Tarasy modułowe z betonowych elementów L-ka – zrób to sam !


Tarasy modułowe z betonowych elementów L-ka – zrób to sam !
2016-10-19
System modułowy to doskonały sposób na budowę wymarzonego tarasu zaledwie w kilka dni. Taras modułowy ma wiele praktycznych zalet, m.in. nie wymaga wylewki betonowej ani szczelin dylatacyjnych i doskonale sprawdza się na terenach o grząskim podłożu.

 

 Taki taras można  wykonać przy pomocy projektanta lub samodzielnie - poniżej znajduje się kilka eksperckich wskazówek, jak należy montować taras „na sucho” z betonowych elementów L-ka.

W przypadku tarasów układanych „na sucho” nie jest konieczna dylatacja, czyli szczelina utworzona specjalnie do regulowania obciążeń w powierzchni, ponieważ taras jest konstrukcją „elastyczną”. Obciążenie tarasu zmniejsza się poprzez zastosowanie podsypki cementowo-piaskowej. Na wykończenie można zastosować palisady, obrzeża lub cegły, dzięki czemu ciężar tarasu zostaje rozłożony na poszczególne elementy konstrukcyjne, a nie na unieruchomioną bryłę domu.

  – W pierwszej kolejności wytyczamy teren tarasu zgodnie z projektem i na wcześniej przygotowanym podłożu. Następnie ustawiamy L-ki na sucho, stosując na wewnętrznych ścianach membranę lub łącząc je klejem do betonu. Wyznaczoną za pomocą betonowych modułów przestrzeń do połowy wysokości konstrukcji  wypełniamy kruszywem o dużej frakcji, na którą wysypujemy podsypkę piaskowo-cementową. To ona stanowi końcowe podłoże do płyt tarasowych – zdradza Aleksandra Skwira, projektant nawierzchni w firmie Jadar Sp. z o.o. Po wykonaniu tej czynności pozostaje nam tylko ułożenie podłogi z płyt tarasowych lub kostki brukowej. Pamiętajmy, że na wykończenie tarasu modułowego możemy zastosować elementy dekoracyjne np. w postaci gotowych donic i palisad – dodaje Skwira.

Taras układany w ten sposób ma jeszcze kilka praktycznych zalet. Ważna jest przepuszczalność powierzchni, dzięki której wody opadowe mogą swobodnie przenikać do gruntu, a nie tylko tak, jak sugerują wyprofilowane spadki oraz możliwości regulacji ich wysokości. W każdej chwili i z dużą łatwością można rozmontować taras i np. powiększyć lub zmniejszyć bez konieczności wylewania betonowej podbudowy. Niezaprzeczalnym walorem tarasu modułowego budowanego „na sucho” jest czas wykonania. Zaaranżowanie tarasu „na mokro” może potrwać nawet do miesiąca, natomiast metodą „na sucho” wykonamy go w ciągu dwóch dni i o wiele mniejszym kosztem.

 

 

***

Jadar Sp. z o. o. to jeden z wiodących producentów kostki brukowej w Polsce i Europie a także dekoracji architektonicznych do wnętrz i ogrodów pod markami własnymi Jadar Home, Jadar Garden oraz SunBlock. Spółka działa od 1990 r. i oferuje wykwalifikowaną kadrę i wysokiej jakości materiały budowlane przy użyciu nowoczesnych technologii. Jadar sp. z o.o., obok siedziby w Radomiu posiada oddziały w Skaryszewie, Kielcach, Grójcu i Ostrowcu Świętokrzyskim. Wysoką jakość wyrobów i stabilną pozycję spółki potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia takie jak: „Lider Polskiego Budownictwa 2016”, "Diament Polskiej Jakości"„Budowlana Firma Roku 2015”, „Orły Polskiego Budownictwa” czy certyfikat „Rzetelni w biznesie”. Firma Jadar została także w 2015 r. laureatem programu Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki w ramach projektu „Lider Polskiej Gospodarki”.

Więcej informacji na stronie www.jadar.pl.

 

Kontakt dla mediów:

Value Communication Sp. z o.o.

Aneta Kucharska

Senior PR Manager

aneta.kucharska@valuecom.pl

Martyna Drozdowska

PR Executive

martyna.drozdowska@valuecom.pl

 

Nadesłał:

ValueCommunication

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~Greg, 2016-10-27 10:58:11

    Ciekawa koncepcja. Przypomina taras wentylowany.
    http://muratordom.pl/ogrod/tarasy-balkony/taras-wentylowany-metoda-na-izolacje-lub-naprawe-tarasu,130_12176.html


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl