Samonośne i na szynie - o cechach bram przesuwnych
Bramy przesuwne to komfortowe i eleganckie uzupełnienie systemu ogrodzeniowego Twojego Klienta. Dziś przedstawimy najważniejsze różnice pomiędzy wersją samonośną a osadzoną na szynie.
Przewagi bram przesuwnych nad skrzydłowymi można mnożyć. Nie wymagają przestrzeni na podjeździe, mogą mieć właściwie dowolną szerokość, umożliwiają łatwe otwieranie także bez automatyki. Słowem: są komfortowe, a przy tym eleganckie. Jedyne realne ograniczenia to konieczność wygospodarowania przestrzeni wzdłuż ogrodzenia - na drodze bramy przesuwnej nie może stać żaden przedmiot.
Samonośne czy na szynie?
Wśród bram przesuwnych możemy wyróżnić dwa główne rodzaje: samonośne i na szynie. Obie mają swoje wyróżniki oraz zalety i wady.
- Samonośna - porusza się po belce dolnej, w którą wmontowana jest szyna. Wymaga umieszczenia długiej przeciwwagi i, co za tym idzie, wygospodarowania większej przestrzeni wzdłuż ogrodzenia.
- Na szynie - porusza się po szynie wmontowanej w podłoże. Nie wymaga instalacji dodatkowej przeciwwagi.
Na korzyść bramy na szynie przemawia właśnie mniejsza przestrzeń, którą zajmuje skrzydło po przesunięciu. Z kolei przewagami bramy samonośnej są mniejsze fundamenty oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Szynę wmontowaną w podłoże trzeba bowiem często wymiatać (np. z liści), by uniknąć awarii systemu.
Kiedy zdecydować się na automatykę?
Zarówno bramy samonośnych, jak i na szynie są dostępne w wersji z automatyką. Oznacza to, że można je otworzyć za pomocą pilota. Oczywiście takie rozwiązanie jest droższe od standardowego, jednak jest polecane, jeśli Klient będzie często otwierał i zamykał bramę.
Automatyka zwiększa komfort użytkowania bramy przesuwnej, gdyż do jej otwarcia potrzeba raptem jednego kliknięcia. To niezwykle wygodne rozwiązanie w czasie wietrznej lub deszczowej pogody, ponieważ użytkownik nie musi wychodzić z samochodu, by odsunąć bramę.
Niezależnie od wybranej opcji, Klient na pewno będzie zadowolony z bramy przesuwnej.
Nadesłał:
Betafence
|