Opera dodaje do swojej przeglądarki nowy zestaw innowacyjnych narzędzi AI


Opera dodaje do swojej przeglądarki nowy zestaw innowacyjnych narzędzi AI
2023-10-12
Umiejętność skutecznej interakcji ze sztuczną inteligencją stała się dziś koniecznością. Dzięki najnowszej aktualizacji Aria - natywna sztuczna inteligencja przeglądarki Opera One - pozwoli na łatwiejsze i szybsze dotarcie do poszukiwanych rezultatów.

 
Umiejętność skutecznej interakcji ze sztuczną inteligencją stała się dziś koniecznością. Dzięki najnowszej aktualizacji Aria - natywna sztuczna inteligencja przeglądarki Opera One - pozwoli na łatwiejsze i szybsze dotarcie do poszukiwanych rezultatów, niezależnie od tego, czy jest to odpowiedź na konkretne pytanie, czy też wygenerowanie treści.

– W tym roku przeprojektowaliśmy naszą przeglądarkę, aby usprawnić interakcję użytkowników ze sztuczną inteligencją. Wraz z tą aktualizacją, udoskonalamy najważniejsze obszary tej interakcji, czyli zapytania i tworzenie treści. – mówi, Joanna Czajka, Product Director w Opera. – Nasi użytkownicy chcą jak najszybciej otrzymywać jak najbardziej dokładne odpowiedzi na swoje zapytania przy jak najmniejszym wysiłku.  Najnowszy update Opery daje im takie możliwości. 

Doprecyzowanie odpowiedzi AI bez konieczności dostarczania kontekstu

Nowe narzędzie o nazwie Refiner (Udoskonalacz) w Arii posiada dwie kluczowe funkcje: Reuse (Użyj ponownie) i Rephrase (Przeformułuj). 

W celu udoskonalenia odpowiedzi otrzymywanych od tradycyjnego chatbota AI, często trzeba w każdym  zapytaniu powtórzyć kontekst. A co by było, gdyby sztuczna inteligencja mogła stworzyć idealną odpowiedź w oparciu o wybrane elementy z kilku poprzednich odpowiedzi? Funkcja Reuse (Użyj ponownie) daje właśnie taką możliwość. Wystarczy wybrać fragmenty  poprzednich odpowiedzi, które chcemy ponownie wykorzystać, a następnie kliknąć Reuse, a zostaną one dodane do wiersza poleceń Arii. Gdy już zbierzemy wszystkie potrzebne elementy, możemy wpisać nową komendę, która uwzględni wybrane elementy.

Załóżmy, że używamy Arii do burzy mózgów na temat wyprawy do Królestwa Bhutanu. Możemy wybrać kilka otrzymanych propozycji i poprosić AI o stworzenie np. planu podróży dla dwojga o tematyce historycznej i to z międzylądowaniem w Nowym Delhi. 

AI przeformułuje konkretną część swojej odpowiedzi

Załóżmy, że ogólnie jesteśmy zadowoleni z wpisu na bloga wygenerowanego przez sztuczną inteligencję, ale mimo to chcemy przeredagować konkretny fragment. Otrzymawszy polecenie, większość botów AI zmieni cały artykuł. Aria działa inaczej, ponieważ pozwala na wprowadzenie poprawek w wybranych przez nas fragmentach - wystarczy je zaznaczyć i kliknąć Rephrase (Przeformułuj). 

Natomiast następne narzędzie o nazwie Highlighter (podkreślacz) pozwalazaznaczyć wybrane fragmenty podkreślając je niczym w książce albo notatniku . 

Łatwe komponowanie treści

Generatywna sztuczna inteligencja ma nam pomagać w tworzeniu treści i wyrażaniu swojej kreatywności. Dzięki aktualizacji Opery One możemy popisać się kreatywnością w mgnieniu oka. Wystarczy kliknąć w umieszczoną obok wiersza poleceń Arii ikonę Magicznego długopisu (Magic pen). Uruchomi to specjalną funkcję Aria Compose. Niezależnie od tego, czy jest to wpis na blogu, post do mediów społecznościowych, ważny e-mail, prezentacja lub przemówienie, wystarczy że:
  • w sekcji TASK (ZADANIE) wybierzemy rodzaj treści, którą chcemy stworzyć,
  • podamy temat i w kilku słowach doprecyzujemy go w polu OPIS,
  • wybierzemy długość i ton: formalny, nieformalny, neutralny, akademicki, biznesowy lub satyryczny.
Nasz tekst będzie gotowy w kilka sekund i nie musieliśmy się trudzić wymyślając polecenia dla AI.

Naucz Arię swojego stylu pisania

Od teraz można wytrenować Arię żeby zaczęła pisać w naszym stylu. Aby to zrobić, musimy dostarczyć jej kilka próbek naszych tekstów. Wystarczy kliknąć ikonę Magicznego pióra (Magic pen) tuż obok wiersza polecenia a następnie przejść do opcji Określ mój styl (Define my style), gdzie zostaniemy poproszeni o dostarczenie próbek tekstu w formalnym, neutralnym i nieformalnym tonie. Od tego momentu Aria będzie w stanie wygenerować komunikaty napisane naszym unikalnym stylem.

Innowacyjny wiersz poleceń AI

Opera One jest pierwszą przeglądarką wyposażoną w natywną zintegrowaną sztuczną inteligencję. Od czerwca 2023 r. użytkownicy Opery mogą także korzystać z nowego wiersza poleceń, który pozwala im używać skrótu klawiszowego ctrl+/ (Win) lub cmd+/ (Mac) do interakcji z Arią. Mogą go użyć, aby zadać pytanie i natychmiast wejść w interakcję z odpowiedzią AI na pasku bocznym, albo wrócić do przeglądania. 

Aria to darmowe rozwiązanie oparte na czołowej technologii GPT połączoną z aktualnymi informacjami z sieci.

Od początku 2023 roku Opera dodaje funkcje sztucznej inteligencji do wszystkich swoich flagowych przeglądarek na systemy Windows, MacOS, Linux, Android i iOS. Aria, która jest zbudowana na autorskim silniku Opery o nazwie Composer, łączy się z technologią GPT od OpenAI Aby posłużyć się Arią, wystarczy ją uruchomić na pasku bocznym i zalogować się na darmowe konto Opery lub takowe stworzyć. Aria jest już dostępna w ponad 180 krajach, w tym we wszystkich w Unii Europejskiej. W przeciwieństwie do innych przeglądarek, wszystkie funkcje AI w Operze są w pełni kontrolowane przez użytkowników, co oznacza, że mogą oni zdecydować czy chcą z nich korzystać lub nie. 

Aria także w Operze GX

Aria jest także dostępna w Operze GX, popularnej przeglądarce dla graczy. Aby już wejść w interakcję ze sztuczną inteligencją w Operze GX wystarczy skorzystać z funkcji Early Bird w ustawieniach przeglądarki. 

Nadesłał:

Parol PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl