Prosto i nowocześnie – tak powinny wyglądać współczesne domy!
Z roku na rok w branży budowlanej coraz bardziej odchodzi się od form charakteryzujących się przepychem i barokowością. Aby osiągnąć oryginalny i niepowtarzalny styl przestrzeni mieszkalnej czasem wystarczy zaufać specjalistom, którzy mają już na koncie niejedną realizację.
Im mniej, tym więcej
Kilkanaście lat temu w budownictwie królowały ozdobniki, takie jak wieżyczki czy lukarny. Obecnie niemal całkowicie zniknęły one z projektów budowlanych. Inwestorzy stawiają za to na minimalizm i proste rozwiązania. Popularne są przestronne pomieszczenia, duże okna i dyskretne, za to designerskie dodatki. Umiar i powściągliwość można dostrzec także w wyglądzie elewacji, w której sięga się po szkło, blachę, a także po nowe odsłony drewna i betonu. Duże przeszklenia czynią bryłę budynku bardziej nowoczesną, ale też są zgodne z ideą domu pasywnego, w którym dąży się do eliminacji strat ciepła i maksymalizacji zysków energetycznych. Ciekawym rozwiązaniem elewacyjnym jest także cegła, która pozwala uzyskać efekt eleganckiej surowości. Podobnie beton, który sprawia, że dom zyskuje bardziej industrialny charakter.
Oryginalne połączenia materiałowe
Współczesne trendy w budowaniu domów jednorodzinnych zachęcają do łączenia ze sobą różnych materiałów. I tak, szkło warto zestawić z drewnem, a blachę z naturalnym kamieniem. Drewno natomiast dobrze komponuje się z białym tynkiem, a także z nowoczesną blachą na rąbek stojący.
Gotowy projekt
Popularnym rozwiązaniem stosowanym we współczesnym budownictwie domów jednorodzinnych są gotowe projekty budowlane. Nie tylko wyróżniają się one korzystną ceną, ale także spełniają wysokie standardy, zarówno pod względem wyglądu, jak i przyszłej funkcjonalności budynku. Obecnie blisko 60% Polaków decyduje się zbudować dom w oparciu o gotowy projekt.
W zgodzie z wizją klienta
Projekt domu jest przygotowywany przez specjalistów, a następnie konsultowany z architektem. Etap realizacji następuje dopiero po dokładnym określeniu wizji klienta. Gotowy projekt skraca czas realizacji inwestycji. Dodatkową korzyścią dla nabywcy jest możliwość wymiany doświadczeń i praktycznych informacji z osobami, które zdecydowały się wybrać ten sam lub podobny projekt.
Autor: Mytkowski
Nadesłał:
#zawszewidoczni
|