Prysznic GROHE Everstream z funkcją recyklingu wody trafi na rynek w 2024 roku


2023-03-13
• Ważnym punktem drugiego dnia konferencji GROHE X Summit była prezentacja prysznica z funkcją recyklingu wody GROHE Everstream

·         Marka GROHE chce, aby każdy prysznic podtynkowy marki posiadał do 2030 roku funkcję recyklingu wody

·         GROHE Everstream zapewnia “Pure Freude an Wasser”, jednocześnie zmniejszając zużycie wody do 75% i energii do 66% w przypadku 10-minutowego prysznica – w taki sposób czteroosobowa rodzina może zaoszczędzić nawet 5800 zł rocznie[1]

 

Warszawa, 9 marca 2023 – Najważniejszym punktem wczorajszego programu GROHE X Summit było ogłoszenie wprowadzenia na rynek w 2024 roku innowacyjnego prysznica GROHE Everstream z funkcją recyklingu wody. Marka GROHE rozszerza tym samym swoje portfolio produktów łazienkowych i kuchennych, promujących efektywne zużycie wody i ułatwiających podejmowanie świadomych decyzji w trosce o zasoby naturalne naszej planety.

 

Prysznic będzie dostępny dla klientów na wiosnę 2024 roku. Obecnie produkt jest testowany, zaś w drugiej połowie tego roku planowane jest uruchomienie szkoleń dla instalatorów. Ponadto, marka GROHE planuje, aby do 2030 roku każdy prysznic podtynkowy z jej oferty posiadał funkcję recyklingu wody.

 

Prysznic GROHE Everstream został zaprojektowany w celu zapewnienia jak najwyższego komfortu kąpieli przy jednoczesnym zużyciu niedużej ilości bieżącej wody oraz energii.

Nowy system prysznicowy wykorzystuje zaledwie 1/4 wody oraz 1/3 energii w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami, co bezpośrednio przekłada się na oszczędności w wysokości nawet do 65% dla czteroosobowej rodziny oraz redukcję emisji CO2 nawet do 70%, w zależności od indywidualnych nawyków i zwyczajów pielęgancyjnych.

 

Ostatnie lato w Europie było jednym z najsuchszych w historii, a skutki niedoboru wody odczuwamy wszyscy. Jako producent z branży sanitarnej mamy obowiązek zapewniania rozwiązań, które pomagają konsumentom dokonywać zmian. Rozszerzenie oferty GROHE o technologię recyrkulacji wody wprowadza nowe standardy, zgodne ze zrównoważonym rozwojem i jest kamieniem milowym dla całej naszej organizacji. mówi Jonas Brennwald, Leader, LIXIL EMENA

 

Jak to działa?

Prysznic GROHE Everstream pokazuje, że nasz dom może mieć pozytywny wpływ na planetę i jej zasoby. Produkt dzieli kąpiel pod prysznicem na trzy etapy dzięki czemu można cieszyć się chwilą relaksu bez obawy o marnotrastwo wody.

 

1)    Początkowo wykorzystywana jest bieżąca woda, tak jak w przypadku standardowego prysznica.

2)    Po zaaplikowaniu szamponu lub mydła, użytkownik ma możliwość zmiany trybu: woda, która została zebrana w odpływie, zostaje przepomopowana, oczyszczona i ponownie trafia do obiegu, zachowując przy tym odpowiednią temperaturę.

3)    Po zakończeniu użytkowania następuje czyszczenie systemu, aby przygotować prysznic dla następnego użytkownika.

 

Odpowiedzialne korzystanie z wody

Naszą misją jest dostarczenie najnowocześniejszych technologii, które pozwolą korzystać z zasobów wodnych w sposób ekologiczny. Zastosowanie funkcji cyrkulacji  w produktach odgrywa ważną rolę w dążeniu do gospodarki obiegu zamkniętego. GROHE Everstream wprowadza naszą technologię na nowy poziom. Z niecierpliwością czekamy na wyniki testów produktu, aby dopracować go przed wprowadzeniem na rynek w 2024 rokumówi David Mainka, Leader Electronics and Innovation R&D Fittings, LIXIL International

 

Jako część silnego portfolio marki LIXIL, aktywności związane z zrównoważonym rozwojem oraz innowacje produktowe firmy GROHE, są wpisane w koncepcję LIXIL Enviromental Vision, która określa dążenie do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla i gospodarki obiegu zamkniętego. Odpowiedzialne korzystanie z wody jest jednym z najważniejszych punktów tego planu. Celem organizacji jest pomoc ludziom w cieszeniu się wodą, jednocześnie zapewniając zrównoważone wykorzystanie zasobów wody na skalę globalną, tym samym zwiększając pozytywny wpływ człowieka na planetę.

 

Dowiedz się więcej o kluczowych tematach, które zostały omówione w trakcie pierwszej konferencji GROHE X Summit 2023 "Caring for Water" na internetowej platformie GROHE X.

 [1] W oparciu o 300 10-minutowych pryszniców na osobę rocznie. W zależności od indywidualnych nawyków

Nadesłał:

a.domeracka

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl