Oktoberfest 2023, czyli bawarskie święto w Elektrowni Powiśle


Oktoberfest 2023, czyli bawarskie święto w Elektrowni Powiśle
2023-09-18
Druga połowa września w wielu miejscach świata upływa w klimacie jednej z największych imprez folklorystycznych.

To właśnie w tym czasie odbywa się Oktoberfest. Już po raz czwarty na obchody tego festiwalu smaków i dobrej zabawy zaprasza Elektrownia Powiśle. W dwa ostatnie weekendy września na odwiedzających ogromny namiot na placu od ul. Dobrej w Warszawie czeka cała gama kultowych atrakcji: bawarskie smakołyki, folkowa muzyka na żywo i tradycyjny złoty napój. Będzie to jedyny w Polsce oficjalny Paulaner Oktoberfest.

Oktoberfest organizowany jest od 1810 roku i niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Jest to okazja do integracji i kultywowania bawarskich tradycji, okraszonych smacznym jedzeniem, folkową muzyką i świeżo warzonym piwem. Nie trzeba jechać na Zachód, aby poczuć bawarski klimat. W dwa ostatnie weekendy września (22-24.09 oraz 29.09-1.10) na zabawę i wspólne świętowanie zaprasza warszawska Elektrownia Powiśle. Oryginalne „Obktoberfest Bier” pochodzi z Monachium i – co ciekawe – tylko sześć tradycyjnych browarów ma pozwolenie na jego warzenie na tę okazję. Jednym z nich jest Paulaner i to właśnie on jest tegorocznym oficjalnym napojem Oktoberfest w Elektrowni Powiśle.

W ramach 4. edycji Oktoberfest w Elektrowni Powiśle, na placu od ulicy Dobrej powstanie namiot udekorowany w bawarskim stylu, który będzie centralnym punktem imprezy. Przed namiotem i w jego wnętrzu będą czekać punkty gastronomiczne znane z Food Hallu, serwujące tradycyjne bawarskie potrawy, takie jak kiełbaski w stylu norymberskim, obazda (smarowidło do chleba), popularne sznycle czy świeżo wypiekane precle. Goście będą mogli skosztować Paulaner Oktoberfestbier, czyli oficjalnego piwa festiwalowego, warzonego specjalnie na to wydarzenie, które będzie dostępne w oryginalnym kuflu Oktoberfest o pojemności 1 litra. Folkowego charakteru nada muzyka na żywo, którą każdego festiwalowego wieczoru zapewni zespół Silesian Tyrol Band.

To jednak nie koniec atrakcji. Codziennie od 22 września do 7 października biesiadowanie Oktoberfest będzie trwało również w strefie Food Hall, gdzie we wszystkich barach będzie można skosztować festiwalowego piwa Paulaner.

Oktoberfest w Elektrowni Powiśle odbędzie się w namiocie na placu od ul. Dobrej w dniach 22-24.09 oraz 29.09-1.10 w godzinach: piątek 16:00-22:00, sobota 12:00-22:00, niedziela 12:00-20:00.

Szczegóły dostępne są na stronie wydarzenia.

Nadesłał:

WSRE

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl