolny otwór w pierwszym palu, od zewnątrz do wewnątrz, przez drugi pal od wewnątrz na zewnątrz. Przeciągnij drut przez pozostałe pale, aż połączysz je wszystkie. Na końcu zwiń drut tak, aby się nie poluzował. W analogiczny sposób połącz pale od góry.

Krok 8
Zanim po raz pierwszy skorzystasz z nowego prysznica, musisz doprowadzić do niego wodę – pamiętaj, aby stosować się do instrukcji producenta. Przy użyciu akumulatorowej wiertarko-wkrętarki przykręć uchwyt prysznica do jednego z pali. Podłącz do kranu wąż i odkręć wodę.


Krok 9
Jeśli zasadzone krzewy będą za wysokie lub zbyt szerokie, możesz je przyciąć do pożądanego kształtu, używając sekatora akumulatorowego AHS 55-20 LI firmy Bosch. Gotowe, możesz korzystać już ze swojego prysznica ogrodowego!

Więcej inspiracji znajdziesz na stronie www.wkreceniwdom.com.pl 

Zdjęcia: Przedruk zdjęć do publikacji prasowych bezpłatnie z podpisem: „Fot. Bosch”

Kontakt dla dziennikarzy

Robert Bosch Sp. z o.o. 24/7Communication Sp. z o.o.
Magdalena Kołomańska Katarzyna Gorczyńska 
Tel. +48 22 715 48 04 Tel. +48 22 279 11 36
Tel. kom. (+48) 508 617 842

E-Mail: E-Mail:
magdalena.kolomanska@pl.bosch.com katarzyna.gorczynska@247.com.pl 

Internetowe forum prasowe: www.bosch-prasa.pl
Pytania czytelników:
Robert Bosch Sp. z o.o.
Infolinia: 0 801 100 900
elektronarzędzia.info@pl.bosch.com
ul. Jutrzenki 105
02-231 Warszawa

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992 i jest reprezentowana przez 
3 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., Bosch prowadzi w Polsce działalność 
w 4 lokalizacjach: Warszawie (siedziby spółek), Wrocławiu, Łodzi i Rzeszowie (fabryki). W 2014 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 2,6 mld złotych i zatrudniała ok. 1000 pracowników. Od roku 2014 Bosch corocznie otrzymuje wyróżnienie TOP Employers Polska dla najlepszych pracodawców w kraju.

Więcej: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl, www.facebook.com/BoschPolska 

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 375 00 pracowników na całym świecie (wg danych na 31.12.2015). W 2015 roku spółka wygenerowała obrót w wysokości ponad 70,6 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, oraz Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch prowadzi sprzedaż i produkcję w ok. 150 krajach. Podstawą przyszłego wzrostu przedsiębiorstwa jest innowacyjność. Bosch zatrudnia 55 800 pracowników w działach badań i rozwoju w 118 ośrodkach R&D na całym świecie. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”.

Nadesłał:

Anna Grońska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl