"Procedura Performansu” - czyli jak powstaje performans site-specific


2016-09-28
W ramach IX edycji przeglądu zjawisk teatralnych Czarna Offca 2016 odbył się performance site-specific "Procedura Performansu" przygotowany przez grupę SzurSure. Przedstawienie było próbą nawiązania dialogu i transformacji przestrzeni otaczającej Teatr Akt w Warszawie.

Czy można stworzyć procedurę spektaklu? Gdzie jest granica między spektaklem, a rzeczywistością? Co jest wyreżyserowane, a co tworzone w trakcie pokazu? W jakim stopniu, korzystając z instrukcji, performerzy i obserwatorzy będą w stanie dokonać transformacji przestrzeni wokół Teatru Akt?

Przedstawienie było obrazem przygotowywania spektaklu performatywnego site-specific. Poprzez ruch, działanie, taniec została podjęta próba oddania charakteru miejsca oraz nawiązania dialogu z przestrzenią otaczającą Teatr, a także z obserwatorami, którzy staną się w momencie spektaklu jej częścią. Performerzy działali w oparciu o instrukcję, zainspirowaną książką "Moving Sites - Investigating Site Specific Performance", szczegółowo opisującą sposób realizacji spektakli site-specific.

Koncepcja Artystyczna: Yuliya Dzichkouskaya, Tomasz J. Krynicki, Katarzyna Pawlak, Wojciech Stępień

Performerzy: Tomasz Domański, Yuliya Dzichkouskaya, Aleksandra Golec, Marek Joński, Tomasz J. Krynicki, Małgorzata Kuszner, Maja Łukomska, Katarzyna Pawlak, Wojciech Stępień, Nadia Szypilow.

SzurSure to grupa performatywna łącząca entuzjastów eksploracji ruchu i improwizacji. Działa przede wszystkim w obszarze site-specific, ponieważ przestrzeń jest źródłem inspiracji, której wpływ uwidacznia się w obrazach i historiach, które tworzą się podczas działań performatywnych.


Więcej informacji: https://www.facebook.com/SzurSure/

Nadesłał:

SzurSure

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl