Selena SA wspiera budownictwo zrównoważone – konferencja szkoleniowa w Domu Modelowym
Firma Selena SA zaprasza na konferencję "Budownictwo zrównoważone – nowe trendy i kierunki rozwoju w budownictwie energooszczędnym i pasywnym". Konferencja szkoleniowa odbędzie się 3 października 2011 r. w Domu Modelowym w Parku Handlowym Janki (parking), przy ulicy Plac Szwedzki 3 w Raszynie.
Program obejmuje wykłady dotyczące najnowszych technologii w budownictwie energooszczędnym.Rozpoczynająca się 3 października br. o godz. 10.00 konferencja szkoleniowa to cykl wykładów przygotowanych przez specjalistów z branży budownictwa energooszczędnego. Fachowcy z dziedziny budownictwa pasywnego wypowiadać się będą m.in. na temat: praktycznych zastosowań najnowszych technologii systemów ociepleń Tytan EOS, systemów zamocowań Tytan Fixing, pokryć dachów płaskich w technologii Matizol, stolarki pasywnej, nowych rozwiązań w budownictwie szkieletowym oraz certyfikowania obiektów energooszczędnych. Konferencja zgromadzi przedstawicieli: Instytutu Rozenheim oraz specjalistów propagujących ideę budownictwa pasywnego, wypowiadających się na łamach branżowych miesięczników m.in. „Przewodnika Budowlanego”.
Na konferencji "Budownictwo zrównoważone – nowe trendy i kierunki rozwoju w budownictwie energooszczędnym i pasywnym" głos zabiorą specjaliści w dziedzinie chemii budowlanej i systemowych rozwiązań w budownictwie energooszczędnym z firmy Selena SA. W trakcie prelekcji przybliżona zostanie tematyka ocieplenia budynków, poprawnego wykonania pokryć dachów płaskich, kotwienia i uszczelniania przejść w budownictwie energooszczędnym. Podczas szkolenia poruszona zostanie również kwestia zastosowania nowoczesnych rozwiązań produktowych i technicznych, dedykowanych głównie konstrukcjom budynków energooszczędnych.
Zgłoszenia indywidualne oraz nadsyłane przez firmy przyjmowane są drogą elektroniczną. Formularz zgłoszeniowy prosimy wysyłać na adres : redakcja@przewodnik-budowlany.com.pl . Konferencja jest bezpłatna. Szkolenie skierowane jest do deweloperów i firm specjalizujących się w budownictwie energooszczędnym.
Program konferencji:
Godz. 10.00 Otwarcie szkolenia
Godz. 10.05: Prelekcja - „Warsztaty praktyczne z funkcjonowania obiektów wybudowanych w standardzie domu pasywnego (15 kWh/m2/rok) i energooszczędnego (24 kWh/m2/rok)”
Krok po kroku zastosowane technologie oraz ich aspekt funkcjonalny i energooszczędny.
Prowadzący: mgr Piotrowski Ryszard - Przewodnik Budowlany
Znany z licznych publikacji i wykładów dotyczących nowoczesnych rozwiązań w budownictwie ze szczególnym uwzględnieniem ich praktycznego zastosowania i wykorzystania. Jako pierwszy w Polsce propagował idee budownictwa pasywnego. W 2004 roku pod jego kierownictwem zbudowano w Warszawie pierwszy dom pasywny, w następnych latach obiekty wybudowane przez niego był wyznacznikiem rozwoju technologii i rozwiązań zmierzających do zminimalizowania kosztów ogrzewania budynków
Godz. 10.35: Prelekcja - „Stolarka pasywna i energooszczędna dedykowana dla deweloperów i jej poprawny montaż”
Praktyczne informacje na temat nowych trendów rozwojowych w stolarce energooszczędnej i fasadowej i jej montaż”
Prowadzenie: mgr Andrzej Wicha - Instytut Rozenheim
Autorytet w dziedzinie stolarki otworowej i fasadowej. Obecnie niezależny konsultant i Przedstawiciel ift Rosenheim w Polsce.
Godz. 11.25: Przerwa kawowa
Godz. 11.40: Prelekcja - „Nowe rozwiązania w budownictwie szkieletowym dla deweloperów - prefabrykacja i energooszczędność”
Krok po kroku przedstawienie technologii nowych technik budownictwa szkieletowego w aspekcie energooszczędności.
Prowadzący: Marek Beśka
Twórca i propagator systemu budownictwa szkieletowego. Specjalista od konstrukcji metalowych, techniki fasadowej aluminiowej oraz stolarki PCV. Wspólnie z zespołem jest twórcą założeń pierwszego domu zeroenergetycznego w Warszawie.
Godz. 12.40: Prelekcja - „Szkoła poprawnego ocieplania, wykonywania pokryć dachów płaskich i elementy kotwienia i uszczelnienia przejść w budownictwie energooszczędnym”
Selena SA - Tytan Professional i Matizol - nowoczesne rozwiązania produktowe i techniczne dedykowane dla konstrukcji energooszczędnych.
Prowadzący: mgr inż. Tomasz Łakomski - Selena SA
Specjalista w dziedzinie chemii budowlanej i systemowych rozwiązań w budownictwie energooszczędnym.
Godz. 13.40: Prelekcja - „Certyfikacja obiektów energooszczędnych oraz umiejętność korzystania z produktów certyfikacyjnych w ofercie deweloperów”
Produkty certyfikacyjne dotyczące procesu budowlanego i ich praktyczny aspekt.
Prowadzący: inż. Marcin Wątor - TUV Sud Polska
Ekspert w dziedzinie produktów certyfikacyjnych dotyczących budownictwa i procesu aplikacji technologii budowlanych.
Godz. 14.25: Podsumowanie i zakończenie szkolenia.
Informacje dodatkowe:
Grupa Selena to holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej, prowadzący działalność na całym świecie i oparty na polskim kapitale. Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych – główne marki to TYTAN Professional oraz ARTELIT Professional. Grupa Selena jest – pod względem wielkości – czwartym na świecie producentem piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne.
W skład Grupy wchodzi 30 spółek w 18 krajach na całym świecie. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, USA, Turcji oraz w Hiszpanii.
Dynamiczny rozwój oferty produktowej i ekspansja na rynkach zagranicznych to jedno z głównych założeń strategicznych Grupy Selena. Działania handlowe prowadzone są przez własne spółki Grupy na 4 kontynentach, co pozwala realizować zamówienia na rynkach ponad 50 państw. W 2010 roku eksport stanowił 67% przychodów Grupy ze sprzedaży ogółem.
Działalność Grupy Selena obejmuje wszystkie etapy tworzenia produktu: począwszy od zaawansowanych badań, przez produkcję, dystrybucję, marketing, aż po sprzedaż na całym świecie. Na każdym etapie kreowania produktów Selena gwarantuje innowacyjne rozwiązania, które zapewniają utrzymanie najwyższej jakości. Nowoczesność produktów – zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i właściwości użytkowych – zapewnia własna działalność badawczo-rozwojowa Seleny oraz laboratoria w Polsce, Hiszpanii, Chinach i Turcji.
Intensywny rozwój organiczny oraz działania akwizycyjne pozwalają Grupie Selena na konsekwentne zwiększanie udziału w rynkach światowych. Do najbardziej istotnych przejęć zrealizowanych w ostatnich latach należą akwizycje spółek: Polyfoam w Turcji, Kvadro w Rosji, Quilosa w Hiszpanii oraz Matizol w Polsce.
Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Otrzymała m.in. tytuły: Perły Polskiej Giełdy, Diamentu Forbesa oraz Perły Polskiej Gospodarki. Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów firmy, o czym mogą świadczyć liczne nagrody, jakimi spółka jest honorowana.
Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy – Selena FM SA – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Więcej informacji o spółce na www.selenafm.comj informacji o spółce na www.selenafm.com
Nadesłał:
E.C.H.O. Communications
|