Różni klienci, różnorodne nieruchomości


2016-11-15
W I półroczu 2016 r. w 6 największych miastach, w tym również w Poznaniu, wartość sprzedanych nieruchomości na rynku pierwotnym wyniosła 11,22 mld zł. Bogaty wybór nieruchomości sprawia, że różne grupy klientów mają z czego wybierać.

Single odgrywają coraz większą rolę jako docelowi klienci banków.  Coraz częściej wybierają mieszkania o wysokim standardzie, położone w atrakcyjnych miejscach blisko centrum. Ważne są dla nich tereny rekreacyjne oraz dobre połączenie z miastem. Najczęściej szukają niewielkich mieszkań typu studio lub lokali dwupokojowych. Nie musi być duże, ale ważne jest żeby miało dobrą lokalizację.

- Coraz częściej klientami deweloperów stają się też aktywni seniorzy poszukujący mieszkań, które zapewnią im bezpieczeństwo i bliskość przychodni medycznej, a przy tym dobry dostęp do infrastruktury rekreacyjnej czy kulturalnej - mówi Bożena Taflińska-Tadeusz z Agencji Inwestycyjnej.

Najpopularniejsze wśród seniorów są nieduże mieszkania dwupokojowe, zaprojektowane tradycyjnie i funkcjonalne. Najczęściej seniorzy sprzedają swoje stare, większe mieszkanie, by kupić nowe, mniejsze, lepiej dogrzane i z niższymi kosztami eksploatacji.

Z naszych doświadczeń wynika, że najważniejsza w wyborze mieszkania bez względu na grupę wiekową jest lokalizacja. Dlatego nasze inwestycje są dobrze skomunikowane z centrum, a jednocześnie położone w sąsiedztwie terenów zielonych np. rezerwatu Żurawiniec, w którym można spotkać wielu aktywnych seniorów. Od strony osiedla Batorego znajduje się szereg udogodnień m.in. przystanki komunikacji miejskiej, ścieżki spacerowe i biegowe, liczne sklepy, usługi, klub seniora i przychodnie lekarskie. Seniorzy doceniają też walory mieszkań parterowych z wydzielonym ogródkiem, które zapewniają im własną strefę relaksu – mówi Bożena Taflińska-Tadeusz.

Dla rodzin z małymi dziećmi mieszkanie w mieście może okazać się męczące. Możliwość wyjścia na dłuższy spacer i kontakt z przyrodą bez konieczności oddalania się od domu to często jeden z ich priorytetów. Zakup nieruchomości na przedmieściach wiąże się również z niższymi kosztami zakupu. Ceny lokali położonych tuż pod Poznaniem kształtują się w granicach 4000-4500 zł za m2. Na przedmieściach możemy nabyć komfortowe 3-4 pokojowe mieszkanie z własnym terenem zielonym i bezpłatnym parkingiem, podczas gdy w mieście za tę samą kwotę moglibyśmy kupić 2-3 pokojowe.

- W ostatnich latach to właśnie nieduże domy z ogródkiem, zlokalizowane blisko terenów rekreacyjnych i z szybkim dojazdem do centrum skusiły wiele rodzin. Dbając o ich wygodę nieustannie inwestujemy w infrastrukturę, poprawiając komfort życia obecnych i nowych mieszkańców. W pobliżu naszych osiedli Osady Leśnej i Leśnej Polany znajdujących się w gminie Dopiewo działają szkoły i przedszkola, a także różne sklepy i centrum handlowe. Najważniejsze instytucje można znaleźć na miejscu w związku z czym nie ma konieczności dojeżdżania do Poznania, w celu załatwienia różnych spraw. A jeśli zachodzi taka potrzeba, to dzięki doskonałym połączeniom komunikacyjnym, nie stanowi to problemu  – mówi Adam Wędrychowicz ze spółki Linea.

Rodziny z dziećmi potrzebują większych powierzchni w rozsądnej cenie, dlatego decydują się na większe nieruchomości pod Poznaniem. Dzięki samodzielnym ogródkom dostępnym w ofercie dewelopera Linea, młode mamy mogą sobie pozwolić, by dzieci bawiły się pod ich okiem przy domu. Z kolei bliska odległość do lasu Zakrzewskiego daje też duże możliwości odbywania spacerów na świeżym powietrzu.

Rynek domów i mieszkań na wielkopolskich przedmieściach jest stosunkowo duży. Od pewnego czasu na polskim rynku mamy do czynienia ze wzrostem sprzedaży mieszkań na nowo budowanych osiedlach. Dzięki bogatej ofercie deweloperów, potencjalni nabywcy mają z czego wybierać i mogą dopasować mieszkania do swoich indywidualnych potrzeb.

Nadesłał:

FortePR s.c.

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl