Połączyli ogień z wodą


Połączyli ogień z wodą
2010-06-25
Każdy użytkownik Lotusa to wie: platforma lubi gromadzić dane, niechętnie się jednak nimi dzieli. Firma MIS SA wymyśliła sposób na tworzenie raportów i analiz z danych przechowywanych w aplikacjach Lotus Notes. Do zwiększenia funkcjonalności produktu IBM spółka wykorzystała technologię Microsoftu.

- Dla dobra użytkowników zastosowaliśmy narzędzia dwóch konkurencyjnych firm i w tym sensie można powiedzieć, że połączyliśmy ogień z wodą – mówi Adam Lasota, dyrektor sprzedaży MIS SA.

Jest przekonany, że innowacyjne moduły do szybkiego budowania skomplikowanych raportów i analiz biznesowych to sposób na rozwiązanie problemów użytkowników platformy Lotus Domino Notes. Wielu z nich zarządzając firmą, chce wiedzieć na bieżąco, na jakim terenie firma ma najlepszą sprzedaż, które kanały dystrybucji są najbardziej opłacalne, czy który handlowiec ma najlepsze wyniki.

Hurtownia danych

By dostarczyć taką wiedzę użytkownikom Lotusa, specjaliści MIS zdecydowali się na transfer danych z Lotus Notes do relacyjnej bazy danych, tak zwanej hurtowni. – To proces automatyczny, nie wymaga żadnej aktywności – wyjaśnia Adam Lasota. Co więcej, w przypadku wersji podstawowej (mis-Partner21/Raporty Basic) użytkownik nie potrzebuje żadnego dodatkowego oprogramowania. Moduł udostępnia mu listę przygotowanych raportów bezpośrednio z poziomu interfejsu Lotus Notes. Sam może natomiast definiować parametry analizy, po czym gotowy raport jest prezentowany albo w formacie HTML w przeglądarce www, albo w MS Exel (format XLS), albo w przeglądarce plików PDF.

- Zastosowana w tle Lotusa technologia Microsoftu powoduje, że dane są dostępne bardzo szybko, a ich forma graficzna stanowi także gigantyczny skok w porównaniu do możliwości Lotusa – podkreśla dyrektor sprzedaży MIS SA. Zaawansowany użytkownik aplikacji (np. firmowy informatyk) może tworzyć i konfigurować nowe raporty, ponieważ MIS przekazuje klientom wiedzę na temat technologicznej obsługi modułu.

Analizy klasy Business Intelligence

Moduł do raportowania i analiz w wersji dla bardziej wymagających użytkowników można porównać do narzędzi klasy Business Intelligence. MisPartner21/Raporty OLAP generuje bowiem z danych zgromadzonych w Lotus Notes wielowymiarowe analizy i jeszcze szybsze kalkulacje. Informacje z wyliczonymi od razu wartościami zestawień przechowywane są w bazie MS OLAP. Raporty i analizy użytkownik może zobaczyć w najprostszy sposób na przykład w aplikacji MS Exel, ale także za pośrednictwem profesjonalnych przeglądarek Business Intelligence (np. TARGIT BI Suite).

W wersji OLAP moduł daje gigantyczne możliwości penetrowania wyników, analizowania poszczególnych danych, sięgania w głąb konkretnych wskaźników. – Moduł jest też w stanie przetransferować do hurtowni dane z innych systemów – dodaje Adam Lasota. W efekcie dla potrzeb analitycznych do danych zgromadzonych w aplikacjach Lotus Notes mogą dołączyć dane z systemów finansowo-księgowych, ERP, CRM itp. A wszystko to ponad korporacyjnymi podziałami.

O MIS SA

Spółka MIS SA specjalizuje się w tworzeniu kompleksowych rozwiązań wspierających zarządzanie wiedzą i informacją. Ma prawie 20-letnie doświadczenie w branży. Z rozwiązań MIS korzysta kilkadziesiąt urzędów administracji samorządowej i publicznej (m.in. Ministerstwo Sprawiedliwości, Agencja Mienia Wojskowego, Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, Urząd Marszałkowski w Łodzi) oraz wielu komercyjnych klientów (m.in. EnergiaPro, Dialog, Grupa Żywiec, Coca-Cola, EuroLot, Elektromontaż Poznań, Fresenius).

Swoje rozwiązania MIS opiera na technologiach światowych potentatów branży IT – Microsoft i IBM. Jest także partnerem firmy QPR Software, fińskiego producenta programów wspomagających zarządzanie strategiami biznesowymi.

Według rankingu magazynu „Computerworld” – MIS należy do czołówki polskich firm informatycznych o największym wzroście przychodów. Spółka jest członkiem Business Centre Club, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji oraz Dolnośląskiej Izby Gospodarczej. Biura MIS działają we Wrocławiu i Warszawie.

Więcej informacji www.mis.eu

Nadesłał:

MIS
http://www.mis.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl