Sposób na przeziębienie i ogrzanie – termofor


2019-02-13
Niegdyś napełniane szklane butelki lub słoiki gorącą wodą, by się ogrzać i uchronić przed przeziębieniem. Dziś tę funkcję spełnia termofor, który poprawia krążenie, niweluje dolegliwości bólowe, a także pozwala szybko się ogrzać, gdy czas spędzony na wietrze i mrozie, zaczyna dawać o sobie znać.

Ciepło, które koi i leczy

Napełniony gorącą wodą termofor przede wszystkim sprawdza się w sytuacjach wyziębienia. Okres jesienno-zimowy jest bardzo trudny dla organizmu. Wystawia go na sowitą próbę. Opady deszczu, śniegu, gwałtowne zmiany temperatury, wiatr i mróz sprawiają, że łatwo o przeziębienie. Najważniejsze jest, by w przypadku wychłodzenia szybko się ogrzać, i tu swoją rolę spełnia termofor.

Ciepło zastosowane na ciało pomaga również zniwelować napięcie. Rozluźnia mięśnie i powoduje znoszenie bólu. Dyskomfort odczuwany w trakcie menstruacji ustępuje pod wpływem działania ciepła. Termofor równie dobrze sprawdza się przy bolących stawach. Ponadto poprawia krążenie krwi, co przynosi nieocenione korzyści tak dla samopoczucia fizycznego, jak i całego organizmu.

Różne rodzaje termoforów

Do wyboru jest kilka rodzajów termoforów. Najtańsza i najprostsza opcja to termofor gumowy. Napełniony gorącą wodą i dobrze zamknięty, przez kilka godzin utrzymuje ciepło. Trzeba jednak mieć na uwadze, że guma z czasem traci swoje właściwości, a to grozi pęknięciami i nieszczelnościami, tym samym poparzeniami skóry.

Wyższa półka to termofory żelowe, które nie wymagają stosowania gorącej wody, dzięki czemu znoszą ryzyko poparzenia. Są bezpieczniejsze i wygodniejsze w używaniu, chociaż trzeba liczyć się z wyższą ceną. Zaletą jest to, że mogą ogrzewać, jeśli zostaną podgrzane w mikrofalówce czy piekarniku, ale i spełniać funkcję okładu chłodzącego, gdy włoży się je do zamrażalnika.

Najdłużej, bo aż do 7 godzin, właściwości grzewcze jest w stanie zachować termofor elektryczny. Wystarczy go naładować i odłączyć. Plusem jest możliwość regulowania stopnia temperatury wedle indywidualnych preferencji. Termofory przeznaczone są nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. U maluchów świetnie łagodzą kolki, ale zamiast tych tradycyjnych lepiej wybrać nowoczesne termofory w postaci poduszeczek wypełnionych wiśniami. Ogrzewają lub chłodzą w zależności od potrzeb, a ponadto posiadają właściwości musujące.

Na ból, zziębnięcie, stłuczenia czy po prostu dla zmarzluchów – termofor jest jak znalazł.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl