Przywołujemy wiosnę w Galerii Zaspa


Przywołujemy wiosnę w Galerii Zaspa
2023-03-14
18 marca (najbliższa sobota) będzie wyjątkowym dniem w Galerii Zaspa. Z okazji akcji „Zielono mi” goście centrum zostaną obdarowani kwiatami, a na najmłodszych czekają eko warsztaty.

Gdańskie centrum handlowe zyskało też niezwykłych podopiecznych. Pod skrzydła Galerii Zaspa trafiły bowiem żurawie z miejscowego zoo.

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia, dzień staje się coraz dłuższy, wstępuje w nas nowa energia i chęć do działania. Galeria Zaspa już wypatruje słonecznych dni i przywołuję wiosnę organizując specjalną akcję dla swoich klientów „Zielono mi”. Najbliższa sobota (18 marca) upłynie w gdańskim centrum handlowym pod znakiem ekologii i zieleni. Klienci galerii w zamian za zakupy na kwotę minimum 70 zł otrzymają w prezencie roślinę w ozdobnej doniczce, która wprowadzi w ich domu radosny wiosenny klimat. Na gości czekać będą m. in. prymulki czy draceny. Akcja potrwa w godzinach 10:00 – 16:00 lub do wyczerpania zapasów.

 

Galeria Zaspa nie zapomniała też o najmłodszych. Dla wszystkich dzieci tego dnia zaplanowane zostały warsztaty ekologiczne, podczas których maluchy nauczą się sadzić i dbać o zioła. Każde z dzieci otrzyma własną doniczkę, którą własnoręcznie ozdobi, a potem – pod okiem animatorów – zasadzi w niej wybrane przez siebie zioła (bazylię, tymianek, rzeżuchę, itp.). Uczestnicy warsztatów oczywiście będą mogli zabrać ze sobą do domu swoje doniczki z ziołami wraz z instrukcją hodowania roślinek.

 

Sobotnie wydarzenie to idealny pretekst, by dowiedzieć się czegoś więcej o … żurawiach, a konkretnie koronnikach szarych. Dlaczego? Galeria Zaspa wsparła bowiem gdańskie zoo, adoptując właśnie tych podopiecznych placówki. Wybór gatunku nie jest przypadkowy. Galeria chciała w ten sposób uhonorować historię miejsca, w którym się znajduje. 100 lat temu na terenie, gdzie obecnie funkcjonuje centrum handlowe stały budynki i hangary lotnicze należące do dworca lotniczego Gdańsk – Wrzeszcz. Na tym lotnisku swoją działalność rozpoczął również nasz obecny przewoźnik narodowy pod pierwotną nazwą Aerolloyd. Była to pierwsza polska linia lotnicza, w 1925 roku zmieniła nazwę na Polska Linia Lotnicza Aerolot, natomiast trzy lata później na znane wszystkim Polskie Linie Lotnicze LOT. Jednym z właścicieli hangarów była też niemiecka linia lotnicza Lufthansa. Tak się składa, że obaj przewoźnicy mają w swoich logotypach lecącego żurawia. Zatem historia zatoczyła koło – na gdańską Zaspę wróciły żurawie! Tym razem w postaci ptasich podopiecznych. 

 

Zapraszamy wszystkich do sobotnich odwiedzin w galerii. Wspólnie przywołajmy wiosnę! Widzimy się w godzinach 10:00 – 16:00.

Nadesłał:

KasiaBeyond

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl