PIERWSZE KOLONIE – SPOSÓB NA ROZBUDZENIE PASJI U DZIECKA!
Dzieci coraz więcej czasu spędzają przed ekranami komputerów i telewizorów, co może niekorzystnie wpływać na ich wzrok i postawę. Cierpią na tym także ich umiejętności społeczne, w tym nawiązywanie relacji z rówieśnikami. Rozwiązaniem tych problemów może być uprawianie sportu. Tylko jak rozbudzić pasję sportową u dziecka?
MAŁY SAMOTNIK?
Dzieci spędzające samotnie czas przed telewizorem lub komputerem mogą mieć trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, co może skutkować poważnymi konsekwencjami w ich dorosłym życiu. Zostało naukowo udowodnione, że kontakt z rówieśnikami świetnie wpływa na rozwój emocjonalny dziecka oraz na ćwiczenie przez nie umiejętności interpersonalnych, tak potrzebnych w życiu. Właśnie na etapie dzieciństwa i wczesnej młodości nawiązywane są pierwsze przyjaźnie oraz odnajduje się pierwsze pasje, np. zamiłowanie do uprawiania jakiejś dziedziny sportu. W zacieśnianiu więzi z rówieśnikami pomoże uprawianie sportów grupowych, takich jak siatkówka albo piłka nożna. W czasie gry dziecko może nauczyć się działania w grupie, zdrowej rywalizacji, a także radzenia sobie z porażkami. Wszystko to wpłynie pozytywnie na emocjonalny i społeczny rozwój młodego człowieka.
JAK ROZBUDZIĆ PASJĘ?
Rozbudzenie pasji, zwłaszcza sportowej, u dziecka to skomplikowany temat. Przede wszystkim nie można młodego człowieka do niczego zmuszać. Należy obserwować co lubi, a czego nie oraz rozmawiać z nim. Warto zapisać go na pokazowe zajęcia w klubie sportowym lub wysłać na obóz tematyczny. - Zależy nam na tym, żeby każdy młody człowiek mógł realizować swoje pasje i spędzić aktywnie czas. Zdajemy sobie sprawę, że dla zrównoważonego rozwoju dzieci ważny jest kontakt z innymi dziećmi. Zapewniamy to na organizowanych przez nas wakacyjnych obozach, wsród których szczególną pozycję zajmują obozy sportowe. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest przy tym bezpieczeństwo dzieci, dlatego z największą starannością dobieramy kadrę opiekunów i instruktórów. Szczególną uwage poświęcamy najmłodszym, wyjeżdzającym na swoje pierwsze wakacje bez rodziców, dla nich przygotowalismy specjalny program Klub Urwisa - mówi Mirosław Sikorski, prezes
Zarządu Almatur. Możliwe, że z dala od domu, wśród innych dzieci w podobnym wieku młody człowiek odkryje swoją pasję i znajdzie przyjaciół.
JAK WYBRAĆ OBÓZ?
Wybór obozu lub kolonii to wielkie wydarzenie zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Jest to stresujące dla obydwu stron, bez względu na to czy to pierwszy samodzielny wyjazd, czy kolejny. Dlatego ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo dziecka. Dobrym pomysłem jest wysłanie młodego, żądnego przygód człowieka na obóz za pośrednictwem doświadczonego biura podróży. Dzięki temu możemy mieć pewność, że dziecko zostanie otoczone troskliwą opieką doświadczonych opiekunów, a co więcej - będzie ubezpieczone. Przy wyborze kolonii lub obozu należy także zwrócić uwagę na częstotliwość i tematykę zajęć. Jedne dzieci lepiej będą czuły się uprawiając sporty drużynowe, takie jak siatkówka lub piłka nożna. Z kolei inne będą chciały ćwiczyć indywidualnie, np. taniec współczesny lub inny sport nie wymagający współpracy. Wszyscy mogą znaleźć coś dla siebie, a wieczorem po skończonych zajęciach zintegrować się przy wspólnych zajęciach lub ognisku. Coraz popularniejsze stają sie obozy tematyczne np. obozy sztuk walki, obozy aktorskie, wokalne, obozy gier komputerowych, co sprawia że w ofertach profesjonalnych biur dosłownie każdy znajdzie cos dla siebie.
Nadesłał:
Naruszew
|
Wasze komentarze (1):
-
~mamuśka, 2018-05-07 11:44:30
Kolonie dużo dają bo dziecko bardziej otwarte się robi i w ogóle. Jak puściłam swojego syna pierwszy raz w tamtym roku na kolonie z but-a to inny chłopak wróćił. Opalony, zadowolony. Opowiadał długo przy kolacji jak było i zdjęcia w telefonie przeglądał. W lipcu z tym samym biurem jedzie do Bułgarii.