Polska myśl technologiczna w Bostonie


Polska myśl technologiczna w Bostonie
2018-07-27
Jedna z najbardziej prestiżowych konferencji technologicznych na świecie, poświęcona cyfrowej transformacji przemysłu i implementacji koncepcji Przemysłu 4.0, gościła w Bostonie m.in. polską spółkę technologiczną Transition Technologies PSC (TT PSC).

Odbywająca się co roku konferencja LiveWorx to najlepsza okazja, by dowiedzieć się więcej na temat przełomowych technologii, skierowanych do różnych sektorów gospodarki, od branży metalurgicznej, przez samochodową i lotniczą, aż po odzieżową. Przedstawiciele zarówno największych światowych koncernów, jak i mniejszych firm produkcyjnych mogą zapoznać się z narzędziami pozwalającymi rozwiązywać krytyczne problemy przedsiębiorstw na obszarze całego zakresu działania organizacji.

Prezentowane w tym roku rozwiązania skupione były wokół projektowania 3D CAD, zarządzania cyklem życia produktu (PLM - Product Lifecycle Management) oraz dynamicznie rozwijających się dziedzin, jak Internet Przedmiotów (IoT - Internet of Things), Rozszerzona Rzeczywistość (AR - Augmented Reality), uczenie maszynowe, czy Blockchain.

Polscy specjaliści tworzą światowe rozwiązania AR

Rok do roku LiveWorx przyciąga największe osobistości ze świata nauki i technologii. W tym roku należy do nich zaliczyć m.in. Alexa Kipmana, czyli człowieka odpowiedzialnego za stworzenie Microsoft HoloLens – rozpoznawalnych na całym świecie okularów AR, Williama Gerstenmaiera, który w NASA odpowiada za eksplorację kosmosu przez człowieka oraz Kevina Ashtona, czyli twórcy terminu i jednego z ojców koncepcji IoT.

Wśród nich jako Elite Sponsor znalazła się polska spółka technologiczna – Transition Technologies PSC. Jako jeden z kluczowych partnerów gospodarza konferencji, amerykańskiej firmy PTC, zaprezentowała szerszej publiczności swoje rozwiązania wykorzystujące technologię AR oraz osiągnięcia swoich klientów, u których zostały one wdrożone. Pośród nich wyróżnić należy wdrożenie Rozszerzonej i Wspomaganej Rzeczywistości jako kluczowych narzędzi wspierających procesy szkoleniowe oraz działania posprzedażowe, w tym serwis urządzeń dostarczonych klientowi we włoskim przedsiębiorstwie produkującym maszyny pakujące – OCME. Kompleksowość rozwiązania pozwoliła OCME znacząco wyróżnić się na tle konkurencji pod kątem jakości posprzedażowej obsługi klientów, a także znacznie efektywniej wykorzystywać posiadane zasoby, co w bezpośredni sposób przełożyło się na redukcję kosztów.

- Nasze wystąpienia podczas LiveWorx pozwoliły ponad sześciu tysiącom ludzi, spośród których ponad 60% to osoby decyzyjne w przedsiębiorstwach produkcyjnych, przekonać się w jaki sposób wdrożenie nowoczesnych technologii, takich jak AR, pozwala na zwiększenie efektywności całej organizacji. Nasze unikalne umiejętności i doświadczenie pozwalają nam dostarczyć klientom pierwsze namacalne rezultaty w ciągu zaledwie kilku tygodni, co jest naszym wyróżnikiem w branży. Dzięki sprawdzonej metodologii wdrażania innowacji, jasno określonym celom i konsekwentnemu wdrażanie ich krok po kroku, cyfrowa transformacja, która jest dziś koniecznością, staje się naturalną, realną i bezpieczną drogą ewolucji przemysłu – opowiada Paweł Pacewicz, Kierownik ds. Projektów Strategicznych w Transition Technologies PSC.

Zespół TT PSC nie tylko wdraża rozwiązana u klientów, ale również rozwija technologie, które stanowią podstawę tych rozwiązań. O ile Rzeczywistość Rozszerzona jest wciąż rzadko wdrażana w przedsiębiorstwach, to koncepcja Rzeczywistości Wspomaganej, czyli opartej o tzw. urządzenia nasobne (ang. wearables) z mikrowyświetlaczem, np. RealWear HMT-1 czy Vuzix M300 – spotyka się z bardzo szerokim zainteresowaniem, ze względu na poziom gotowości technologii sprzętowych. W tym samym okresie, w którym odbywała się konferencja, PTC ogłosiło wsparcie tego rodzaju urządzeń. Flagowy produkt amerykańskiej korporacji, Vuforia Studio, został wzbogacony o specjalne funkcjonalności umożliwiające tworzenie aplikacji dedykowanych na te urządzenia, co zostało zapoczątkowane i zaimplementowane przez polskich ekspertów z TT PSC.

Nie tylko przemysł produkcyjny

Spektrum zastosowania technologii zaprezentowanych na LiveWorx jest znacznie szersze niż sama branża przemysłowa. TT PSC wykorzystuje AR, okulary Microsoft HoloLens oraz Apple iPhone do wspomagania pracy francuskich chirurgów przez prezentowanie bezpośrednio na ciele pacjenta informacji dotyczących przebiegu naczyń krwionośnych, czy identyfikacji obszarów ciała, których w trakcie zabiegu należy unikać. Dzięki temu chirurdzy wykonują swoją pracę bezpieczniej, dokładniej i efektywniej. - Technologie IoT i AR są już na tyle dojrzałe, by dostarczać rzeczywistą, mierzalną wartość, która w pełni uzasadnia inwestycję bardzo szybką stopą zwrotu. Czy mówimy o utrzymaniu predykcyjnym (tj. serwisie zanim wystąpi awaria), optymalizacji niemal dowolnego procesu przemysłowego, czy wsparciu pracowników przez dostarczenie im narzędzi umożliwiających dostęp do wiedzy całej firmy, kwestią jest nie czy, lecz kiedy staną się one codziennością także w Polsce. Wydarzenia takie, jak LiveWorx, to doskonała okazja by podkreślić, jak wielki wpływ na kształt tych technologii mają polskie firmy – dodaje Paweł Pacewicz.

Nadesłał:

Mondaypr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl