Shell Card zastępuje euroShell – nowa odsłona karty flotowej Shell
Od trzeciego kwartału 2018 roku wszystkie karty flotowe Shell są wydawane pod nową nazwą Shell Card i będą sukcesywnie zastępowały dotychczas funkcjonujące karty euroShell.
Poza nazwą produktu zmienił się również wizerunek karty oraz technologia jej produkcji – są to karty chipowe, czyli dodatkowo zabezpieczone mikroprocesorem (układem elektronicznym), co zapewnia najwyższy poziom ochrony przed nadużyciami.
Wprowadzenie karty flotowej Shell Card na rynek to kolejny element realizacji nowej strategii Next Meets Now, która koncertuje się na bieżących i przyszłych potrzebach klientów w segmencie B2B, dostarczając innowacyjne, a przede wszystkim bezpieczne rozwiązania umożliwiające kompleksową obsługę flot samochodów osobowych oraz ciężarowych. Nowa technologia zabezpieczenia kart Shell znacznie utrudnia oszustwa z użyciem kart flotowych, zapobiegając ich duplikowaniu oraz chroniąc przed skimmingiem, czyli metodą kopiowania danych z paska magnetycznego, co dla flot oznacza jeszcze wyższy poziom kontroli i bezpieczeństwa realizowanych transakcji.
Zmiana nazwy, wyglądu i zabezpieczenia kart flotowych jest kontynuacją zapoczątkowanych pod koniec ubiegłego roku przekształceń, kiedy to Shell wdrożył zaawansowany system transakcyjny do obsługi kart flotowych oraz uruchomił nową platformę Shell Card Online. Nowe rozwiązania nie tylko usprawniły i ułatwiły procesy związanie z zamówieniami, rozliczeniami oraz obsługą kart, ale też zwiększyły ich bezpieczeństwo.
Priorytet: Bezpieczeństwo
Nowe karty flotowe Shell Card posiadają dodatkowe zabezpieczenie w formie chipu. Technologia ta, w połączeniu z uwierzytelnianiem transakcji za pomocą indywidualnego kodu PIN, a także przypisanie karty do jednego pojazdu lub kierowcy oraz system alertów i blokad zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zarządca floty może ustanowić limity kwotowe i ilościowe, a także powiadomienia w formie wiadomości e-mail lub SMS, które informują o każdej wykrytej nietypowej transakcji z użyciem karty Shell. Konfiguracja alertów umożliwia każdorazowo ostrzeganie o przekroczeniu limitów podczas zakupów lub użyciu karty w nieodpowiednim miejscu czy czasie. Flotowy pakiet bezpieczeństwa Shell zapewnia również odpowiednią ochronę w przypadku zgubienia albo kradzieży karty. W razie potrzeby można od ręki zablokować kartę oraz zapobiec możliwym nadużyciom. Wsparciem i pomocą w wykrywaniu nieuczciwych praktyk zajmuje się również specjalny zespół ekspertów Shell, który monitoruje transakcje w czasie rzeczywistym.
Nowe karty flotowe Shell Card wdrażamy obecnie w całej Europie, by ujednolicić naszą ofertę i zaoferować Klientom najlepsze rozwiązania, które wykorzystują potencjał technologiczny dostępnych na rynku rozwiązań. Wszystko po to, by sprostać wyzwaniom jakie stoją przed branżą transportową także w zakresie bezpieczeństwa transakcji i odpowiedzieć na zmieniające się trendy – powiedziała Monika Przybysz, Dyrektor Sprzedaży Kart Paliwowych Shell w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich.
Shell Card zachowuje wszystkie funkcjonalności karty flotowej euroShell, czyli m.in. bezgotówkowe płatności za paliwo na ok. 900 stacjach w Polsce, opłaty drogowe (m.in. w Polsce za viaTOLL oraz autostrady A1, A2, A4), myjnie, zakupy na stacjach oraz dostęp do platformy internetowej Shell Card Online. Dotychczas funkcjonujące karty euroShell pozostają w użyciu do czasu upływu terminu ich ważności wytłoczonego na awersie karty.